Strona 4 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 61

Temat: 1,9JTDm czy 2,4JTDm?

  1. #31
    Użytkownik Świeżak Avatar Grzmot
    Dołączył
    05 2017
    Mieszka w
    Przemyśl / Lublin
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16V
    Postów
    134

    Domyślnie

    Kupując auto trzeba liczyć na najlepszy wariant (czyli brak jakichkolwiek awarii) ale być gotowy na najgorsze żeby wtedy nie było problemów z $$$ na naprawę. Jak teraz mocno się zastanawiasz czy stać cię na utrzymanie to może jednak lepiej wybrać wariant 1.9? Po chipie spoko idzie chociaż to kwestia co dla kogo znaczy spoko

  2. #32
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2020
    Auto
    Audi a4
    Postów
    52

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grzmot Zobacz post
    Kupując auto trzeba liczyć na najlepszy wariant (czyli brak jakichkolwiek awarii) ale być gotowy na najgorsze żeby wtedy nie było problemów z $$$ na naprawę. Jak teraz mocno się zastanawiasz czy stać cię na utrzymanie to może jednak lepiej wybrać wariant 1.9? Po chipie spoko idzie chociaż to kwestia co dla kogo znaczy spoko
    Widzę po opisie, że posiadasz właśnie 1.9, jak Ci się ten silnik użytkuje?

  3. #33
    Użytkownik Świeżak Avatar Grzmot
    Dołączył
    05 2017
    Mieszka w
    Przemyśl / Lublin
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16V
    Postów
    134

    Domyślnie

    Ja jestem zadowolony chociaż trochę włożyłem w ten samochód, niestety nie była to perełka i niektóre rzeczy co mogły paść to padły akurat mi Kupiłem auto z przebiegiem 220k (przynajmniej na blacie i w dokumentach a jak naprawdę to kto wie ). Najpierw skończyło się sprzęgło więc poszło nowe z dwumasą, potem wtryski już tak nie do końca idealnie działały, można było spokojnie na tym jeździć i nie jeden pewnie by z tym przejeździł do teraz ale ja stwierdziłem, że chce to zrobić więc poszły wtryski. Potem niestety poszła nieszczęsna szpilka w kolektorze a jak zostało to zdemontowane to na wirniku od turbo była jakaś skaza więc skoro już na wierzchu to po co do tego później wracać to poszło przy okazji turbo. Wtedy stwierdziłem, że wyłączę EGR i zrobię Chipa a DPF został, od tej pory zrobiłem jakieś 26k km i żadnych problemów a ostatnio przy zmianie oleju jak sprawdzana była średnia wypaleń DPFa z kilku ostatnich wypaleń to wynosiła ona trochę ponad 1300 km więc wszystko raczej w dobrej kondycji. Teraz mam najechane 262k km, oleju nigdy nie dolewałem. To jeśli chodzi o silnik, skrzyni jeszcze nie ruszałem, jedyne co to od zakupu (dopiero po jakimś czasie to obczaiłem) jedynie na 3 biegu i jedynie w okolicy 2k obrotów czasami przy hamowaniu silnikiem lewarek drży, jak do tej pory ani to się nie pogłębiło ani żadnych innych objawów nie ma (może to skrzynia, może linki a może wybierak, nie wiem, nie znam się, może po zimie tym się zajmę). Oprócz tego to wiadomo, że zawieszenie też trochę kosztuje, u mnie w wahaczach z przodu były już luzy to też wymieniłem a były jeszcze oryginalne, z tyłu jak były do wymiany jakieś tuleje to stwierdziłem, że od razu wszystkie wymienię bo jednak już swoje lata mają (koniec 2005 roku) to po co wracać do tematu dwa razy , cena wszystkich tulei na tył to było trochę ponad 1k. Po tym wszystkim to teraz zwykła eksploatacja: hamulce, jakieś sprężyny aaaa i alternator regenerowałem, ten też do najlepszych nie należy przy tym silniku.
    W rodzinie od 8 lat jest też Croma z tym silnikiem (teraz ma chyba 135k km pewne na 100% kupiona od 1 właściciela co u znajomego serwisował) i nie było większych problemów jak do tej pory oprócz też tych szpilek w kolektorze bo tez pękła i dwumasa ze sprzęgłem była wymieniona ale to głównie pewnie przez spokojny styl jazdy i w 90% przebiegu zrobione po mieście gdzie przejeżdżała kilka km i gaszenie oraz alternator był regenerowany.

  4. #34
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    A ja uwazam, że z opcji 1.9 czy 2.4 najlepszym wyborem jest..... 2.0

  5. #35
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2020
    Auto
    Audi a4
    Postów
    52

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    A ja uwazam, że z opcji 1.9 czy 2.4 najlepszym wyborem jest..... 2.0
    Czytałem i chciałbym ale jak 1.9 w dobrym stanie kupie za 14-15k, to ile bym musiał dac za 2.0 zeby sie nie sparzyc? Z 22 conajmniej? To jednak troche za duzo.

  6. #36
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasz10112 Zobacz post
    Czytałem i chciałbym ale jak 1.9 w dobrym stanie kupie za 14-15k, to ile bym musiał dac za 2.0 zeby sie nie sparzyc? Z 22 conajmniej? To jednak troche za duzo.
    Bez problemu kupisz 2.0 poniżej 20 tys zł. Kwestia oczekiwanego stanu technicznego, ale po 1.9 za 14 tys zł nie spodziewałbym się rewelacji.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  7. #37
    Użytkownik Świeżak Avatar krzys1ek
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Podkarpackie RLS
    Auto
    Leon 1P1 FR 2.0 TDi
    Postów
    56

    Domyślnie

    Nie ma reguły jeśli chodzi o najlepszy wybór pomiędzy tymi trzema silnikami ( 1.9 , 2.0 , 2.4 ). Kupując takiego kilkunastoletniego diesla w każdej wersji z tych trzech możesz niestety trafić na minę . Ja osobiście nie żałuję pomimo straconych nerwów, czasu i pieniędzy ale przyznam szczerze że to wszystko wychodzi przez zaniedbanie poprzednich właścicieli no i własne również . Co do silników 1.9 czy 2.0 to Ci kolego nie doradze bo nigdy nie miałem okazji ich użytkować ale jeśli chodzi o zadbane 2.4 bez żadnych ukrytych niespodzianek kosztownych, bez rdzy no to 20 tyś trzeba wyłożyć i to lekko . Nie ma co się oszukiwać takie są realia niestety . Myślę że po przeczytaniu tej odpowiedzi Twoje pole poszukiwań zawęzi się tylko do 1.9 i 2.0 . Pozdrawiam

  8. #38
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2020
    Auto
    Audi a4
    Postów
    52

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Bez problemu kupisz 2.0 poniżej 20 tys zł. Kwestia oczekiwanego stanu technicznego, ale po 1.9 za 14 tys zł nie spodziewałbym się rewelacji.
    Nie miałem okazji jeszcze jechać i oglądać ale przeglądając otomoto tak średnio ceny stoją, Twoim zdaniem na zdrowy i zadbany egzemplarz ile powinienem przygotować pieniędzy? Rocznik 06, 07 mnie zadowoli

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał krzys1ek Zobacz post
    Nie ma reguły jeśli chodzi o najlepszy wybór pomiędzy tymi trzema silnikami ( 1.9 , 2.0 , 2.4 ). Kupując takiego kilkunastoletniego diesla w każdej wersji z tych trzech możesz niestety trafić na minę . Ja osobiście nie żałuję pomimo straconych nerwów, czasu i pieniędzy ale przyznam szczerze że to wszystko wychodzi przez zaniedbanie poprzednich właścicieli no i własne również . Co do silników 1.9 czy 2.0 to Ci kolego nie doradze bo nigdy nie miałem okazji ich użytkować ale jeśli chodzi o zadbane 2.4 bez żadnych ukrytych niespodzianek kosztownych, bez rdzy no to 20 tyś trzeba wyłożyć i to lekko . Nie ma co się oszukiwać takie są realia niestety . Myślę że po przeczytaniu tej odpowiedzi Twoje pole poszukiwań zawęzi się tylko do 1.9 i 2.0 . Pozdrawiam
    Dzięki za odpowiedź, zawęży się raczej do 1.9 ale to dobrze, o to mi chodziło pisząc tego posta

  9. #39
    Annatar
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasz10112 Zobacz post
    Nie miałem okazji jeszcze jechać i oglądać ale przeglądając otomoto tak średnio ceny stoją, Twoim zdaniem na zdrowy i zadbany egzemplarz ile powinienem przygotować pieniędzy? Rocznik 06, 07 mnie zadowoli

    - - - Updated - - -



    Dzięki za odpowiedź, zawęży się raczej do 1.9 ale to dobrze, o to mi chodziło pisząc tego posta
    Szybko poszło ;-) To teraz musisz wybrać między 8 a 16v.

  10. #40
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2020
    Auto
    Audi a4
    Postów
    52

    Domyślnie

    Cytat Napisał Annatar Zobacz post
    Szybko poszło ;-) To teraz musisz wybrać między 8 a 16v.
    Wole więcej mocy, także raczej 16v, bo chciałbym też mieć trochę frajdy z jazdy, a tam możliwość zrobienia chipa da 180km i 380nm i to już całkiem przyjemnie. CHYBA, że Waszym zdaniem 8v jest lepsze to taką opcję również biorę pod uwagę.

Podobne wątki

  1. AR 159. Co wybrac: 1.9JTDm czy 2.4JTDm Q4
    Utworzone przez Arc w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 10-09-2018, 19:56
  2. Alfa 159 1,9jtdm czy 2,4jtdm
    Utworzone przez orzi w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 04-02-2014, 10:34
  3. [159] Różnica pomiędzy tłumikami końcowymi 2.2JTS , 2.4JTDm, 1.9JTDm
    Utworzone przez LukeMazur w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 17-11-2013, 22:23
  4. AR 159 automat 1.9JTDm lub 2.4JTDm
    Utworzone przez AaaA w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-12-2012, 07:27

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory