Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Jednomasowe koło w jtdm 150 + m32

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar turek1601
    Dołączył
    01 2008
    Mieszka w
    Pruszków, Ostrołęka
    Auto
    147 1,6 105km
    Postów
    388

    Domyślnie Jednomasowe koło w jtdm 150 + m32

    Witam. Jeżdżę Croma multijet 150 km. 280 tyś km na liczniku. Nie znam historii serwisowej. Jeżdżę nią od 2 lat. Zrobiłem 40 tyś km. Kończy mi się dwumasa i zastanawiam się nad założeniem sztywnego koła. Przyznaję ze szukam oszczednosci bo jestem tuz po kompleksowej naprawie zawieszenia, polosie blagaja o wymiane, srzeglo sie slizga i trzeba zaczac liczyc plny. Może macie jakieś doświadczenia z jednomasą? Co na takie sprzęgło odpowie skrzynia m32? Jak to jest z komfortem jazdy? Podobno bardziej trzęsie.
    Może regeneracja?
    Półosie napędowe regenerować czy nowe?

  2. #2
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    SŁOPNICE
    Auto
    Giulia 2.0 280KM Q4 TI Veloce - była Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 200KM EGR i DPF off
    Postów
    1,086

    Domyślnie

    Regeneracja w dobrym i polecanym zakładzie jest lepsza niż chińskie zamienniki.
    Oryginały w ASO to cena z kosmosu.

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar AlfaOne
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Oława
    Auto
    AR 159 1.9JTDm 8v 156km/332Nm
    Postów
    278

    Domyślnie

    Ciężko konkretnie odpowiedzieć na to pytanie, skoro producent założył zastosowanie koła dwumasowego to znaczy że zrobił to z jakiegoś powodu. Szczerze to nie słyszałem żeby ktoś ze znajomych zmieniał na "jednomase" i jakie to miało skutki dla skrzyni i reszty podzespołów nie wspominając już o komforcie jazdy.
    Jesli chodzi o mnie to ja bym kupił jakiś lepszy zamiennik lub ewentualnie zdecydował się na regenerację jeśli tylko problem by się pojawił - czyli dwumas nie był by kompletnie zajechany.

    Warto obejrzeć ten materiał, choć na Micha niektórzy znawcy plują myślę, że człowiek ma czasem coś mądrego do powiedzenia no i podaje jakieś przykłady z bmw gdzie ten sam model fabrycznie był na dwumasie i bez i wszystko banglało więc jak się zdecydujesz będziesz pierwszym w polszy (jeśli się nikt nie odezwie):
    https://www.youtube.com/watch?v=WfBThHh7M44

    Problem regeneracji opiera się na stopniu zużycia podzespołów koła i ceny bo dokładając niewiele więcej masz zamiennik poza tym nie wiem czy odesłąny element do regeneracji wróci do Ciebie czy nie odeślą Ci coś co już maja gotowego. Tutaj masz film i w postach pod spodem serwisant wypowiada się coś w tej materii
    https://www.youtube.com/watch?v=rK8AhGm7T_0

    Podejrzewam, że pytałeś tez na innych forach choćby FIATA i nic nie znalazłeś albo ludzie jeszcze z majówki nie wrócili.
    Ogólnie to ciekawe i odważne pytanie na forum na którym zamiłowanie do marki często przysłania logiczne myślenie i decyzje materii finansowej
    Ciekaw jestem jak się temat rozwinie i na co się zdecydujesz, chętnie poczytam.
    pozdr AO
    Samochód jest czymś więcej niż naszą własnością, jest cząstką nas, naszą wizytówką. Można powiedzieć, że jak piękna kobieta, zegarek czy nóż jest to kolejna "biżuteria" dla prawdziwego faceta..
    Alfa Romeo 159

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar vego77
    Dołączył
    04 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDM 16v
    Postów
    124

    Domyślnie

    Cytat Napisał turek1601 Zobacz post
    Witam. Jeżdżę Croma multijet 150 km. 280 tyś km na liczniku. Nie znam historii serwisowej. Jeżdżę nią od 2 lat. Zrobiłem 40 tyś km. Kończy mi się dwumasa i zastanawiam się nad założeniem sztywnego koła. Przyznaję ze szukam oszczednosci bo jestem tuz po kompleksowej naprawie zawieszenia, polosie blagaja o wymiane, srzeglo sie slizga i trzeba zaczac liczyc plny. Może macie jakieś doświadczenia z jednomasą? Co na takie sprzęgło odpowie skrzynia m32? Jak to jest z komfortem jazdy? Podobno bardziej trzęsie.
    Może regeneracja?
    Półosie napędowe regenerować czy nowe?
    Jak chcesz rozwalić skrzynie to zakładaj jednomas . Niestety m32 to dość delikatna skrzynia i juz kilka razy było wałkowane ze jednomas moze ja zabić. ZresZta jeżeli dana skrzynia nie występowała fabrycznie z jednomasem to cieżko skompletować komplet , podobno pasuje od fiata coupé .swoja droga i tak długo wytrzymała

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar turek1601
    Dołączył
    01 2008
    Mieszka w
    Pruszków, Ostrołęka
    Auto
    147 1,6 105km
    Postów
    388

    Domyślnie

    Valeo proponuje koła jednomasowe tyle że nie do naszego zestawu napędowego więc sprawę z jednomasą mam rozwiązana. Zdecyduję się na regenerację półosi i dwumasu. Dm nie daje oznak zużycia więc będzie dobra baza do regeneracji. Zobaczę co z tego wyjdzie. Croma to ciężkie bydlę, ja mam ciężką nogę . Na regenerację dostaje się gwarancję zazwyczaj na rok. Jak tyle czasu wytrzyma to będzie znaczyło że regeneracja ma sens. Zaryzykuję.

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar vego77
    Dołączył
    04 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDM 16v
    Postów
    124

    Domyślnie

    Cytat Napisał turek1601 Zobacz post
    Valeo proponuje koła jednomasowe tyle że nie do naszego zestawu napędowego więc sprawę z jednomasą mam rozwiązana. Zdecyduję się na regenerację półosi i dwumasu. Dm nie daje oznak zużycia więc będzie dobra baza do regeneracji. Zobaczę co z tego wyjdzie. Croma to ciężkie bydlę, ja mam ciężką nogę . Na regenerację dostaje się gwarancję zazwyczaj na rok. Jak tyle czasu wytrzyma to będzie znaczyło że regeneracja ma sens. Zaryzykuję.
    Skoro dwu mas nie daje oznak zużycia po co chcesz wymieniać ? Przy 280 tys. Pewnie było juz wymienione , zmień sprzęgło i tyle . Zreszta niech mechanik zajrzy do sprzęgła i najpierw oceni co i jak , ja wymieniłem tylko sprzęgło jak sie ślizgało przy przebiegu 132 tys . Dwumas był Ok i ciagle ma sie dobrze a na nowym sprzęgle zrobione 17 tys . Km

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar AlfaOne
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Oława
    Auto
    AR 159 1.9JTDm 8v 156km/332Nm
    Postów
    278

    Domyślnie

    To czy auto ciężkie czy nie nie ma tak wielkiego znaczenia(tarcze i materiały cierne odpowiednich wielkości i parametrów - rozwiązania konstrukcyjne) problem to niewłaściwe użytkowanie jak pisałeś "ciężka noga" lub czasem "strzelisz" ze sprzęgła to okładziny cierne szybko się wycierają i sprzęgło zaczyna się ślizgać, jeśli natomiast preferował byś ecodriving (jak ja )czyli 6bieg i 70-60km/h po mieście to wtedy podobno zarzyna się dwumas..

    Ciekawi mnie czy każda część tego zespołu koła dwumasowego /sprzęgła ma jakiś swój indywidualny numer po którym mógłbyś zidentyfikować go po odbiorze z regeneracji?
    Samochód jest czymś więcej niż naszą własnością, jest cząstką nas, naszą wizytówką. Można powiedzieć, że jak piękna kobieta, zegarek czy nóż jest to kolejna "biżuteria" dla prawdziwego faceta..
    Alfa Romeo 159

  8. #8
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał turek1601 Zobacz post
    Valeo proponuje koła jednomasowe tyle że nie do naszego zestawu napędowego więc sprawę z jednomasą mam rozwiązana. Zdecyduję się na regenerację półosi i dwumasu. Dm nie daje oznak zużycia więc będzie dobra baza do regeneracji. Zobaczę co z tego wyjdzie. Croma to ciężkie bydlę, ja mam ciężką nogę . Na regenerację dostaje się gwarancję zazwyczaj na rok. Jak tyle czasu wytrzyma to będzie znaczyło że regeneracja ma sens. Zaryzykuję.
    Jeśli koło dwumasowe nie daje oznak zużycia to po co je zaczepiać? (Swoją drogą w pierwszym poście napisałeś, że się kończy).
    Jeśli koniecznie chcesz to robić, to rozejrzyj się za fabrycznie regenerowanymi (oczywiście nie w ASO, np. zapytaj na autosklep24.pl). Mogą być nieco tańsze od zamienników, a są pewne, ponieważ pochodzą z oficjalnej dystrybucji Fiata. Regeneracja dwumasy w lokalnych firmach to loteria.
    Półosie masz w kiepskiej kondycji czy chcesz to zrobić profilaktycznie?
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar turek1601
    Dołączył
    01 2008
    Mieszka w
    Pruszków, Ostrołęka
    Auto
    147 1,6 105km
    Postów
    388

    Domyślnie

    Ok, ok podejrzewam że się kończy. Tarcza się ślizga+przeguby telepia autem+coś tam gruchocze na jałowym+coś tam niejednoznacznie puknie przy gaszeniu+przebieg+nieznana historia serwisowa+i tak będę robił sprzęgło+kolega mechanik pojeździł nim trochę i stwierdził dwumas może być do wymiany choć go nie słychać ewidentnie.
    Do autosklepu24 też zaglądałem.
    Profilaktycznie nie będę naprawiał , najpierw zobaczymy jak dm w ręku wygląda. Bynajmniej nie spodziewam się 100%sprawnej części .

Podobne wątki

  1. [159] Koło jednomasowe skrzynia m32
    Utworzone przez MarBi w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 13-03-2017, 17:33
  2. 159 SW JTDM koło Szczecina
    Utworzone przez Krix0 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-07-2016, 14:13
  3. [GTV] 3.0 V6 koło jednomasowe ?
    Utworzone przez Witas w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 25-11-2013, 17:02
  4. [145] JTD Koło jednomasowe zamiast dwumasu.
    Utworzone przez Wicked w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 01-03-2013, 15:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory