Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: Nadmiar płynu chłodniczego po przejechaniu 30km

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    25

    Domyślnie Nadmiar płynu chłodniczego po przejechaniu 30km

    Witam serdecznie,
    od jakiegoś czasu moja Alfa nie daje mi o sobie zapomnieć w najgorszym tego słowa znaczeniu.

    Pacjent: 159, 1.9 jtd 16v 150km

    Jakiś czas temu będąc kawałeczek od domu temperatura silnika skoczyła mi do 130 stopni, zatrzymałem się natychmiast i spojrzałem pod maskę. Nie było nawet kropli płynu chłodniczego w zbiorniku, delikatnie odkręcałem i nagle płyn wrócił do pełna. Doczołgałem się powolutku do domu, płynu znowu nie było. Zostawiłem autko do rana, dolałem płynu, sprawdziłem bagnet - brak oznak płynu w oleju. Odpaliłem silnik, pojeździłem, wszystko było teoretycznie ok.

    Niestety teraz zmagam się z innym przypadkiem, otóż po przejechaniu mniej więcej 20-30 km mój płyn w zbiorniku mało nie eksploduje, jest go prawie po sam korek.
    Poluzowałem delikatnie sam korek żeby sprawdzić czy to nie jego wina, ale to nic nie dało. Kiedy sprawdzam rano, gdy silnik jest zimny to płyn wraca do swojego prawidłowego stanu.

    Uszczelka pod głowicą? Bąbli brak, białego nagaru na korku pod olejem brak, na bagnecie jest okej, dymu nie puszcza w ogóle, tylko ten pełny zbiorniczek.

    Dodam, że mam wrażenie jakby wiatrak chłodnicy nie działał, wydaje mi się że wcześniej częściej go słyszałem podczas postoju, ale ręki uciąć nie dam.

    Oddałbym auto do mechanika i pewnie tak zrobię, ale ostatnio mam do nich jakiś uraz po tym jak odebrałem auto od jednego z nich. Gdyby nie wasze wskazówki to dalej by mi grzebał w aucie pewnie.

    Dlatego wolę zapytać was o radę, a później oddać do naprawy. Mam wrażenie że od jakiegoś czasu "mechanicy" to ludzie, którzy oczekują od ciebie informacji typu "gotowa diagnoza usterki" a oni są tylko od zdemontowania starych i zamontowania nowych części.

    Proszę was bardzo o pomoc

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar olo_84
    Dołączył
    06 2013
    Auto
    Alfa 159 16V 150KM Distinsive SW 2006
    Postów
    1,850

    Domyślnie

    Jeśli węże twarde to głowica do zdjęcia

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
    EGR - OFF
    klapki - OUT
    DPF - ON

  3. #3
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Używasz MES?
    Możesz odczytać błędy (jeśli są), wykonać test wentylatora chłodnicy, sprawdzić rzeczywistą temperaturę płynu.
    Czy jeśli ustawisz na ogrzewanie to leci gorące powietrze?
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    25

    Domyślnie

    Muszę sprawdzić węże. MES'a niestety nie mam, ale błędów nie ma żadnych. Ciepłe powietrze leci z ogrzewania, silnik od tamtej pory trzyma temperaturę 90 stopni.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    25

    Domyślnie

    Sprawdziłem węże, miękkie na zimnym i na ciepłym. Rano przejechałem kawałek, zagrzewając silnik do 90 stopni, przed i po tym sprawdziłem raz jeszcze olej i stan płynu - było okej. Stan płynu po wczorajszej jeździe zszedł do prawidłowej pozycji przez noc. Ogrzewanie działa dobrze. Zadzwoniłem do mechanika, zasugerował uszczelkę pod głowicą, ale nie wykluczył również termostatu.

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2018
    Mieszka w
    Coventry
    Auto
    Alfa Romeo 159 ti 2009r. 2.0 JDTM
    Postów
    42

    Domyślnie

    Mialem w zeszla niedziele dokladnie tak samo.
    Termostat.

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    25

    Domyślnie

    Ale temperaturę trzymał ci normalnie? Bo u mnie oprócz tego jednego razu z 130 stopniami to trzyma 90 cały czas, ale bardzo szybko się do tych 90 nagrzewa.

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2018
    Mieszka w
    Coventry
    Auto
    Alfa Romeo 159 ti 2009r. 2.0 JDTM
    Postów
    42

    Domyślnie

    dokladnie. mialem 130 auto stop az mi wywalilo plyn takim malym kroccem plastikowym(pekl) zaslepilem go sruba i potem trzymal ale szybko do 90 szlo. Zreszta od czegos musisz zaczac a termostat to groszowe sprawy jesli nawet nie trafisz bedziesz mial nowy :-)

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    25

    Domyślnie

    Dzięki za info, może uda mi się dzisiaj sprawdzić ten termostat

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    25

    Domyślnie

    Termostat wymieniony na nowy, niestety problem nie zniknął. Po dokręceniu korka występują takie rzeczy jak:
    1. Twarde przewody
    2. Szybko grzejący się silnik
    3. Zimna chłodnica

    Jakieś pomysły Panowie? Mechanik szuka dalej przyczyny. Nie chce od razu rozbierać głowicy bo mówi że to niekoniecznie ona.

Podobne wątki

  1. [Brera] Wysoki stan płynu w zbiorniczku wyrównawczym płynu chłodniczego.
    Utworzone przez zuch10 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 03-01-2016, 20:49
  2. Poziom płynu chłodniczego
    Utworzone przez matbas w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-07-2013, 15:52
  3. PO wymianie termostatu - nadmiar płynu
    Utworzone przez go_west w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 27-11-2011, 15:26
  4. Ciężko chodzące wsmonaganie, a nadmiar płynu
    Utworzone przez suchyprosto88 w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10-01-2011, 18:35
  5. Dogrzewacz płynu chłodniczego 156
    Utworzone przez majster w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-10-2010, 09:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory