Strona 95 z 100 PierwszyPierwszy ... 45858687888990919293949596979899100 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 941 do 950 z 1000

Temat: Jakie kupić wycieraczki? Allegro czy ASO?

  1. #941
    Użytkownik Znawca Avatar Luck
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    KRA KNS
    Auto
    AR9 1,8 MPI LPG + Julka 1,4 TB
    Postów
    1,098

    Domyślnie

    Przeszedłem kilka kompletów rożnych firm (można poczytać wcześniej) i dopiero bosch aerotwin mnie usatysfakcjonował ponieważ najnormalniej w świecie wycieraczki dolegały do szyby przy każdej prędkości, czy to zimą czy to latem. Guma padła po ponad roku i tak niezły wynik(15-20tyskm), stwardniała i zaczęła skrzypieć zwłaszcza w zimie wiec wleciały nowe gumki heynera (miałem z poprzedniego kompletu a tam akurat wycieraczka nie dolegała dobrze) i dalej jest ok. Wiec uważam, że nie wsio wszystko jedno ale tak czy siak w końcu każda padnie pytanie kiedy i co komu się bardziej opłaca. Pewnie kosztowo wyjdzie podobnie jeśli ktoś wyda drożej ale rzadziej niż ktoś kto kupi taniej ale częściej. Pytanie jak to będzie działać i czy ktoś lubi często jeździć kupować i zmieniać czy nie. Najlepiej sobie odpowiedzieć samemu.

  2. #942
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,825

    Domyślnie

    Cytat Napisał Luck Zobacz post
    Przeszedłem kilka kompletów rożnych firm (można poczytać wcześniej) i dopiero bosch aerotwin mnie usatysfakcjonował ponieważ najnormalniej w świecie wycieraczki dolegały do szyby przy każdej prędkości, czy to zimą czy to latem. Guma padła po ponad roku i tak niezły wynik(15-20tyskm), stwardniała i zaczęła skrzypieć zwłaszcza w zimie wiec wleciały nowe gumki heynera (miałem z poprzedniego kompletu a tam akurat wycieraczka nie dolegała dobrze) i dalej jest ok. Wiec uważam, że nie wsio wszystko jedno ale tak czy siak w końcu każda padnie pytanie kiedy i co komu się bardziej opłaca. Pewnie kosztowo wyjdzie podobnie jeśli ktoś wyda drożej ale rzadziej niż ktoś kto kupi taniej ale częściej. Pytanie jak to będzie działać i czy ktoś lubi często jeździć kupować i zmieniać czy nie. Najlepiej sobie odpowiedzieć samemu.
    2 komplety po 34 zł w roku to jest 68 zł, a te według mnie są ok. Ściągają ładnie wodę i przylegają ale każdy ma inne priorytety tylko na Boga według mnie nie ma co robić problemu z kawałka gumy jak niektórzy tutaj dewaguja co i jak i spać nie mogą bo wycieraczki pierdza

  3. #943
    Użytkownik Znawca Avatar Yarek
    Dołączył
    04 2018
    Mieszka w
    WLKP.
    Auto
    159 2,4 JTDM Q4 TI, Giulietta 1,4 MA.
    Postów
    1,211

    Domyślnie

    Brawo Czarny_28! Piąteczka!

  4. #944
    Użytkownik Fachowiec Avatar Cubus00
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Międzychód
    Auto
    byla Alfa Romeo 156 2.0 TS 1999 jest 159 2,4
    Postów
    2,576

    Domyślnie

    raz kupilem jakies dedykowane za stówe z hakiem ,i dobrze ze starych nie wyrzuciłem bo nastepnego dnia je przeprosiłem , kupuje najzwyklejsze i sa ok, nie dawno wymieniłem sama gumke w tylnej za 7 zł i smiga jak marzenie

  5. #945
    Użytkownik Znawca Avatar Yarek
    Dołączył
    04 2018
    Mieszka w
    WLKP.
    Auto
    159 2,4 JTDM Q4 TI, Giulietta 1,4 MA.
    Postów
    1,211

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cubus00 Zobacz post
    raz kupilem jakies dedykowane za stówe z hakiem ,i dobrze ze starych nie wyrzuciłem bo nastepnego dnia je przeprosiłem , kupuje najzwyklejsze i sa ok, nie dawno wymieniłem sama gumke w tylnej za 7 zł i smiga jak marzenie
    Tak samo zrobiłem z tylną. Kupiłem jakąś dobrą gumkę przy okazji innych zakupów i dociąłem na długość i bez żadnych ceregieli przełożyłem. Chodzi jak marzenie.
    Na przodzie mam Hella i nie narzekam. Zmiana i tak, co najmniej, co 10 miesięcy. Nie piszczą, nie skaczą. Poza tym po wymianie przedniej szyby (opisywałem na forum dlaczego) wycieraczki chodzą bezproblemowo i wyraźnie ciszej. Dolegają do powierzchni, a na starej szybie bywało różnie.
    Ostatnio edytowane przez Yarek ; 03-10-2019 o 17:24

  6. #946
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,825

    Domyślnie

    Cytat Napisał Yarek Zobacz post
    Tak samo zrobiłem z tylną. Kupiłem jakąś dobrą gumkę przy okazji innych zakupów i dociąłem na długość i bez żadnych ceregieli przełożyłem. Chodzi jak marzenie.
    Na przodzie mam Hella i nie narzekam. Zmiana i tak, co najmniej, co 10 miesięcy. Nie piszczą, nie skaczą. Poza tym po wymianie przedniej szyby (opisywałem na forum dlaczego) wycieraczki chodzą bezproblemowo i wyraźnie ciszej. Dolegają do powierzchni, a na starej szybie bywało różnie.
    Ja zawsze ze starej przedniej docinam na tylna. Tez wymieniałem szybę jakieś 5 lat temu. Sam sobie rurka załatwiłem. Dostawiłem i pająk na pół szyby

  7. #947
    Użytkownik Znawca Avatar Luck
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    KRA KNS
    Auto
    AR9 1,8 MPI LPG + Julka 1,4 TB
    Postów
    1,098

    Domyślnie

    W poprzednim samochodzie jeszcze za czasów jak nie miałem swojego auta kupowaliśmy z ojcem wycieraczki heyner/alca zwłaszcza ,że w komplecie dostawało się dodatkowy komplet gumek na wymianę i wychodziło dość tanio bo gumki były trwałe a jeszcze był drugi komplet. W 159 to się nie sprawdziło (fakt szyba od nowości i swoje już ma na sobie) wycieraczka nie wycierała dobrze po całej powierzchni albo smugi albo pasy na wysokości oczu w zależności od temp. Bywały motgumy i pierwszy komplet był ok ale już drugi od samego początku hałasował więc wywaliłem. Wkurzony kupiłem zachwalanego Boscha komplet droższy ale wyciera po dziś dzień dobrze. Jako, że gumki zostawiłem z heynera tak na wiosnę zmieniłem właśnie gumkę i dalej luks a jeszcze została druga z kompletu. W rezultacie dalej jest dobrze i sporo już taniej niż jakbym wymieniał cały czas na nówki Boscha. Zresztą moim celem nie było zachwalanie Boscha jako takiego pod względem gumek tylko jeśli już bardziej ramion a pod względem gumek bym mógł chwalić heynera zwłaszcza ze względu na przeszłość tzn cichą pracę i dość długi okres użytkowania chociaż z czasem w produkcji często występują jakieś oszczędności i później odbić się może na gorszej jakości, nie wiem jak jest aktualnie z nowymi produktami. W każdym razie przyszłościowo wiadomo, że wpadnie kolejna nowa gumka niż wymiana całych ramion chyba że coś im się przytrafi i to rozwiązanie uznaję za rozsądne bo za kilka złotych mamy nową gumkę i dalej wio do przodu.

  8. #948
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar strzelec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    SD
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4, Alfa Romeo 159 2.0 Mondeo Hybryd Vigniale
    Postów
    533

    Domyślnie

    Są z tej firmy wycieraczki hybrydowe https://allegro.pl/oferta/wycieraczk...fit-7142720632. Będę takie zamawiał to się podzielę opinią. Obecnie mam Boscha po przednim właścicielu to nie wiem jaki mają przebieg ale teraz jest tragedia.

  9. #949
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2015
    Mieszka w
    Krakow
    Auto
    alfa romeo 159 2.0 jtdm
    Postów
    152

    Domyślnie

    Cytat Napisał strzelec Zobacz post
    Są z tej firmy wycieraczki hybrydowe https://allegro.pl/oferta/wycieraczk...fit-7142720632. Będę takie zamawiał to się podzielę opinią. Obecnie mam Boscha po przednim właścicielu to nie wiem jaki mają przebieg ale teraz jest tragedia.
    Korzystałem z takich. Było całkiem nieźle, jakosc/cena na najwyższym poziomie. Wytrzymały koło 10 miesięcy. Do drugiego auta też takie kupiłem
    Aktualnie mam champion- cisza i spokój, ale za krótko sa, żeby coś więcej napisać.

    Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka

  10. #950
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,825

    Domyślnie

    Motgum tragedia. Kupile raz były ok. Pozniej jak były z adapterami porażka. Teraz kupuje te i jest w miarę ok

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Jakie wycieraczki
    Utworzone przez barnio w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 50
    Ostatni post / autor: 13-06-2017, 10:57
  2. Jakie wycieraczki
    Utworzone przez Długi1987 w dziale 156
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 09-03-2015, 22:42
  3. [156] Jakie wachacze z Allegro ?
    Utworzone przez krzysiek-lex w dziale 156
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 05-09-2011, 10:00
  4. [156] Wycieraczki - jakie kupić?
    Utworzone przez Istvan w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-12-2007, 15:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory