Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: 2.4 jtdm uporczywy błąd czujnika wału

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2023
    Auto
    alfa 159 sw ti
    Postów
    7

    Domyślnie 2.4 jtdm uporczywy błąd czujnika wału

    Panowie (i Panie jeśli takie są) błagam o pomoc. Od początku. kolizja rozrządu, śćięty frez na kółku wału korbowego, nowe kółko, rozrząd uszczelki itp. Wymienione 3 dźwignie zaworowe, i ciągle uporczywy błąd p0335. Przed montażem silnik odpalony na tzw. plaka. Silnik pracował bardzo ładnie. Sprawdzona kompresja i jest ok. Po montażu silnika porażka... Silnik pracuje, odpala na plaka i pracuje na paliwie. Po wciśnięciu gazu zaczyna przerywać lub gaśnie. Rozrząd ustawiony na blokady, czujnik wału i wałka wymienione (nawet dwa zestawy), wiązki zmierzone. Czy ktoś miał taką sytuację? Nie mam już pomysłów i jeszcze raz proszę o pomoc.

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar Krwiaczek
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Libiąż
    Auto
    Alfa Romeo 156 Sw FL//Alfa Romeo 159 Sw
    Postów
    47

    Domyślnie

    Mogę powiedzieć że miałem podobnie..... Tylko u mnie skończyło się laweta..... Silnik miałem po generalnym remoncie przez firmę.... Co się okazało sprawdzili wszystko oprócz Wału..... A wał okazał sie minimalnie sztachniety..... Skutki tego okazały się dramatyczne chwycilo silnik tloki zderzyły się z zaworami...... Błędu u mnie nie pokazalo bo usunęli mapę błędów z komputera..... Gdy już sam rozebralem silnik przy rzeczoznawcy wina ewidentna firmy remontujacej..... I teraz inna firma składa mi silnik na ich koszt [emoji23][emoji23][emoji23] morał z tego taki że wszystko trzeba przemiezyc.... Osiowosci spasowanie gladzie honowanie i cała resztę...... Teraz mam rzetelna firmę która mi sprawdza przy mnie takie rzeczy bo miałem takie życzenie i wszystko jest z, dokumentacja zdjęciową. A po 2 u mnie przebieg na desce rozdzielczej przed remontem pokazywał 237 tys kilometrów. I robiłem go dlatego bo zwiekszalem moc. Przebieg faktyczny okazał sie 2x większy..... Więc moja Rada poszukaj żetelnego mechanika albo zrób to sam. Jeśli bedziesz potrzebował porady pisz na priv rozkładamy już silnik 2 raz w ciągu 4 miesiecy[emoji23][emoji23][emoji23] i życzę powodzenia. [emoji847]


    Wysłane z mojego RMX3474 przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2023
    Auto
    alfa 159 sw ti
    Postów
    7

    Domyślnie

    U mnie chyba też skończy się na ponownej rozbiórce silnika ... dzięki za sugestie

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2023
    Auto
    alfa 159 sw ti
    Postów
    7

    Domyślnie

    Koło foniczne całe, bez uszkodzeń. Part number ten sam... ktoś ma jeszcze jakieś pomysły?

  5. #5
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Jak tak to wiązka bądź sterownik silnika.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Auto
    signiore Giuseppe Busso
    Postów
    743

    Domyślnie

    Cytat Napisał cinek9108 Zobacz post
    Panowie (i Panie jeśli takie są) błagam o pomoc. Od początku. kolizja rozrządu, śćięty frez na kółku wału korbowego, nowe kółko, rozrząd uszczelki itp. Wymienione 3 dźwignie zaworowe, i ciągle uporczywy błąd p0335. Przed montażem silnik odpalony na tzw. plaka. Silnik pracował bardzo ładnie. Sprawdzona kompresja i jest ok. Po montażu silnika porażka... Silnik pracuje, odpala na plaka i pracuje na paliwie. Po wciśnięciu gazu zaczyna przerywać lub gaśnie. Rozrząd ustawiony na blokady, czujnik wału i wałka wymienione (nawet dwa zestawy), wiązki zmierzone. Czy ktoś miał taką sytuację? Nie mam już pomysłów i jeszcze raz proszę o pomoc.
    Byłes przy tym odpaleniu przed montażem ?

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2023
    Auto
    alfa 159 sw ti
    Postów
    7

    Domyślnie

    tak byłem przy uruchomieniu. Sporą część pracy przy silniku wykonałem sam. Jeśli chodzi o wiązki to zostały przedzwonione jako pierwsze. Sterownik silnika? I zdechłby przez ducha świętego? auto przed wyjęciem silnika wjechało na warsztat jeszcze o własnych siłach. Co prawda na 4 cylindrach ale jednak.

  8. #8
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Jeśli mechanika jest OK, wiązka OK, to nie ma więcej podejrzanych.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2023
    Auto
    alfa 159 sw ti
    Postów
    7

    Domyślnie

    Dzisiaj jeszcze trochę przy niej posiedziałem bo dojechała mi kość diagnostyczna. Obroty z wału są czytane. Rozgrzany trzyma okolo 750. Wyrzuca błąd przy próbie głębszego wciśnięcia gazu. Błąd wchodzi na ECU i sterownik skrzyni jednocześnie. Dodając delikatnie gazu rozkręci się do okolic 1000 obrotów. Wyżej już Wyrzuca błąd i się dławi tak jakby coś go blokowało.

  10. #10
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2023
    Auto
    alfa 159 sw ti
    Postów
    7

    Domyślnie

    Dla potomnych. Przyczyną było uszkodzone koło foniczne. Po wymianie wszystko wróciło do normy.

Podobne wątki

  1. Błąd p0339 przerwa czujnika położenia wału korbowego
    Utworzone przez Maniek1561.9 w dziale 147/156/166/GT
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-10-2021, 16:27
  2. Błąd czujnika położenia wału
    Utworzone przez nedo w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-03-2021, 09:31
  3. Błąd czujnika położenia wału auto odpala
    Utworzone przez lysy605 w dziale 147
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 01-11-2019, 01:36
  4. [159] 1.9 JTDm Have engine check - błąd na komuterze: czujnik położenia wału korbowego
    Utworzone przez pastipiter w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 07-11-2014, 19:04
  5. [145] Błąd czujnika położenia wału
    Utworzone przez Kris1979r w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 08-05-2011, 10:31

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory