Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: [2.4] Pilny i poważny problem!

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    159 2.4 210km
    Postów
    104

    Domyślnie [2.4] Pilny i poważny problem!

    Auto stało sobie tydzień pod domem, najprawdopodobniej dobrała się do niego łasica czy inne gówno (bo znalazłem chleb pod maską, a w drugim samochodzie coś przegryzło przewód hamulcowy - też dobrze, że się w miarę szybko skapnąłem, bo mi pedał hamulca wpadł do ziemi zaraz po wyjechaniu z posesji xd).

    Wsiadłem sobię, szczęśliwy szykując się na sylwestra, wyjechałem z podwórka, jeszcze wtedy nie odczułem, że coś jest nie tak, wyjechałem na publiczną drogę, skręciłem pod górkę, bieg numer 1 wrzucony, gaz do dechy - auto nie jedzie.

    2000 obrotów maks, turbina doładowuje maksymalnie 0.5 bara. Domyślam się, że jest w check engine, ALE!

    1. Po pierwsze, na zegarach Check Engine się nie wyświetla! Nie wyświetla się żaden błąd, ostrzeżenie, nic.
    2. Zapala i pali normalnie, tak jak palił od wieki wieków (co prawda, akumulator jest do wymiany), nie dymi, nie stuka, nie trzęsie budą.
    3. Pedał gazu na postoju, na luzie, auto dalej kręci do maksymalnie 2000 obrotów.
    4. Nie ma błędów w pamięci! OBD mi normalnie odczytuje parametry pracy silnika, doładowania etc. nie mogę zczytać błędów (komunikat "brak zapisanych błędów w pamięciu ECU") ani ramek - a to już jest nie możliwe, bo nie działa mi czujnik cofania, więc chociaż jeden błąd powinien być, zwłaszcza, że kiedyś nie miałem problemów tych błędów zczytać (tak się właśnie dowiedziałem, że lewy-tylni czujnik padł).
    5. Ściągnięcie klemy z akumulatora nie ściąga problemów nawet na sekundę, a to już jest bardzo dziwne.

    W zeszłym tygodniu, ruszając na parkingu (wrzucona jedynka, powolne puszczanie sprzęgła), usłyszałem przez chwile dziwny, bardzo głośny, metaliczny stukot - podejżewam, że pada dwumasa albo sprzęgło, z tym, że oprócz tego jednego przypadku nie ma innych objawów (przeprowadziłem wtedy test dwumasy, poruszanie się z prędkością 50kmh, bieg wrzucony numer 6, but w podłogę - cisza, na postoju z wciśniętym hamulcem, powolne puszczanie sprzęgła z wrzuconym drugim biegiem - też bez żadnych stukotów).

    Jakieś porady? Zczyta mi te błędy ktoś inny?

  2. #2
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Błędy od czujnika będą zapisane w centralce parktronika, a nie w ECU. Musisz wszystko pod maską pooglądać. Stawiam, że zwierzak zjadł kawałek wężyka podciśnienia lub inny wąż w dolocie powietrza.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar Backdoor
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Pruszcz Gdański
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 8V 160KM/357,5NM TuneUp
    Postów
    173

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Błędy od czujnika będą zapisane w centralce parktronika, a nie w ECU. Musisz wszystko pod maską pooglądać. Stawiam, że zwierzak zjadł kawałek wężyka podciśnienia lub inny wąż w dolocie powietrza.
    Stawiam na to samo. Miałem identyczny objaw rok temu. Uszkodzony przewód podciśnienia. Brak mocy brak błędów.

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    159 2.4 210km
    Postów
    104

    Domyślnie

    Sprawdziłem u siebie wszystkie przewody, wiązki itp. Wyjechałem z domu, Alfa odpaliła normalnie o dziwo i przez 25 metrów działała prawidłowo, po 25 metrach powrót do stanu problematycznego.

    Doczołgałem się do mechanika. Nie byłem przy naprawie, według relacji mechanika, sprawdzili wszystko czy czegoś kuna nie pogryzła i nie znaleźli nic, poruszali przewodami, wiązkami itp. W komputerze u nich (mają inne oprogramowanie, zgaduje że FIATowskie), zczytali jeden błąd, którego nie mogli zdekodować. Skasowali go i auto od tamtego momentu działa prawidłowo.

    Chwila zastanowienia... coś, co mogło się włączyć, coś, co powoduje checka bez informacji o checku, coś co można skasować z ECU... czyżby DPF?

Podobne wątki

  1. POWAŻNY Problem z ABS i predkosciomierzem
    Utworzone przez Zukens 156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 10-04-2013, 19:57
  2. Pilny problem brak mocy, tryb awaryjny
    Utworzone przez Blumen w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 28-03-2013, 17:07
  3. Poważny problem 1.9 JTD M-JET
    Utworzone przez konrad86 w dziale 156
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 08-12-2012, 09:49
  4. Wycieraczki - poważny problem. /help
    Utworzone przez ideally w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 26-12-2009, 20:34
  5. Poważny problem
    Utworzone przez kozi_Lukasz w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 14-01-2007, 00:00

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory