Temat: Pomoc przy zakupie AR159 / Brera

  1. #16821
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    W210
    Postów
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał KoŁoS Zobacz post
    I nadal uważasz, że dobry egzemplarz nie znalazłby do tej pory nowego właściciela od października?
    I tak i nie, na forum info o tej sztuce pojawiło się 3miesiace temu w marcu (tyle się dokopałem) niemoge znaleźć nic o niej z października, 3 osoby się pytały o vin od marca nikt nie oglądał i o stanie się nie wypowiedział, od czerwca 2 raz wystawiona cena nie spada, każdy kto szuka auta ma na oku kilka sztuk i sprawdza vin czasami nawet żadnej nie obejrzy bo już interesuje się inną, bo co chwilę pojawiają się nowe. Chciałbym się dowiedzieć jak ktoś ma info co jes z nią nie tak bo cena jest taka nie za niska i nie za wysoka, jak jest od października to chyba wiadomo co z nią jest, i jak można coś z vin wyciągnąć więcej niż ost przebieg np wyposażenie, zastanawiam się czy nie sprawdzić jej w Dr Lemon w Warszawie, chyba że poda ktoś jakieś konkretne argumenty co jest znia

  2. #16822
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    Panowie, niestety ale kupując Alfę trzeba się trochę namęczyć i trochę czasami zaryzykować. Wielokrotnie już pisałem, że górna półka cenowa w Polsce to dolna w Niemczech. więc po dobre auto trzeba się wybrać za granicę, i zaryzykować dzień/dwa w plecy i przejechane grubo 1000+ kilometrów. Atrakcyjne oferty z mobile.de, autoscout czy innych portali aukcyjnych/internetowych znikają w kilka godzin, te średnio atrakcyjne max 2-3 dni. to co wisi dłużej to albo chłam dla turka, albo cena z kosmosu w porównaniu do stanu. Do tego wybór Alfy w całej Polsce jest mniej więcej taki jak Golfa czy Audi A4 w np. województwie śląskim. Ja osobiście korzystając z tego że mam rodzinę w DE jeżdżę po auta za Odrę. ostatnio ściągnąłem testowo jeden ładny egzemplarz 159 (jakby co to nie chodzi o moje coraz bardziej wychuchane i wypucowane TI) w celach czysto handlowych, przejdzie pełny serwis i zobaczymy jaki jest popyt na auto w stanie bliskim salonowego. w każdym razie, gdyby któryś z was chciał jechać po auto do Niemiec, piszcie na priv, przekaże info co i jak. to w cale nie takie trudne.

  3. #16823
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał Szajka Zobacz post
    Nie rozumiem wywodu, masz jakiś lepszy silnik który był oferowany w 159?
    Lepszy to zależy czego oczekujesz. Mi nie pasowało, że od strony dźwiękowej ten silnik nie ma wyrazu. Poza tym jeździ się jak dieslem. No i trafiają się malkontenci, którzy uważają, że mógłby mniej palić...

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał maciek_990 Zobacz post
    Zastanawiam się nad dwoma modelami Brery. Obie są w dieslu, jedna w wersji 200Km z zaślepionym egrem i bez dpfu, ale za to z klapami wirowymi plastikowymi, druga z silnikiem 210km również bez egru i dpfu, ale z klapami aluminiowymi
    Nie było 2.4 z plastikowymi klapami.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  4. #16824
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    Szukam
    Postów
    43

    Domyślnie

    Hej to napisz jaki lepszy silnik był oferowany z 159? Gdyby 1.75Tbi była dostępna od razu jestem przekonany, że auto odniosłoby dużo większy sukces.

  5. #16825
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał Szajka Zobacz post
    Hej to napisz jaki lepszy silnik był oferowany z 159? Gdyby 1.75Tbi była dostępna od razu jestem przekonany, że auto odniosłoby dużo większy sukces.
    W jakim sensie lepszy?
    Niskie koszty utrzymania i wysoka niezawodność przy dobrym spalaniu oraz niezłej dynamice - 2.2 JTS.
    Wrazenia z jazdy to 3.2. Dobra niezawodność, ale spalanie wyższe i jeśli sam przy aucie nie robisz to w razie usterki mechanicy zdzierają od pojemności silnika Do tego dochodzi kuriozalny brak niektórych nowych części zamiennych.
    TBi to taki twór po środku. Koszty utrzymania nie powinny być wysokie, ale nie jest to niestety jednostka wolna od usterek. Dość skomplikowana dla większości mechaników, co potwierdzają wpisy na forum. Fakt, że też przyjemnie się tym jeździ, ale mi nie odpowiadał brak brzmienia silnika. Osiągi co najmniej przyzwoite.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  6. #16826
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    AR 159
    Postów
    3

    Domyślnie

    Cześć. Planuje kupno alfy 159 2.4 JTDM o mocy 200 KM skonfigurowaną z sześcio stopniową skrzynią automatyczną, 2007 rok. W samochodzie zostały usunięte klapy wirowe, EGR oraz filtr cząstek stałych DPF, została wykonana operacja czyszczenia turbiny wraz z ustawieniem geometrii łopatek. Na jakie rzeczy zwrócić uwagę przy oględzinach?

  7. #16827
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał L3szek Zobacz post
    Cześć. Planuje kupno alfy 159 2.4 JTDM o mocy 200 KM skonfigurowaną z sześcio stopniową skrzynią automatyczną, 2007 rok. W samochodzie zostały usunięte klapy wirowe, EGR oraz filtr cząstek stałych DPF, została wykonana operacja czyszczenia turbiny wraz z ustawieniem geometrii łopatek. Na jakie rzeczy zwrócić uwagę przy oględzinach?
    Skoro było grzebane przy zmiennej geometrii to zwróć uwagę, czy auto płynnie rozwija moc i jest dynamiczne. Nawet bez filtra silnik w dobrej kondycji nie powinien widocznie dymić. Zwróć też uwagę jak pracuje skrzynia - czy nie szarpie, nie przeciąga biegów. Poza tym standard.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  8. #16828
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    AR 159
    Postów
    3

    Domyślnie

    Dym ukaże się po przejechaniu kilku km, czy wystarczy ze bedzie odpalony jakiś czas? Jeśli będzie dymić co może być przyczyna?
    Ostatnio edytowane przez L3szek ; 03-07-2019 o 21:09

  9. #16829
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał L3szek Zobacz post
    Dym ukaże się po przejechaniu kilku km, czy wystarczy ze bedzie odpalony jakiś czas? Jeśli będzie dymić co może być przyczyna?
    Mam na myśli zasłonę dymną przy przyspieszaniu, co może być objawem lejących wtryskiwaczy, niedomagającego turbo itp.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  10. #16830
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2019
    Auto
    Służbowy, Brera 2.2 jts
    Postów
    69

    Domyślnie

    Wczoraj po prześledzeniu wszystkich wątków na forum dot. silnika 2.2 JTS chyba się do niego jednak przekonałem. Rozmawiałem już z jednym sprzedającym odnośnie Brery i powiedział mi, że właśnie wymienione zostały dwa łańcuchy, ale bez rozrządu i ma fakturę na to ok 1300zł. Reszta rozrządu nie była ruszana tak samo jak elektrozawory.
    Czy tyle kosztuje wymiana łańcuchów wraz z ich kupnem?
    Czy wymiana samych łańcuchów jest wystarczająca?

Podobne wątki

  1. Prosze o pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez dycha w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-10-2013, 20:41
  2. [brera] Pomoc przy zakupie Brery
    Utworzone przez orishas555 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-08-2013, 22:32
  3. Pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez paweldante w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-07-2012, 10:27
  4. [Brera] Pomoc przy zakupie AR Brera
    Utworzone przez kamilbrera w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 25-03-2011, 08:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory