Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: 2.2jts problem z odpaleniem na cieplym

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    AR159 2.2 JTS 185KM
    Postów
    28

    Domyślnie 2.2jts problem z odpaleniem na cieplym

    Witam. Jak w temacie. Zimny odpala od dotkniecia, jak sie rozgrzeje to dopiero za 4-5-6 wcisnieciem przycisku. Rozrusznik zregenerowany, akumulator ok, masa ok, ladowanie ok. Zdarzylo sie ze odpalil bez wciskania ktoregos z wymaganych pedalow. Czyzby czujnik ktory jest w pedalach szwankowal na cieplym? Mozna je normalnie kupic?

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar elgritone
    Dołączył
    06 2012
    Auto
    916 / 939 / 955
    Postów
    741

    Domyślnie

    Cytat Napisał AlfaR159 Zobacz post
    Witam. Jak w temacie. Zimny odpala od dotkniecia, jak sie rozgrzeje to dopiero za 4-5-6 wcisnieciem przycisku. Rozrusznik zregenerowany, akumulator ok, masa ok, ladowanie ok. Zdarzylo sie ze odpalil bez wciskania ktoregos z wymaganych pedalow. Czyzby czujnik ktory jest w pedalach szwankowal na cieplym? Mozna je normalnie kupic?
    Czujnik polozenia wału? Przynajmniej w moim jtd to było przyczyną...

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    AR159 2.2 JTS 185KM
    Postów
    28

    Domyślnie

    Ale czy przy nim by zaskakiwo po 4-5 razie?
    Check pewnie nie wyskoczy jak cpw jest walniety

    - - - Updated - - -

    Noo i auto nie tyle kreci i nie odpala co w ogole nie kreci. Cykniecie na rozruszniku i cisza

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    AR159 2.2 JTS 185KM
    Postów
    28

    Domyślnie

    walczę dalej. Dzisiaj odkręciłem masy, wyczyściłem, psiknąłem miedziowym, jako ze sprzedaje części włożyłem nową cewkę i nic.
    Odpale go kilka razy, zagrzeje się i występuje taki problem że słychać tylko cyknięcie automatu w rozruszniku, ale po 3 próbach zaraz odpala i tak kilka razy i za chwilę znowu problem przez 2-3-4-5 prób i znowu załapuje kolejne kilka razy. Rozrusznik regenerowany ale jest tak jak było przed regeneracja, no moze lepiej bo dużo szybciej łapie bo podobno tulejki miały luzy.
    Czy ten czujnik co jest gdzieś przy pedałach, powodujący, że wciśnięcie ich daje sygnał nie jest jakoś połączony z rozrusznikiem? Jaka jest zasada działania tego wciskania sprzegła/hamulca?

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar jarzyn
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    166 3.0 03, była 156 SW jtd
    Postów
    244

    Domyślnie

    Jak masz możliwość,to podłącz się kabelkiem z MESem, tam w parametrach live masz takie pozycje jak "styk pedalu hamulca" i ".. pedału sprzęgła", będziesz widział czy działają. Może być jeszcze czujnik pozycji wałka rozrządu, bo jeżeli ten nie działa, to komputer bierze informacje z wału korbowego, a tego mogą byc zbyt ogólne do idealnej pracy i potem problemy z rozruchem m.in. .

    Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

  6. #6
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    AR159 2.2 JTS 185KM
    Postów
    28

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarzyn Zobacz post
    Jak masz możliwość,to podłącz się kabelkiem z MESem, tam w parametrach live masz takie pozycje jak "styk pedalu hamulca" i ".. pedału sprzęgła", będziesz widział czy działają. Może być jeszcze czujnik pozycji wałka rozrządu, bo jeżeli ten nie działa, to komputer bierze informacje z wału korbowego, a tego mogą byc zbyt ogólne do idealnej pracy i potem problemy z rozruchem m.in. .

    Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
    tylko czy wałku czy wału to auta z jakim miałem styczność kręciły i nie odpalały a tu tego nei ma, cyknięcie w rozruszniku i cisza. Podłączana diagnostyka silnika i nic nie pokazało, jakieś małe błędy imobilaizera ale ten prąd ze startu wychodzi i coś powoduje, że nei ma siły odpalić. Moze rozrusznik byle jak zregenerowany?

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    AR159 2.2 JTS 185KM
    Postów
    28

    Domyślnie

    a teraz pytanie, ktory to plus na rozruszniku? do jednej sruby przykrecamy te dwa grube kable a do drugiej ten pojedynczy mniejszy chudszy. Ktory to plus?
    Chcialem na krotko na probe do aku pociagnac kabel aby zobaczyć czy pomoże. Moze byc jak w temacie ktory podal magil ze plus ucieka przez ten jakis modul .
    Gdzie dokladnie on jest? Moze mozna go wyjac i naprawic albo chociaz taki dostac

    No i jeszcze jedno pytanie, ktory to przekaznik od rozrusznika i gdzie jest? Moze on zwiera cos po rozgrzaniu?

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    AR159 2.2 JTS 185KM
    Postów
    28

    Domyślnie

    naczytałem się forum i kolejny kierunek to czytnik karty może powodować takie cyrki
    juz mi glowa paruje

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    AR159 2.2 JTS 185KM
    Postów
    28

    Domyślnie

    I jak myslicie? To ten sterownik blokowania kierownicy? Jutro pewnie sie za to wezme i oddam do elektronika

    Pytanie dodatkowe, gdzie pod maska jest + od stacyjki? Chodzi mi o konkretne miejsce abym sie nie naszukal

Podobne wątki

  1. [Brera] Brera/159 2.2JTS problem z odpalaniem
    Utworzone przez songokudj w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 97
    Ostatni post / autor: 08-07-2020, 06:21
  2. Alfa 156 1.9 jtd 105 problem z odpalaniem na cieplym
    Utworzone przez sebciomk2 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 20-11-2016, 08:35
  3. [159] Silnik 3.2jts Q4 - problem z chłodzeniem, lekkie wibracje silnika?
    Utworzone przez mixilium w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 07-12-2015, 22:58
  4. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-04-2014, 16:03
  5. [146] Problem z odpalaniem na cieplym silniku
    Utworzone przez yrokez w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-04-2009, 09:19

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory