Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Temat: Ciężko pali, długo kręci rozrusznikiem, siwy bąk

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    159 SW Ti 2.4 JTDm Q4
    Postów
    126

    Domyślnie Ciężko pali, długo kręci rozrusznikiem, siwy bąk

    Witam.

    Mam problem ze swoją alfą z ciężkim odpalaniem. Stało się to jakieś 1,5 tyg. temu kiedy alfa sobie postała nieużywana parę dni ale dziś dopiero mogłem się temu przyjrzeć.

    Jest wiele tematów o ciężkim odpalaniu ale głównie dotyczy to odpalania zimowego a nie teraz gdy mamy blisko 30st. na plusie.

    Także objawy:
    Po postoju (czyt. zimny silnik) auto nie chce odpalić. Rozrusznik kręci naprawdę długo i albo zaskoczy albo trzeba kręcić drugi raz. Po odpaleniu puszcza siwego bąka.
    Po zgaszeniu i ponownej próbie już jest sporo lepiej.
    Po nagrzaniu pali od razu.

    Tu screen loga z takiego pierwszego odpalenia na zimnym silniku
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rozruch.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	71.9 KB
ID:	246327

    A teraz pytania:
    1) Zaczynając od akumulatora (tu uprzedzam, że w pełni naładowany - nawet 24h sobie pod prostownikiem postał). Czy spadek napięcia do ok. 10V dla 2.4jtd podczas rozruchu jest normalny czy to trochę za dużo i coś może stawiać zbyt duże obciążenie (odpalanie było z wyłączoną klimą)?
    2) Podczas rozruchu z jaką prędkością rozrusznik powinien kręcić silnikiem? U mnie od razu wstaje do wartości ~200obr./min. i przez parę sekund utrzymuje taką prędkość. Zastanawiam się czy to nie za mało?
    3) Tutaj moje największe zaciekawienie odnośnie klapy gaszącej - jak widać na screenie z loga klapa otwiera się naprawdę późno (tj w momencie kiedy silnik zaczyna łapać). Tak powinno być?

    Regulator na pompie bym wykluczył bo jak widać sygnał z regulatora wstaje od razu po rozpoczęciu rozruchu co również potwierdza czujnik ciśnienia na szynie. Także skoro paliwo jest od razu podane to tym siwym bąkiem też się nie przejmuję.

    I jeszcze dodam, że EGR zaślepiony, DPF wywalony (na razie tylko fizycznie), klapy zawirowań usunięte i zaślepione. Przepływomierz podłączony lub odłączony - nie ma różnicy.
    Błędów na kompie brak.

    Wszelkie sugestie mile widziane

  2. #2
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Usa
    Auto
    magsexVE
    Postów
    96

    Domyślnie

    Witam, mam ten sam problem pierwszy rozruch na zimnym silniku gdy jest powyżej 20-25 stopni to masakra. Wszystkie logi w normie. Przeczytałem prawie wszystkie tematy które są na forum i do sprawdzenia został mi tylko czujnik położenia wału + wszystkie węże. Jednak może ktoś ma jeszcze jakiś pomysł.

  3. #3
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał damianos1221 Zobacz post
    Witam, mam ten sam problem pierwszy rozruch na zimnym silniku gdy jest powyżej 20-25 stopni to masakra. Wszystkie logi w normie. Przeczytałem prawie wszystkie tematy które są na forum i do sprawdzenia został mi tylko czujnik położenia wału + wszystkie węże. Jednak może ktoś ma jeszcze jakiś pomysł.
    Może być neszczelny kolektor dolotowy (jesli aluminiowy). Sprawdź czy nie ma czarnej mazi przy łożyskowaniu klap wirowych, widać to od góry po zdjęciu pokrywy silnika.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał marcin87k Zobacz post
    I jeszcze dodam, że EGR zaślepiony, DPF wywalony (na razie tylko fizycznie), klapy zawirowań usunięte i zaślepione. Przepływomierz podłączony lub odłączony - nie ma różnicy.
    Błędów na kompie brak.
    Brak błędów, bo mogły zostać usunięte z tablicy przy okazji modyfikacji softowych. Dlatego diagnostyka może być trudna. W jakim stanie wtryskiwacze? Sprawdź korekty zaraz po uruchomieniu oraz na rozgrzanym silniku.
    Ostatnio edytowane przez magil ; 04-06-2018 o 06:42

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    1.9 150KM
    Postów
    398

    Domyślnie

    Stawiam na klapę olej w elektronice, ale nie znam się

  5. #5
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Usa
    Auto
    magsexVE
    Postów
    96

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Może być neszczelny kolektor dolotowy (jesli aluminiowy). Sprawdź czy nie ma czarnej mazi przy łożyskowaniu klap wirowych, widać to od góry po zdjęciu pokrywy silnika.

    - - - Updated - - -
    Kolektor plastikowy, czy są klapy tego nie wiem. Rozrząd będę wymieniał dopiero pod koniec wakacji wtedy sprawdzę. Kolektor ogólnie jest suchy i w miarę czysty nie widać tam żadnych nieszczelności. Jednak mam zapocenie dość spore przy przepustnicy/klapie gaszącej.

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    159 SW Ti 2.4 JTDm Q4
    Postów
    126

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Brak błędów, bo mogły zostać usunięte z tablicy przy okazji modyfikacji softowych. Dlatego diagnostyka może być trudna. W jakim stanie wtryskiwacze? Sprawdź korekty zaraz po uruchomieniu oraz na rozgrzanym silniku.
    Wtryskiwacze to już niestety regenerowałem, korekty też są ok acz przyjrzę im się dokładniej.
    Czy wgranie fabrycznego softu przez MPPS przywróci wykrywanie wszystkich DTC czy to nie obejmuje tego regionu mapy?

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 156sw TI, Aprilia SL1000R, AR159 TI Q4
    Postów
    765

    Domyślnie

    Spróbuj kilka razy wyciagnac i wlozyc kluczyk. Wkladsz tak na 5sek wyciagasz i znowu wkladasz na 5sek. Tak 3-4razy jak odpali od kopa to mamy winowajce

  8. #8
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał Whiplash Zobacz post
    Spróbuj kilka razy wyciagnac i wlozyc kluczyk. Wkladsz tak na 5sek wyciagasz i znowu wkladasz na 5sek. Tak 3-4razy jak odpali od kopa to mamy winowajce
    Nie trzeba wyciągać kluczyka, wystarczy naciskać Start bez sprzęgła Ale trop dobry.
    Ogólnie pompa CR też ma to do siebie, że z czasem się rozszczelnia.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał marcin87k Zobacz post
    Wtryskiwacze to już niestety regenerowałem, korekty też są ok acz przyjrzę im się dokładniej.
    Czy wgranie fabrycznego softu przez MPPS przywróci wykrywanie wszystkich DTC czy to nie obejmuje tego regionu mapy?
    Nie mam pewności, ale [MENTION=14921]@sdero[/MENTION] będzie miał

  9. #9
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    Tak przywróci DTC. Ale jak czytam DPFa ma usuniętego tylko fizycznie, a głównie w tym przypadku (zastosowanie automatu) jest usuwana część tablicy DTC.
    Pytanie, czy sprawcą problemów z odpalaniem nie jest już stan silnika po wywaleniu fizycznym DPF bez usunięcia z ECU.
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    159 SW Ti 2.4 JTDm Q4
    Postów
    126

    Domyślnie

    Cytat Napisał @sdero Zobacz post
    Tak przywróci DTC. Ale jak czytam DPFa ma usuniętego tylko fizycznie, a głównie w tym przypadku (zastosowanie automatu) jest usuwana część tablicy DTC.
    Pytanie, czy sprawcą problemów z odpalaniem nie jest już stan silnika po wywaleniu fizycznym DPF bez usunięcia z ECU.
    Ok dzięki za odp. mam zakupionego MPPSa ale przez brak czasu jeszcze się nim nie bawiłem - to od tego zacznę.
    Co do stanu silnika to niestety ale nie mam pojęcia czy DPFa wywalił handlarz czy już w Szwajcarii się ktoś z nim pożegnał, a jeżeli tak czy było to zrobione też programowo. Auto teraz ma niby wgrany fabryczny soft przez gościa od wtrysków (bo na poprzednim sofcie to po regeneracji wtrysków chodził gorzej niż przed regeneracją - czyli coś tam było nagrzebane). Tak czy owak na pewno nie zaszkodzi wgrać oryginał jeszcze raz i mieć pewność że soft jest ok.
    W każdym razie po tym wgrywaniu softu przez gościa od wtrysków robiłem co ~200km procedurę nowego DPFa w MESie co by nie dopuścić do wypalania (to "druciarstwo" oczywiście tymczasowo)

Podobne wątki

  1. [159] Problemy z rozrusznikiem - za kródko kręci
    Utworzone przez medork w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-03-2017, 20:03
  2. 147 115KM JTD Ciężko odpala / długo kręci
    Utworzone przez sniadypl w dziale 147
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 08-02-2017, 20:33
  3. 2.4.jtd kręci a nie zapala lub długo kręci i pali
    Utworzone przez Arturro w dziale 156
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 15-03-2015, 09:47
  4. Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 17-09-2013, 12:51
  5. [146] Nie odpala!! w ogóle nie kręci rozrusznikiem...
    Utworzone przez GladArk146 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 16-08-2009, 13:02

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory