Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Wyciek oleju pod autem 1,9 JTS

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Mr Art
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Alfa 159 1,9 JTS
    Postów
    17

    Domyślnie Wyciek oleju pod autem 1,9 JTS

    Witam,od 2 tygodni zauważam małe ślady oleju pod samochodem w mojej belli 1,9 JTS.Po ogledzinach na podnośniku widać ślady oleju na łączeniu silnika ze skrzynią.Kolor oleju jasny żółty.
    Do tego od paru dni nie funguje mi wskaznik temperatury oleju-temp cały czas na zero.Po tygodniu dolałem pół litra ale na bagnecie nic nie ubywa.Macie jakieś pomysły skąd ten wyciek????
    Moje podejrzenia to uszczelniacz na wale albo czujnik temperatury oleju ten montowany w misce.........wymieniał ktoś ten czujnik i powie ile roboty z tym ustrojstwem???

  2. #2
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,768

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mr Art Zobacz post
    Moje podejrzenia to uszczelniacz na wale albo czujnik temperatury oleju ten montowany w misce.........wymieniał ktoś ten czujnik i powie ile roboty z tym ustrojstwem???
    Czujnik nie ma raczej nic wspólnego z wyciekiem. Wymiana wiąże się ze zrzuceniem miski, a cena czujnika to jakieś kosmiczne pieniądze. Najpierw zobacz wtyczkę (w ścianie miski jest przelotka od czujnika).
    Uszczelniacz mógł puścić zarówno po stronie silnika jak i skrzyni.

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Mr Art
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Alfa 159 1,9 JTS
    Postów
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Czujnik nie ma raczej nic wspólnego z wyciekiem. Wymiana wiąże się ze zrzuceniem miski, a cena czujnika to jakieś kosmiczne pieniądze. Najpierw zobacz wtyczkę (w ścianie miski jest przelotka od czujnika).
    Uszczelniacz mógł puścić zarówno po stronie silnika jak i skrzyni.
    Ok dziękuje muszę się tym zająć przed zimą.Dzisiaj też pojawiła mi się kontrolka silnika i błąd P0014.Co on oznacza ???Praca silnika taka sama,żadnej utraty mocy nic się nie zmieniło.
    Ostatnio edytowane przez Mr Art ; 15-10-2019 o 21:28

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Mr Art
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Alfa 159 1,9 JTS
    Postów
    17

    Domyślnie

    Panowie i temat powrócił............mechanik wymienił w mojej beli uszczelniacz na wale w silniku i uszczelniacz w skrzyni oraz olej.Wszystko zostało umyte i wyczyszczone ale po przejechaniu ok.500 km znowu zauważyłem delikatny wyciek oleju na łączeniu silnika ze skrzynią w najniższym punkcie silnika.Jest to ciemny olej więc wygląda jak ten z silnika tylko że nie zauważyłem ubytków na bagnecie.Ktoś ma jakiś pomysł co to może być??????

  5. #5
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,452

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mr Art Zobacz post
    Panowie i temat powrócił............mechanik wymienił w mojej beli uszczelniacz na wale w silniku i uszczelniacz w skrzyni oraz olej.Wszystko zostało umyte i wyczyszczone ale po przejechaniu ok.500 km znowu zauważyłem delikatny wyciek oleju na łączeniu silnika ze skrzynią w najniższym punkcie silnika.Jest to ciemny olej więc wygląda jak ten z silnika tylko że nie zauważyłem ubytków na bagnecie.Ktoś ma jakiś pomysł co to może być??????
    No to reklamacja u Pana mechanika.
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Mr Art
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Alfa 159 1,9 JTS
    Postów
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotriix Zobacz post
    No to reklamacja u Pana mechanika.
    Tak to napewno już jestem umówiony tylko nie chciałbym żeby znowu coś spierd....dlatego pytam o jakieś podpowiedzi.Ktoś mi mówił żeby zmienić na nowe śruby od koła zamachowego???

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    AR 159 1.9 JTS
    Postów
    131

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o błąd to ostatnio właśnie miałem to samo i wymieniłem elektrozawór ten ssący i pomogło.A wyciek możesz jeszcze mieć z pokrywy rozrządu, skoro na wale korbowym wymieniony.Mi też się poci z czujnika temp.ale to żaden wyciek.A tak apropo żeby go wymienić trzeba zrzucać sanki czy to tylko w 3.2?

Podobne wątki

  1. [159] TBI = wyciek oleju z czarnego elementu obok korka wlewu oleju
    Utworzone przez Patryk20 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 15-12-2019, 10:35
  2. [159] Po wymianie oleju szarpie czasami autem i pokazuje nie prawidłowy poziom zalanego pły
    Utworzone przez MARO84 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-06-2019, 19:01
  3. [159] Wyciek oleju w skrzyni biegów po wymianie oleju. Silnik TBI, skrzynia M32
    Utworzone przez baster w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 05-11-2017, 21:04
  4. Plama oleju napedowego pod autem
    Utworzone przez kubarecz w dziale 166
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 20-10-2012, 09:48

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory