Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 13 z 13

Temat: Opony 17' 225/45

  1. #11
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar piotraskvw
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    147 1.6 TS 105KM + była 159 2.0 JTDm 170KM, jest rodzinny autobus
    Postów
    583

    Domyślnie

    Cytat Napisał fts Zobacz post
    Przecież jeśli to będzie z Twojej winy, to z Twojego OC poszkodowani dostaną kasę tak czy siak - nieważne czy skasujes lambo czy malucha. Ubezpieczyciel co najwyżej może się doczepić do złego rozmiaru kół w przypadku AC i po prostu nie wypłaci Ci kasy na naprawę TWOJEGO samochodu.
    Tak czy siak to tylko gdybanie i scenariusz raczej nieprawdopodobny.
    Dobra ty sobie teoretyzujesz a ja znam osobę, której sprawa na razie jest w drugiej instancji z tego powodu - ubezpieczyciel żąda od niego zapłaty za szkody z powodu niehomologowanego rozmiaru opon.
    Założyć sobie może, ja tylko zwracam uwagę na możliwe konsekwencje.

    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    Wy się tutaj zaraz pokłócicie a właściciel auta i tak zdecyduje co mu lepiej/wygodniej lub taniej
    Polać mu

  2. #12
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo
    Postów
    55

    Domyślnie

    Nie kombinował bym. Jeżeli producent zaleca, aby zakładać takie, to trzeba zakładać. Przecież jak się kupuje samochod to z całym dobrodziejstwem inwentarza. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że takie opony mogą być konieczne i w związku z tym wydatek jest duży.
    To taka moja rada, średnio zaawansowanego użytkownika motoryzacji
    Same opony - wielu decyduje się na jakieś nalewki - moim zdaniem, to kupowanie kota w worku, zwłaszcza gdy chce się trochę szybciej pojeździć. Opony to nie tylko przyczepność, to także glośność, indeks głośności, prędkości czy wpływ na zużycie paliwa. Na http://teddymotorsport.com/2019/12/0...-europejskiej/ masz to trochę szerzej zresztą opisane.

  3. #13
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotraskvw Zobacz post
    Dobra ty sobie teoretyzujesz a ja znam osobę, której sprawa na razie jest w drugiej instancji z tego powodu - ubezpieczyciel żąda od niego zapłaty za szkody z powodu niehomologowanego rozmiaru opon.
    Założyć sobie może, ja tylko zwracam uwagę na możliwe konsekwencje.
    Od tego jest UFG, aby wypłacić poszkodowanemu pieniądze. A kto później będzie od sprawcy egzekwował i jakie pieniądze to już nie poszkodowanego sprawa.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

Podobne wątki

  1. sprzedam koła,opony zimowe do 156 lub 147 Opony Dunlop
    Utworzone przez emcio w dziale Łódzkie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-09-2018, 09:18
  2. Odpowiedzi: 50
    Ostatni post / autor: 10-04-2012, 16:13
  3. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-02-2012, 19:28
  4. [159] Jakie opony na zimę? Mogę zamontować opony 215/55R17 zamiast 225/50R17 w 2.4 JTDm?
    Utworzone przez alf-a147 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 08-06-2011, 12:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory