Strona 183 z 185 PierwszyPierwszy ... 83133173174175176177178179180181182183184185 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,821 do 1,830 z 1848

Temat: Interfejsy diagnostyczne

  1. #1821
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar piotraskvw
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    147 1.6 TS 105KM + była 159 2.0 JTDm 170KM, jest rodzinny autobus
    Postów
    583

    Domyślnie

    Z kablami ELM jest loteria, nigdy nie wiadomo co tam tak naprawdę siedzi, ori ELM czy jakiś chiński klon, dlatego obecnie lepiej zakupić kabel na STN1170.
    Jaką wersję ELM raportuje program?

  2. #1822
    Użytkownik Świeżak Avatar nkaroluky
    Dołączył
    08 2021
    Mieszka w
    Okonek
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150KM
    Postów
    210

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotraskvw Zobacz post
    Z kablami ELM jest loteria, nigdy nie wiadomo co tam tak naprawdę siedzi, ori ELM czy jakiś chiński klon, dlatego obecnie lepiej zakupić kabel na STN1170.
    Jaką wersję ELM raportuje program?
    Jeśli dobrze pamietam, to 1.4. myślałem, ze kupujac od pmfactory raczej bym trafil na dobry sprzęt. Zresztą, jak napisalem wcześniej - z grande punto polaczyl sie bez żadnego problemu, pokazal wszystkie moduly i błędy (nawet spalone zarowki co ma siostra). A u mnie w scan tylko silnik pokazalo i żadnych modulow więcej

  3. #1823
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał nkaroluky Zobacz post
    dpf replacement to wymiana dpf a nie wypalanie nie ma mozliwosci odczytania przy jakim stanie byl wypalany dpf, jedynie ile km temu.

    az tak głupi nie jestem xD (zart)
    No niestety. Ten parametr to przebieg w momencie ostatniej regeneracji filtra
    A co do przebiegu to tak - może się wyzerować i liczyć od nowa bądź być w 0. Kiedyś też miałem 0, po którymśtam z kolei wgraniu mapy ECU licznik ruszył.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  4. #1824
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar yaniq
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTS
    Postów
    683

    Domyślnie

    A, dlaczego uparłeś się na przewody, a nie na moduł Bluetooth?

  5. #1825
    Użytkownik Świeżak Avatar nkaroluky
    Dołączył
    08 2021
    Mieszka w
    Okonek
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150KM
    Postów
    210

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    No niestety. Ten parametr to przebieg w momencie ostatniej regeneracji filtra
    A co do przebiegu to tak - może się wyzerować i liczyć od nowa bądź być w 0. Kiedyś też miałem 0, po którymśtam z kolei wgraniu mapy ECU licznik ruszył.
    No nie wiem, jest też opcja dpf last regeneration.

    Replacement dla mnie to wymiana i ta wartosc jest stala, wynosi 285000 (przebieg mam 306000)
    Regeneration sie zmienia co chwile, raz było 530 a teraz już 607.


    @yqniq czemu kabel? Wiele osób ten kabel właśnie polecalo.

  6. #1826
    Użytkownik Świeżak Avatar nkaroluky
    Dołączył
    08 2021
    Mieszka w
    Okonek
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150KM
    Postów
    210

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    No niestety. Ten parametr to przebieg w momencie ostatniej regeneracji filtra
    no chyba jednak ja (bardziej) mam racje, niż Ty.

    na poprzedniej stronie tez sie do tego odniosłes:

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    A dpf replacement to przebieg auta podczas ostatniego wypalania filtra.
    z opisu w programie:

    dpf replacement

    Shows the number of km travelled since the last replacement of the particulate filter.
    When the 'particulate filter replacement' procedure has been performed this parameter is set to 0 km.
    więc wychodzi na to, że oznacza to ile km zostało zrobionych od ostatniej WYMIANY filtra. chyba, że Ty w swoim poscie przez regenerację masz na mysli nie wypalanie, lecz regenerację w sensie fizycznym - to wtedy tak. ale ja tu tez nie mialem 100% racji, bo myslalem, ze jest to wartosc, przy jakiej byl wymieniany dpf, a to jest wartosc ile km zostało zrobionych od ostatniej wymiany filtra, czyli jesli nigdy on w aucie nie byl wymieniany, wtedy wartosc bedzie taka sama, jak odometer

    wartość, o której Ty mowisz w tych dwóch postach, to jest distance since last dpf REGENERATION. I tak, ona sie u mnie zmienia - zaleznie od tego, ile km jestem PO WYPALENIU filtra.

  7. #1827
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar yaniq
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTS
    Postów
    683

    Domyślnie

    Cytat Napisał nkaroluky Zobacz post
    @yqniq czemu kabel? Wiele osób ten kabel właśnie polecalo.
    W takim razie, ja polecam Ci moduł bluetooth - nigdy nie korzystałem z kabla i nigdy nie miałem problemów z połączenie z ECU - na "zielony kabelek", też jest rozwiązanie, w postaci przejściówki - w przypadku bluetooth, masz dodatkową zaletę, bo może on siedzieć w gnieździe OBD II, na stałe, tylko musisz kupić taki, bez włącznika, czyli taki najprostszy z możliwych - swojego Ci nie polecę, bo mam go chyba z 10 lat i takiego już nie kupisz - jak masz oprogramowanie w telefonie, to możesz sobie robić skan błędów, bodaj codziennie, a i inne zalety, też wynikają z tej możliwości - parafrazując Pawlaka "kabel, to przeżytek"

  8. #1828
    Użytkownik Świeżak Avatar nkaroluky
    Dołączył
    08 2021
    Mieszka w
    Okonek
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150KM
    Postów
    210

    Domyślnie

    Cytat Napisał yaniq Zobacz post
    W takim razie, ja polecam Ci moduł bluetooth - nigdy nie korzystałem z kabla i nigdy nie miałem problemów z połączenie z ECU - na "zielony kabelek", też jest rozwiązanie, w postaci przejściówki - w przypadku bluetooth, masz dodatkową zaletę, bo może on siedzieć w gnieździe OBD II, na stałe, tylko musisz kupić taki, bez włącznika, czyli taki najprostszy z możliwych - swojego Ci nie polecę, bo mam go chyba z 10 lat i takiego już nie kupisz - jak masz oprogramowanie w telefonie, to możesz sobie robić skan błędów, bodaj codziennie, a i inne zalety, też wynikają z tej możliwości - parafrazując Pawlaka "kabel, to przeżytek"
    z ECU sie lacze bez problemów, mi chodzi o inne rzeczy (np reset service). a tego pewnie ten Twoj adapter na bt nie zrobi, tak samo jak osiowania proxi, jakbym sobie kiedys cos tam chcial w aucie dołozyc.

    w moim poprzednim aucie (v40) mialem elm na bt, na telefonie carscanner, ale z alfa nie chce działac (inni pisali, ze z tymi na bt potrafia byc problemy).

    ja mam alfe od sierpnia, kabel mialem podlaczony do niej ze 3 razy. no, moze 4 z tym co ostatnio probowalem rozkminic, czemu nie moge sie dostac "dalej" niz poza ECU. nie widze tutaj sensu kupowania specjalnie skanera na bt po to, zeby byl wlozony na stałe, jak i tak go pewnie uzyje dopiero za 3-4 miesiace. i ogladanie rzeczy na laptopie czy np robienie logów jest zdecydowanie bardziej czytelne niz na malutkim 6 calowym ekranie telefonu kazdy ma swoje plusy i minusy

  9. #1829
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2022
    Mieszka w
    SR
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce Q4 280
    Postów
    3

    Domyślnie

    Przepraszam, w zlym miejscu zadalem pytanie.
    Ostatnio edytowane przez Seves ; 17-04-2022 o 20:07

  10. #1830
    Użytkownik Świeżak Avatar M@ciek
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Słupsk
    Auto
    Alfa Romeo 159 ~200KM
    Postów
    26

    Question

    Jaki aktualnie najlepszy interfejs do AR 159 przez bluetooth z możliwością odczytu i kasowania błędów? Najlepiej na IOS.
    Ostatnio edytowane przez M@ciek ; 19-04-2022 o 15:50 Powód: Dopisanie na jaki model

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Interfejsy diagnostyczne ODB2 dla Gilietta pod wspólpracę ze smartfonem
    Utworzone przez barnio w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25-05-2015, 16:31
  2. [Giulietta] Interfejsy diagnostyczne Giulietta
    Utworzone przez arturo132 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-11-2013, 08:50
  3. czy te interfejsy się czymś różnią? (obd2)
    Utworzone przez RogerIZ28 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 17-06-2009, 20:56

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory