Strona 27 z 27 PierwszyPierwszy ... 1718192021222324252627
Pokaż wyniki od 261 do 269 z 269

Temat: Turbina (dźwięki z turbo, gwizdanie)

  1. #261
    Użytkownik Świeżak Avatar burza_wroc
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    159SW 1.9 JTDm 16V
    Postów
    120

    Domyślnie

    Nie wiem czy warto przejmować się tym gwizdaniem. Ja kupiłem swoją jak miała 160 kkm przebiegu i turbo gwizdało, a dzisiaj przy 280 kkm dalej gwizda tak samo. Praktycznie od razu zrobiłem jej kurację wzmacniającą i pomimo butowania od czasu do czasu dalej jeździ jak trzeba. Najgłośniej słychać to zaraz po odpaleniu, a jak nabierze temperatury, to już mniej. Jedynie ostatnio zmieniłem zawór sterowania turbiną i poczułem znaczną różnicę w dolnym zakresie obrotów, więc myślę że to warto zrobić przy większym przebiegu.
    190KM@420Nm by Ecuproject

  2. #262
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Ludvigus
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Trzebownisko, Rzeszów, PL
    Auto
    Giulia 2.0TB, 147 1.6 TS
    Postów
    761

    Domyślnie

    Cytat Napisał E-mil85 Zobacz post
    Czy winowajcą może być nieszczelny przewód turbo-intercooler bo mechanik sugerował że już słabo wygląda
    Jeśli ten przewód będzie nieszczelny to z pewnością będziesz słyszeć dziwne świsty, grzechotania, czy buczenie na wyższych obrotach silnika (tam gdzie ciśnienie doładowania ma być duże). Zawsze po jakimś większym przebiegu warto ją zmienić, bo koszt niewielki w porównaniu do innych robót wokół turbosprężarki.

    L.

  3. #263
    Użytkownik Świeżak Avatar E-mil85
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Alfa 159 Ti 1.9 JTDm 16V ,Alfa 147 1.9 JTD. Była: Alfa Romeo 156 1.9 JTD Sportpack
    Postów
    53

    Domyślnie

    Dzięki Panowie za odpowiedż i rady. Napewno wymienię rurę turbo - intercooler, może cos się poprawi, zresztą i tak mechanik sugerował jej wymianę. Najbardziej irytujący jest ten gwizd w czasie stałej jazdy, szczególnie słyszalny przy otwartej szybie i obok innych aut lub ekranów dżwiękochłonnych, oczywiście znika przy odpuszczeniu gazu. Wspomnę ,że Alfa jest po chipie jeszcze przez poprzedniego właściciela, wykres na 170 koni, więc bez przegięcia. Mechanik rzucił taką sugestię, że może żle napisany program uszkadza turbo, chociaż nie chce mi sie wierzyć, tuning zrobiony na początku 2019, a gość sporo jeszcze kilometrów zrobił,a mi po przejechaniu 200km (bez pałowania) już by ją uszkodził?

  4. #264
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,824

    Domyślnie

    Cytat Napisał ArcoMancino Zobacz post
    22 tysiące przebiegu prze 9 lat?

    Wysłane z mojego SM-A515F przy użyciu Tapatalka
    Źle kliknąłem - 267 tys.km

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał E-mil85 Zobacz post
    Dzięki Panowie za odpowiedż i rady. Napewno wymienię rurę turbo - intercooler, może cos się poprawi, zresztą i tak mechanik sugerował jej wymianę. Najbardziej irytujący jest ten gwizd w czasie stałej jazdy, szczególnie słyszalny przy otwartej szybie i obok innych aut lub ekranów dżwiękochłonnych, oczywiście znika przy odpuszczeniu gazu. Wspomnę ,że Alfa jest po chipie jeszcze przez poprzedniego właściciela, wykres na 170 koni, więc bez przegięcia. Mechanik rzucił taką sugestię, że może żle napisany program uszkadza turbo, chociaż nie chce mi sie wierzyć, tuning zrobiony na początku 2019, a gość sporo jeszcze kilometrów zrobił,a mi po przejechaniu 200km (bez pałowania) już by ją uszkodził?
    To coś faktycznie jest nie tak. Wymień ten wąż i zobaczysz. U mnie słychać delikatnie na zimnej i to praktycznie tak slabo. Ja mam program na 197 KM i nic nie było słychać. Zredukowałem moc na ok.180 KM(nie bylem juz na hamowni 2 raz) ale żadnych sensacji nie miałem. Wszystko jak było tak jest

  5. #265
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2020
    Mieszka w
    Podkarpackie
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 150KM
    Postów
    47

    Domyślnie

    Odgrzeję kotleta U mnie "sygnał karetki" w turbosprężarce ustępuje po odpięciu wężyka od zaworu podciśnienia. Turbosprężarka wymieniana, a na poprzedniej było identycznie. Mocy nie brakuje, brak luzów na wirniku, brak oleju w dolocie itp. W ostatnim czasie wymieniałem rurę, która idzie od IC do silnika, bo zrobiła się w niej dziura, ale dźwięk nadal pozostał. Ten od turbosprężarki do IC na razie jest stary, ale wydaje się być ok. Może zawór podciśnienia może mieć jakiś wpływ na "karetkę", a właściwie jego niepoprawne działanie?

  6. #266
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    Odpięcie wężyka od zaworu zmienia ustawienia geometrii, więc to normalne. Jeśli zawór będzie uszkodzony, to sytuacja jest podobna. Turbiny w 159 w większości mają ten efekt w zakresie 1800-2200 obrotów. Działają i nic się nie dzieje. Problemu można doszukiwać się gry efekt ten występuje w szerszym zakresie.
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

  7. #267
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Auto
    signiore Giuseppe Busso
    Postów
    743

    Domyślnie

    Cytat Napisał WillowOfTruth Zobacz post
    Odgrzeję kotleta U mnie "sygnał karetki" w turbosprężarce ustępuje po odpięciu wężyka od zaworu podciśnienia. Turbosprężarka wymieniana, a na poprzedniej było identycznie. Mocy nie brakuje, brak luzów na wirniku, brak oleju w dolocie itp. W ostatnim czasie wymieniałem rurę, która idzie od IC do silnika, bo zrobiła się w niej dziura, ale dźwięk nadal pozostał. Ten od turbosprężarki do IC na razie jest stary, ale wydaje się być ok. Może zawór podciśnienia może mieć jakiś wpływ na "karetkę", a właściwie jego niepoprawne działanie?
    Wymieniłeś turbinę i też gwizda, szukaj nieszczelności, żeby sprawdzić węże wraz z intercoolerem to musisz je odpiąć od turbiny i z tej plastikowej rury która idzie do klapy gaszącej, konce zaślepić napompować kompresorem z manometrem 1bar i patrzeć jak zachowuje się manometr. Jedna zaślepka musi być z zaworkiem do pompowania. Na YTube znajdziesz filmiki jak to wykonać, zaślepki do rur ze sklepu hydraulicznego wystarczą. No i do sprawdzenia jeszcze kolektor wydechowy , okopcenia, szpilki czy wszystkie .

  8. #268
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2020
    Mieszka w
    Podkarpackie
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 150KM
    Postów
    47

    Domyślnie

    Szpilki są wszystkie, chociaż kolektor nie był planowany przed założeniem i może nieszczelność między nim a głowicą powoduje wycie, chociaż okopcenia nie widziałem.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał @sdero Zobacz post
    Odpięcie wężyka od zaworu zmienia ustawienia geometrii, więc to normalne. Jeśli zawór będzie uszkodzony, to sytuacja jest podobna. Turbiny w 159 w większości mają ten efekt w zakresie 1800-2200 obrotów. Działają i nic się nie dzieje. Problemu można doszukiwać się gry efekt ten występuje w szerszym zakresie.
    U mnie wycie słychać juz od ok 1000 obrotów. Właściwie od momentu podnoszenia sie wskazówki doładowania.

  9. #269
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Auto
    signiore Giuseppe Busso
    Postów
    743

    Domyślnie

    Jeśli nie był planowany to duże prawdopodobieństwo że jest krzywy i stąd dźwięki. Odpal wejdz na 1500 obr i woda z mydlinami na kolektor, choć z dołu bkolektora będzie ciężko.

Podobne wątki

  1. Gwizdanie turbiny JTD
    Utworzone przez TOBISIAK w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-11-2015, 09:54
  2. gwizdanie- nie turbo!!
    Utworzone przez demonobiker w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 23-11-2012, 02:07
  3. Uszkodz.rura od turbo-czy turbina może coś zassać ?
    Utworzone przez Garos w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-07-2012, 08:23
  4. 156 2.4 td sprowadzona - problem z turbina (turbo)
    Utworzone przez GTom777 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-06-2010, 16:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory