Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Temat: [langtitle=de]Alfa 2.4 jtdm startet nicht[/langtitle]

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2021
    Auto
    Alfa Romeo
    Postów
    12

    Domyślnie [langtitle=de]Alfa 2.4 jtdm startet nicht[/langtitle]

    Hallo, das Auto fuhr super, es gab keine Symptome, ich ging in den Laden und nach 2 Stunden Ausfallzeit startete es nicht mehr, mein Freund schloss den Computer an und zeigte keinen Fehler, also entschied ich mich, den Fehler selbst zu finden Die Kraftstoffpumpe im Tank war in Ordnung. Ich habe gesehen, dass der Kraftstoff nach dem Lösen der Mutter nicht zu den Einspritzungen fließt. Die CR-Pumpe ist zu 100% effizient. Ich habe den Wellenpositionssensor herausgenommen und die Parameter stimmen mit den Buchstandards überein Sensor auf dem Streifen von der Rücksendung zeigt auf dem Computer mit 11% offen, also habe ich die Rücksendung geblendet, um den Druck nicht zu verlassen und dann das gleiche. Kann jemand auf einen solchen Fehler stoßen? Ich werde hinzufügen, dass ich ein Jahr zuvor die agr geblendet habe. Ich habe die Klappen und einen Fehler mit dem Steuergerät abgestürzt. Aber natürlich wird der Autostart ausgelöst, also habe ich die Kraftstoffversorgung aufgesetzt, das Timing überprüft und einen Keil auf der Welle, immer noch keine Ahnung.

  2. #2
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Sprawdź czy po włożeniu kluczyka do stacyjki pompa w zbiorniku wytwarza i utrzymuje odpowiednie ciśnienie.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2021
    Auto
    Alfa Romeo
    Postów
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Sprawdź czy po włożeniu kluczyka do stacyjki pompa w zbiorniku wytwarza i utrzymuje odpowiednie ciśnienie.
    [lang=de]Cisnienie jest odpowiednie ,pompka dobra.pozdrawiam,[/lang]

  4. #4
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Jakie jest ciśnienie paliwa w szynie CR w czasie rozruchu?
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2021
    Auto
    Alfa Romeo
    Postów
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Jakie jest ciśnienie paliwa w szynie CR w czasie rozruchu?
    [lang=de]Witaj,dzisiaj swieta wiec udalo mi sie pozyczyc komputer z programem diagnostycznym Delphi
    Za bardzo sie nie znam ale pomiary sa takie
    18-Zadane cisnienie paliwa 300 Bar
    19-Zmierzone cisnienie paliwa 9 Bar przy kreceniu 50 Bar ( male tak?)
    20-Cisnienie paliwa AD/C 518mV przy kreceniu rozrusznikiem dochodzi do 600 mV
    21-Zawor regulacji cisnienia (MPROP) 0% przy kreceniu dochodzi do 60%
    22-Otwarcie regulatora cisnienia 11% przykreceniu spada do 6%
    41-Przekaznik pompki paliwa po wlozeniu w stacyjke zalancza na okolo 3 sekundy potem przy kreceniu zalancza sie po 5 sek na chwile i wylancza i tak w kolko,podlaczylem pompke na krotko i auto tak jak by chcialo zaskoczyc ale dalej nie pali.Czy to moze byc za slaba pompka paliwa? niby sprawdzil mechanik ale mu nie ufam bo dowiedzialem sie ze to biznesmen i tylko kasowac potrafi,wyciagnal pompe cisnieniaCR i wyslal ja do Bosha za co zaplacilem 300 ZL.okazala sie dobra ,tak ze zaplacilem mu 450 zl i zabralem auto od oszusta bo mnie naciagac chcial[/lang]

  6. #6
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Niewystarczające ciśnienie paliwa na rozruch.
    Przekaźnik pompy paliwa działa poprawnie.
    Regulator ciśnienia prawdopodobnie również działa poprawnie. Nie znam dokładnych parametrów jego pracy, ale widać, że przymyka się próbując zbudować ciśnienie paliwa.
    Skoro pompa CR została sprawdzona, to możemy ją wykluczyć.
    Pozostają wtryskiwacze paliwa lub elektryczna pompa paliwa w zbiorniku. Ja obstawiam pompę. Sprawdź jeszcze ciśnienie paliwa zaraz po pierwszym włożeniu kluczyka do stacyjki, przed rozruchem silnika. Pompa powinna nabić 3-6 bar i ciśnienie nie powinno spadać.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2021
    Auto
    Alfa Romeo
    Postów
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Niewystarczające ciśnienie paliwa na rozruch.
    Przekaźnik pompy paliwa działa poprawnie.
    Regulator ciśnienia prawdopodobnie również działa poprawnie. Nie znam dokładnych parametrów jego pracy, ale widać, że przymyka się próbując zbudować ciśnienie paliwa.
    Skoro pompa CR została sprawdzona, to możemy ją wykluczyć.
    Pozostają wtryskiwacze paliwa lub elektryczna pompa paliwa w zbiorniku. Ja obstawiam pompę. Sprawdź jeszcze ciśnienie paliwa zaraz po pierwszym włożeniu kluczyka do stacyjki, przed rozruchem silnika. Pompa powinna nabić 3-6 bar i ciśnienie nie powinno spadać.
    [lang=de]Ok,dziekuje,jutro postaram sie zalatwic jakis manometr do sprawdzenia pompy[/lang]

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2021
    Auto
    Alfa Romeo
    Postów
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał viansa2003 Zobacz post
    [lang=de]Ok,dziekuje,jutro postaram sie zalatwic jakis manometr do sprawdzenia pompy[/lang]
    [lang=de]Nie mam zegara do pomiaru wiec kupilem uzywana pompke i to samo ,[/lang]

  9. #9
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Ja kiedyś kupiłem dwie kolejne używane pompy i każda była tak samo zużyta. Ciśnienie przed rozruchem możesz sprawdzić również programem Multiecuscan.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  10. #10
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2021
    Auto
    Alfa Romeo
    Postów
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Ja kiedyś kupiłem dwie kolejne używane pompy i każda była tak samo zużyta. Ciśnienie przed rozruchem możesz sprawdzić również programem Multiecuscan.
    [lang=de]Kupilem manometr do sprawdzania pompki paliwa ,i pompka pompuje 3.5-3.8 Bar,kupilem tez manometr z cisnieniem do 1000 bar,tylko musze koncowki dorobic,orientuje sie pan moze jaki gwint na listwie jest w alfie ?,nie mam grzebienia do gwintow[/lang]

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory