Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Turbodoładowanie

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    60

    Domyślnie Turbodoładowanie

    Witam.

    Nie mogę znaleźć wątku który mnie zmotywował do sprawdzenia tego zjawiska więc opiszę tutaj.

    Ktoś kiedyś napisał jak sprawdzić doładowanie , tylko nie wiem jak to zinterpretować.

    Chodzi o bezpośrednie podpięcie wężyka z pompy vaccum do turbiny pomijając zaworek.

    Więc zrobiłem właśnie tak i turbinka wstaje praktycznie odrazu do 1.5, 1.6 bar. Samochód lepiej się wkręca ciut lepiej przyspiesza itp.

    Czy w takim razie uszkodzony jest zaworek czy geometria?

  2. #2
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Kąty Wrocławskie.
    Auto
    była AR156 1,9 JTD 110 2001; AR147 1,9 JTD 2003, Stelvio, jest 159,1,9 200KM, Giulia 280KM
    Postów
    1,552

    Domyślnie

    Podłącz wężyk do "gruszki" turbo i ustami rób podciśnienie, sztanga sterująca geometrią powinna się ruszać. Jak sztanga chodzi, to zawór sterujący jest niesprawny.

  3. #3
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał taz84 Zobacz post
    Witam.

    Nie mogę znaleźć wątku który mnie zmotywował do sprawdzenia tego zjawiska więc opiszę tutaj.

    Ktoś kiedyś napisał jak sprawdzić doładowanie , tylko nie wiem jak to zinterpretować.

    Chodzi o bezpośrednie podpięcie wężyka z pompy vaccum do turbiny pomijając zaworek.

    Więc zrobiłem właśnie tak i turbinka wstaje praktycznie odrazu do 1.5, 1.6 bar. Samochód lepiej się wkręca ciut lepiej przyspiesza itp.

    Czy w takim razie uszkodzony jest zaworek czy geometria?
    Raczej kiepski to test. Zawór sterujący jest po to, aby sterował doładowaniem. Jeśli auto nie ma wykonanego chip tuningu to wspomniane wartości ciśnienia doładowania są za duże.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory