Strona 90 z 98 PierwszyPierwszy ... 4080818283848586878889909192939495969798 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 891 do 900 z 977

Temat: Przy włączonej klimatyzacji coś brzęczy, nasila się wraz z obrotami

  1. #891
    Użytkownik Świeżak Avatar destikero
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Wieluń
    Auto
    159 SW TI 2.4 JTDm Q-Tronic
    Postów
    195

    Domyślnie

    Cytat Napisał MateuszMateusz Zobacz post
    Cześć
    Ja z kolei wiertarkę mam od początku, na wiosnę dobiłem czynnik (brakowało 80g choć nie wiem czy kiedykolwiek ktoś coś robił z klimą, bo mam 9 od lutego dopiero), "mechanicy" błędnie twierdzili że to dźwięk turbiny lub skrzyni biegów (mam automat)...
    Niestety niedawno zauwazyłem, że klima potrafi podczas jazdy mi się wyłączyć (śnieżynka dalej świeci, ale z nawiewu leci letnie powietrze, przewody od klimy ciepłe), pomagało tylko zgaszenie i uruchomienie ponowne silnika (wyłączanie i włączanie klimy nic nie dawało) choć nie zawsze, nie było na to reguły. Czasem klima chłodziła a czasem nie. W serwisach oczywiście mi nie wierzyli, bo u nich jak na złość wszystko działało a układ szczelny.
    Po ponownym sprawdzeniu szczelności klimy w 3 serwisie i dobiciu czynnika do 550g (okazało się że mam kompresor Zexel w którym powinno być jednak 550!) pojechałem na jazdę próbną z gościem od klimy i !na szczęście! po kilkunastu km przestała chłodzić (mimo, że na postoju działała pięknie przez pól godziny) a on automatycznie stwierdził, że do wymiany jest zawór rozprężający.
    Alfa czeka na wymianę zaworu, mam nadzieję, że w końcu trafiłem na ogarniętego speca i trafił z diagnozą.
    Miałem coś podobnego. Też wymieniłem zawór rozprężny, ale to nic nie dało.
    Winowajcą u mnie okazała się sprężarka.

    Wysłane z mojego motorola one vision przy użyciu Tapatalka
    156 2.0 TS / 147 1.9 JTD / 156 FL 1.9 JTD
    159 SW TI Q-Tronic 2.4 JTDm

  2. #892
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    159 8v
    Postów
    136

    Domyślnie

    Pytanie nie do końca związane z tematem ale to największy temat dotyczący klimatyzacji w 159. Nie mam ogólnie z nią większych problemów albo sobie ich po prostu nie szukam ale przy takich upałach blisko 30 stopni gdy samochód mocno się nagrzeje bardzo ciężko schłodzić kabinę. Mierzyłem jakimś tanim termometrem temperaturę z kratek i przy takich niższych temperaturach rzędu było to nawet poniżej 6 stopni, przy wyższych już ponad 10 ale efektu lodówki brak. Chłodnica klimatyzacji już jest dosyć mocno zniszczona i czy w przyszłorocznym wiosennym przeglądzie warto ją w pierwszej kolejności wymienić w celu sprawniejszej pracy układu? Jedna rurka zawsze lodowata, druga ciepła, ciśnienia układu jeszcze nie sprawdzałem ale w tym roku samochód był podpinany pod stację 3 razy więc chyba jest w porządku. Czy to może jednak zawór rozprężny powoduje niewydajną pracę?

  3. #893
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Kędzierzyn/Wrocław
    Auto
    159 2.0JTDM
    Postów
    29

    Domyślnie

    Temperatura w okolicy 6-12 st C na wyjściu z klimy jest ok - klima działa Ci prawidłowo. Problem z chłodzeniem wynika chyba z samej budowy układu wentylacji/klimatyzacji. Powierzchnia szyb + np czarny lakier i masz saunę w środku. Jechałem w ostatni weekend krótką trasę - 130km. Wsiadając do samochodu, temperaturę wskazywał 31st. Szybkie wietrzenie przez pierwszy kilometr bo w środku z 40 , ustawiłem klimę na 24 st, nawiew na 3 i po ok 15-20 minutach już miałem w kabinie całkiem przyjemnie. "Efekt lodówki" - po co? obciąża układ i jest niezdrowe

  4. #894
    Użytkownik Świeżak Avatar Smori91
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    ALFA ROMEO 159 2006r 2.4 JTDM
    Postów
    104

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lansky Zobacz post
    Pytanie nie do końca związane z tematem ale to największy temat dotyczący klimatyzacji w 159. Nie mam ogólnie z nią większych problemów albo sobie ich po prostu nie szukam ale przy takich upałach blisko 30 stopni gdy samochód mocno się nagrzeje bardzo ciężko schłodzić kabinę. Mierzyłem jakimś tanim termometrem temperaturę z kratek i przy takich niższych temperaturach rzędu było to nawet poniżej 6 stopni, przy wyższych już ponad 10 ale efektu lodówki brak. Chłodnica klimatyzacji już jest dosyć mocno zniszczona i czy w przyszłorocznym wiosennym przeglądzie warto ją w pierwszej kolejności wymienić w celu sprawniejszej pracy układu? Jedna rurka zawsze lodowata, druga ciepła, ciśnienia układu jeszcze nie sprawdzałem ale w tym roku samochód był podpinany pod stację 3 razy więc chyba jest w porządku. Czy to może jednak zawór rozprężny powoduje niewydajną pracę?
    Wymień filtr kabinowy.

  5. #895
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    159 8v
    Postów
    136

    Domyślnie

    Przecież to jest oczywista czynność dwa razy do roku [emoji6]

    Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

  6. #896
    Użytkownik Świeżak Avatar Smori91
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    ALFA ROMEO 159 2006r 2.4 JTDM
    Postów
    104

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lansky Zobacz post
    Przecież to jest oczywista czynność dwa razy do roku [emoji6]

    Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
    Mi na nowym filtrze kabinowym chce urwać głowę, jak już trochę pojeździ jest coraz słabiej.
    Zarówno w 2.4 jak i teraz w 1.9 chłodzi tak samo mocno.

  7. #897
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    159 8v
    Postów
    136

    Domyślnie

    Filtr wymieniony przy serwisie klimy w kwietniu, wydaje mi się że na dobrej klasy - Purflux. Może się w przyszłym roku pokuszę o skraplacz po prostu.

    Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

  8. #898
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2020
    Auto
    AR159SW
    Postów
    7

    Domyślnie

    Panowie taki podobny problem, po wymianie chłodnicy od klimy gdyż miałem objawy warczenia co kilka sekund i utraty mocy i brak chłodzenia okazała się dziurawa chłodnica od klimy, po wymianie i ponownym nabiciu słyszę odgłosy jakby łopat jakiegoś wentylatora, ktoś coś może miał podobnego u siebie? Dodam że sprężarka jest zdrowa

  9. #899
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Czy serwis uzupełnił olej w układzie po wymianie chłodnicy? Przy chłodnicy znajduje się skraplacz, w którym powinno znajdować się 30-40 ml oleju.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  10. #900
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2020
    Auto
    AR159SW
    Postów
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Czy serwis uzupełnił olej w układzie po wymianie chłodnicy? Przy chłodnicy znajduje się skraplacz, w którym powinno znajdować się 30-40 ml oleju.
    Szczerze powiem że nie wiem... zadzwonię, zapytam i dziękuję za pomoc

Podobne wątki

  1. Brak mocy przy włączonej klimatyzacji 2.4 jtd cf3
    Utworzone przez jacek83 w dziale 166
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 02-07-2014, 08:36
  2. [159] Brak wspomagania przy włączonej klimatyzacji.
    Utworzone przez tuczi w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 09-09-2012, 20:49
  3. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 18-01-2012, 17:36
  4. Falowanie obrotów przy włączonej klimatyzacji
    Utworzone przez paweldante w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-07-2010, 20:07
  5. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 04-03-2010, 18:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory