Strona 27 z 37 PierwszyPierwszy ... 1718192021222324252627282930313233343536 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 261 do 270 z 368

Temat: Co jakiś czas zapala się 'vehicle protection system not available' oraz inne błędy

  1. #261
    Użytkownik Rowerzysta Avatar piter_alfa
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Mysłowice
    Auto
    Giulia Super 2.2 JTDM '17
    Postów
    454

    Domyślnie

    Cytat Napisał d3th Zobacz post
    A jak wygląda proces wymiany tego ustrojstwa? Zwykły plug and play czy trzeba coś kombinować, zwłaszcza gdy auto jest z 2006 r., a kupiłbym blokadę z 2007 czy nowszą?
    Najlepiej kupić taka po 2008r. Elektronikę musisz zostawić swoją. Polaryzacja na silniczku jeśli kupisz polifta musisz odwrócić.

    Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka

  2. #262
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    elektronike zostawic ale tylko glowna płytkę,a ta mala z mikrostykami podmienic bo obeca moze byc zrodlem problemow.

    co do przekladania kabli we wtyczce silniczka niekoniecznie. ja mialem auto z 2005r grudzien, kupilem blokade nowa (za 120zl! ale fuks) ale wyprodukowana bodajze w lipcu czy sierpniu 2006 ten sam numer czesci a kable juz byly odwrotnie wg mojej i dlatego je zamienialem miejscami. kolega moze miec juz zmieniona polaryzacje kabli/zlacza w swoim aucie. widac to po gniezdzie wtyczki silniczka na plytce glownej,klucz bedzie z drugiej strony, w takim przypadku trzeba zamienic kable we wtyczce nowego silniczka.

    a na poczatek to bym tylko stara otworzył, posmarowal mechanizmy i prysnal kontakt sprayem do komutatora silnicza i mikrostykow.

  3. #263
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    [MENTION=75574]d3th[/MENTION], a tak w ogóle to poczytaj sobie cały ten wątek, bo jest pełno info, fotki itp, szkoda się powtarzać. Byly też ze 2 inne duże wątki o tym. w którymś ja pisałem kupę informacji krok po kroku, również demontaż.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #264
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2017
    Auto
    159 1.9 JTS
    Postów
    35

    Domyślnie

    Wymieniłem baterie w kluczyka - problem zniknął[emoji846]

  5. #265
    Użytkownik Rowerzysta Avatar piter_alfa
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Mysłowice
    Auto
    Giulia Super 2.2 JTDM '17
    Postów
    454

    Domyślnie

    Cytat Napisał d3th Zobacz post
    Wymieniłem baterie w kluczyka - problem zniknął[emoji846]
    Nie ma takiej możliwości. Baterie nie maja nic do tego. Nawet bez baterii w pilocie można odpalić auto

    Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka

  6. #266
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Alfa 159 1.9 JTD-M
    Postów
    88

    Domyślnie

    Jak chcesz się upewnić że to na sto procent kierownica to zatrzymaj samochód skręć kierownicą w lewo gdzieś o 45C i zgasś samochód po ponownym odpaleniu nie będzie błędu.

  7. #267
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar hagi
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    kujawsko - pomorskie
    Auto
    159 2,4 JTDm
    Postów
    510

    Domyślnie

    Dzisiaj i u mnie się pojawiło, ale po zgaszeniu i odpaleniu na razie się nie powtórzył. Nie ma co, na pewno już będzie się pojawiał. Muszę podłączyć fesa sprawdzić co to może być. Którym adapterem odczytam?

  8. #268
    Użytkownik Świeżak Avatar Marek_Olsztyn
    Dołączył
    11 2016
    Auto
    Alfa 159 1.9 JTDm 16V sportwagon i Omega FL z22xe
    Postów
    146

    Domyślnie

    Miesiąc po zakupie miałem problem z tym komunikatem. Tylko u mnie była kompletna cisza po włożeniu kluczyka. Zero reakcji na przycisk start/stop, nie zapalały się kontrolki i zegary.
    Pomógł opis kolegi epsonix:
    EDIT, dodane później:
    wg schematu z eLearna sprawdziłem na wtyku blokady - mam mase ok na A4, jest zasilanie na C1, a jak wloze kluczyk to pojawia sie 12v z TEG Readera na A6 (czyli TEG jest juz na 99% dobry, bo po CAN też pokazuje dobre stany). Na wyjsciach typu B1... C7 ciagle 0V.

    Okazało się że na jednym z pinów chyba C1 nie było zasilania 12v. Wg schematu przewód idzie od skrzynki obok akumulatora (jedyny czarno-czerwony) do grodzi przy mechanizmie wycieraczek, i podszybiem na prawą stronę gdzie wchodzi do kabiny do kostki i dalej do wtyczki blokady kierownicy. Piszę z głowy więc najlepiej sprawdzić wg schematu. Poniżej wklejam zdjęcie co było przyczyną braku zasilania. Musiała to być wada fabryczka przewodu gdyż była oryginalnie zaizolowana a uszkodzony przewód był w samym środku wiązki.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	uszkodzenie.jpg
Wyświetleń:	29
Rozmiar:	44.5 KB
ID:	240555

    Marek

  9. #269
    Użytkownik Świeżak Avatar Stefan9952
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    ALFA 159 2.4
    Postów
    103

    Domyślnie

    Cytat Napisał Daro0905 Zobacz post
    Jak chcesz się upewnić że to na sto procent kierownica to zatrzymaj samochód skręć kierownicą w lewo gdzieś o 45C i zgasś samochód po ponownym odpaleniu nie będzie błędu.
    A powiedzcie mi bo u mnie pojawia się tylko na zimnym silniku ten błąd i jak się zagrzeje to i zgaszę go i odpale to gaśnie czy to wina blokady kierownicy czy czujnika pedału sprzęgła? , po podpięciu kompa wyskakuje błąd B1001-blokada kierownicy

  10. #270
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Czujnik pedału sprzęgła zostaw w spokoju.

Podobne wątki

  1. [159] komenda „vehicle protection system not available
    Utworzone przez m1988k w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-10-2015, 08:36
  2. [159] 'vehicle protection system not available' wina blokady kierownicy
    Utworzone przez alflg w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 05-12-2014, 22:06
  3. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-02-2012, 18:49
  4. [156] TS - raz na jakiś czas nie odpala
    Utworzone przez zaviaseq w dziale 156
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 25-02-2012, 18:07
  5. [159] vehicle protection.......
    Utworzone przez sendiii w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 15-07-2011, 19:30

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory