Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 61

Temat: 1,9JTDm czy 2,4JTDm?

  1. #51
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2020
    Auto
    Audi a4
    Postów
    52

    Domyślnie

    Cytat Napisał Annatar Zobacz post
    Jak już kupisz, koniecznie się pochwal i załóż wątek na forum (o ile bawią Cię takie rzeczy) ;-)
    Oczywiście, szczególnie po takiej Waszej pomocy, na łowy ruszam w styczniu, także jak kupie zdjęcie się pojawi!

  2. #52
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Nie odrzucaj od razu ogłoszeń handlarzy, tylko też staraj się weryfikować handlarzy w Internecie. Ja za każdym razem polowałem na auta z południa Europy, bo takie zazwyczaj są wolne od korozji, której usunięcie generuje spore koszty i jest trudne. Sprawy mechaniczne łatwiej ogarnąć (co w przypadku diesla może nie być tanie, wtrysk common rail jest bardzo drogi w serwisowaniu).
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  3. #53
    Użytkownik Świeżak Avatar krzys1ek
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Podkarpackie RLS
    Auto
    Leon 1P1 FR 2.0 TDi
    Postów
    56

    Domyślnie

    Powodzenia i dużo szczęścia życzę w poszukiwaniu . Pamiętaj żeby podchodzić do tego tematu z chłodną głową jak i również wskazana będzie podejrzliwość bo czasy mamy takie że jeden chce zarobić kosztem drugiego . Pozdrawiam

  4. #54
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2020
    Auto
    Vw golf V
    Postów
    8

    Domyślnie

    Hej, nie chce zakladac nowego tematu ale mam pytanie i tylko troche mniejszy budzet 17-18k, waham sie bardzo pomiedzy 1.9 8v a 16v. Na czym mi zalezy? Najbardziej na bezawaryjnosci i taniosci w utrzymaniu silnika i jego niezawodnosci. Uwazacie ze ktory silnik bardziej nada sie do tej roli? Dodam ze jakbym mial kupowac 8v to tam rowniez inwestuje w chiptuning. Niezaleznie od silnika nie planuje w nim wielkich zmian pod wieksza moc. Prosze o pomoc :-)

  5. #55
    Annatar
    Gość

    Domyślnie

    8v będzie raczej bardziej ekonomiczne. Sam "standardowy" chip podciągnie je jakoś do 150hp i 330-350nm, a więc tak, jakby było 16v :-)

  6. #56
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2020
    Auto
    Vw golf V
    Postów
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Annatar Zobacz post
    8v będzie raczej bardziej ekonomiczne. Sam "standardowy" chip podciągnie je jakoś do 150hp i 330-350nm, a więc tak, jakby było 16v :-)
    Az tak nie sępie zeby te 0,5 litra bylo dla mnie strasznie wazne Bałbym sie o skrzynie w wersji 120 po chipie, ale mam rozumiec ze roznice sa tak nie wielkie, ze jak nadarzy sie okazja na wersje X lub Y to brac? Bo czytalem ze klapy wirowe w 16v trzeba usunac, czy jest jeszcze jakas wada miedzy nimi?

  7. #57
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2020
    Auto
    Vw golf V
    Postów
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Annatar Zobacz post
    8v będzie raczej bardziej ekonomiczne. Sam "standardowy" chip podciągnie je jakoś do 150hp i 330-350nm, a więc tak, jakby było 16v :-)
    Chyba ze Panowie 1.8 mpi? Jak to sie zachowuje? Czytalem ze ma malo mocy ale tez ma lepsza skrzynie, brak 2masy czy wtryskow, a moje trasy to 65% miasta do 35% trasy i okolo 10000kilometrow rocznie. Co bardziej dla kogos takiego poleciacie? Boje sie ze zajade diesla, ale kusi wieksza moca. Jako bardziej znajacy temat da sie cos zrobic z tym 1.8 zeby on dostal z te 20km wiecej?

  8. #58
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2019
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    Alfa 159 SW 1.9 8v. Lancia Delta 1.4 t jet
    Postów
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał JacekPlacek93 Zobacz post
    Az tak nie sępie zeby te 0,5 litra bylo dla mnie strasznie wazne Bałbym sie o skrzynie w wersji 120 po chipie, ale mam rozumiec ze roznice sa tak nie wielkie, ze jak nadarzy sie okazja na wersje X lub Y to brac? Bo czytalem ze klapy wirowe w 16v trzeba usunac, czy jest jeszcze jakas wada miedzy nimi?
    Ja mam 8v 120km i jest zrobiona na 165km/400Nm. I mnie to starczy
    w serii miała 130 kunia.

  9. #59
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2020
    Auto
    Vw golf V
    Postów
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał slawostar Zobacz post
    Ja mam 8v 120km i jest zrobiona na 165km/400Nm. I mnie to starczy
    w serii miała 130 kunia.
    A miałeś z nim jakieś przygody? Jakieś większe awarie? Mi by spokojnie też taka moc wystarczyła, obawiam się natomiast o takie typowe dieslowskie usterki (bo byłby to mój 1 diesel) jak wtryski czy dwumas czy dpf, głównie dlatego, że przy zakupie nie wiem jak rozpoznać czy wszystko z tym jest ok.

  10. #60
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar strzelec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    SD
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4, Alfa Romeo 159 2.0 Mondeo Hybryd Vigniale
    Postów
    533

    Domyślnie

    Cytat Napisał JacekPlacek93 Zobacz post
    Mi by spokojnie też taka moc wystarczyła, obawiam się natomiast o takie typowe dieslowskie usterki (bo byłby to mój 1 diesel) jak wtryski czy dwumas czy dpf, głównie dlatego, że przy zakupie nie wiem jak rozpoznać czy wszystko z tym jest ok.
    Kupujesz używane dość stare auto , musisz być przygotowany że, to wszystko może pierdal... No chyba że poprzedni właściciel już coś z tym robił.

Podobne wątki

  1. AR 159. Co wybrac: 1.9JTDm czy 2.4JTDm Q4
    Utworzone przez Arc w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 10-09-2018, 19:56
  2. Alfa 159 1,9jtdm czy 2,4jtdm
    Utworzone przez orzi w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 04-02-2014, 10:34
  3. [159] Różnica pomiędzy tłumikami końcowymi 2.2JTS , 2.4JTDm, 1.9JTDm
    Utworzone przez LukeMazur w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 17-11-2013, 22:23
  4. AR 159 automat 1.9JTDm lub 2.4JTDm
    Utworzone przez AaaA w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-12-2012, 07:27

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory