Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 23

Temat: Tracę wiarę do Marki

  1. #11
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Swojego czasu był problem związany z pompami wody SKF, co nie znaczy że nie może się pojawić w innych pompach.

    W jaki sposób została wykonana pierwsza naprawa? Wymiana głowicy na nową, używaną czy spawaną?
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  2. #12
    ZBANOWANY Rowerzysta
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    AR Giulietta 150KM, Jeep Renegade
    Postów
    369

    Domyślnie

    Nie obchodzi mnie "ekologia", wręcz przeciwnie, ale śmieszą mnie tacy cwaniacy, którzy to robią nie wiadomo po co i jeszcze się tym chwalą.

  3. #13
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM 16v 2009
    Postów
    24

    Domyślnie

    Może po to, że to już leciwe samochody a nie każdemu się chce/ opłaca wydawać 350zł za wymianę egr co roku bo znowu się zapchał i szwankuje czy na filtr DPF bo już dusi samochód i wypala się co 150km. Wyrzucenie EGR i DPF w tym samochodzie to najlepsze co można zrobić ale jak wiadomo niektórzy i tak mają swoje zdanie

  4. #14
    Użytkownik Fachowiec Avatar Cubus00
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Międzychód
    Auto
    byla Alfa Romeo 156 2.0 TS 1999 jest 159 2,4
    Postów
    2,573

    Domyślnie

    Cytat Napisał Knapek Zobacz post
    Nie obchodzi mnie "ekologia", wręcz przeciwnie, ale śmieszą mnie tacy cwaniacy, którzy to robią nie wiadomo po co i jeszcze się tym chwalą.
    skoro nie wiesz po co to robia , to po kiego ch...a sie wymadrzasz, chcesz usun nie chcesz nie usuwaj , innych nie osadzaj

  5. #15
    Annatar
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Knapek Zobacz post
    Nie obchodzi mnie "ekologia", wręcz przeciwnie, ale śmieszą mnie tacy cwaniacy, którzy to robią nie wiadomo po co i jeszcze się tym chwalą.
    A mnie śmieszą bardziej "cwaniacy", którzy ustalają coraz ostrzejsze nic nie dające normy wyłącznie ze względów finansowo-biznesowych, wycierając sobie przy tym gębę ekologią. Jeszcze bardziej śmieszni są ci, co wierzą, że ta cała eko-narracja w motoryzacji jest rzeczywiście taka piękna, jak starają się to pokazywać i "przepychać" ważniacy w garniturach. Doskonale zdają sobie oni sprawę z takich rzeczy jak np. Raporty Rzymskie, ale mają to przeważnie gdzieś i w wielu miejscach tam, gdzie działania na rzecz ekologii mogłyby przynieść wymierne skutki, nie robią nic, skupiając się tylko na tych obszarach gospodarczo-przemysłowych, które będą najbardziej dochodowe dla struktur urzędniczych.

  6. #16
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    BG-DE-PL
    Auto
    155 + 159
    Postów
    208

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi o DPF to jest też taka zależność że wycisza wydech w znacznym stopniu bardziej niż sam Katalizator.
    W swoim samochodzie też mam zaślepiony EGR i wyrzucone klapy a DPF sobie siedzi.
    Często ludzie zapominają ze tak na prawdę nowoczesny diesel z DPF czy FAP itd. Nie nadaje się do jazdy po mieście czyt. Krótkie odcinki. Jego naturalnym środowiskiem jest trasa i jazda długotrwała. Taka jest charakterystyka działania samego silnika na olej napędowy i nie da się tego oszukać. Nie będę się rozpisywać na temat działania samego diesla.
    Czy będzie to 1.3 m-jet czy 3.0 r6 z bmw to działają tak samo. Pozdrawiam

  7. #17
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar micorl
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Siewierz/Mierzęcice
    Auto
    Alfa Romeo 147 FL JTDM 16v TI Q2 - była,Alfa Romeo 159SW JTDM 16v TI,Alfa Romeo 147 FL 1.6 T.S
    Postów
    848

    Domyślnie

    Cytat Napisał Knapek Zobacz post
    Nie obchodzi mnie "ekologia", wręcz przeciwnie, ale śmieszą mnie tacy cwaniacy, którzy to robią nie wiadomo po co i jeszcze się tym chwalą.
    Czy Ty wiesz o czym piszesz w ogóle? Wszyscy Ci, którzy decydują się na zaślepienie EGR nie robią tego tylko dlatego, że jest to np. "trendy" tylko z powodu ewidentnego szkodliwego działania tego rozwiązania na silnik. Wychodzi na to, że Twoje kompetencje w tym temacie są równe zeru niestety.

  8. #18
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar www156
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    KR
    Auto
    159 1,9 M-JET 16v
    Postów
    930

    Domyślnie

    Cytat Napisał Knapek Zobacz post
    Nie obchodzi mnie "ekologia", wręcz przeciwnie, ale śmieszą mnie tacy cwaniacy, którzy to robią nie wiadomo po co i jeszcze się tym chwalą.
    Robią to po to żeby jazda w koło komina nie stała się udręką.
    Byla 156 2,0 TS,
    była 156 2,4 20V
    była 156 1,9 16V
    jest 159 1,9 16V
    jest giulietta 2,0 IMOLA

  9. #19
    ZBANOWANY Rowerzysta
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    AR Giulietta 150KM, Jeep Renegade
    Postów
    369

    Domyślnie

    Niech sobie robią, tylko po co potem te narzekania, że coś nie działa po ingerencji Zenka ze stodoły, co dodatkowo podkopuje image marki. Jak się nie potrzebuje Diesla, bo się robi krótkie trasy, to się go nie kupuje.

  10. #20
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2016
    Mieszka w
    opole
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 automat
    Postów
    14

    Domyślnie

    Dzięki chłopaki za rady.

    Auto dymi tylko przy odpaleniu, potem już nie (szczególnie jak jest zimno) - zawsze myślałem, że to kwestia braku DPF.

    Jedna kwestia. Od pierwszej wymiany uszczelki i planowania głowicy minęły jakieś 3 lata i jakieś nie wiem z 30 tyś (mało jeździłem), oczywiście to było przy tych 240 koniach.

    To normalne, że po takim czasie znowu pojawiają się te same problemy? Czy można założyć, że poprzedni tuner ETS PERFORMANCE żle wykonał robotę?

    Dzięki za namiar do mechanika, jak macie inne namiary na speców w promieniu 200 km od Opola to proszę o info.

    - - - Updated - - -

    Jak kupiłem to działała w trybie awaryjnym ale przed podniesieniem mocy i całą resztą to zostało to doprowadzone do porządku.

    Przy kupnie było 200 tyś najechane a jaka prawda nie wiem. Z drugiej strony przy wymianie tarcz mechanik gadał, że były oryginalne.

    - - - Updated - - -

    Nie wiem jak było z głowicą. To było jeszcze przed tym jak się zarejestrowałem na forum i nie miałem pojęcia o tych historiach. Szkoda

Podobne wątki

  1. Fan marki - markus
    Utworzone przez markus 78 w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-01-2019, 11:12
  2. [GTV] Manszeta półosi. Tracę zmysły, przykładam spluwę do skroni.
    Utworzone przez alfaromeorosso w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 25-10-2013, 16:32
  3. GT 1,9 JTD 150KM - Tracę moc
    Utworzone przez Daniel w dziale GT
    Odpowiedzi: 134
    Ostatni post / autor: 18-01-2012, 15:25
  4. Normalnie tracę już powoli cierpliwość do tego auta...
    Utworzone przez QBUS w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 09-10-2007, 17:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory