Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 25

Temat: Wiele Pytań odnośnie wymiany fabrycznego radia na coś lepszego

  1. #11
    Użytkownik Świeżak Avatar pieron
    Dołączył
    09 2011
    Auto
    Brera SkyView '07 2,4 JTDm
    Postów
    39

    Domyślnie

    Radio już dostałem, jednak ciągle czekam na resztę okablowania.
    Ale w międzyczasie znalazłem na stronie pioneer'a przewód który służy do połączenia systemu blue&me z radionavigacją. Wysłałem maila z zapytaniem o cene i czas dostarczenia - jednemu z dostawców. Jestem ciekawy bo może to rozwiązać w prosty sposób adaptację wszystkich podzespołów blue&me na potrzeby samego radia. link - http://www.pioneer.eu/pl/products/25...LEA/index.html

  2. #12
    Użytkownik Świeżak Avatar pieron
    Dołączył
    09 2011
    Auto
    Brera SkyView '07 2,4 JTDm
    Postów
    39

    Domyślnie

    OK potrzebuje pomocy ! Kto jest w stanie powiedzieć mi Jak wymontować fabryczny koszyk pod radio żeby założyć nowy ???
    Bo ja już nie wyrabiam przy zastanawianiu się i wyginaniu w tym aucie
    Wydaje mi się że trzeba zdjąć tą aluminiową maskownice ale nie mam pojęcia jak :[

  3. #13
    Wodzu
    Gość

    Domyślnie

    Nie wiem jak się dobrać do ramki, ale sposób rozebrania osłony masz w tym poście, napisany przez rbt2005

  4. #14
    Użytkownik Świeżak Avatar pieron
    Dołączył
    09 2011
    Auto
    Brera SkyView '07 2,4 JTDm
    Postów
    39

    Domyślnie

    Ok pomyślałem o manualu serwisowym i dowiedziałem się w końcu, ze to czego szukam to eLearn. Znalazłem do 159. Jest tam kilka pięknych rysunków o tym jak to zrobić więc nie będę pisał; chyba że ktoś będzie potrzebował to wskażę.
    Rozebrałem całą konsolę środkową, i poszło to jak spłatka. Problemy zaczeły się przy adaptacji koszyka zastępczego. Najpierw nie mogłem wpaść na pomysł jak to ma się trzymać i jak to wpasować. Potem tego zrobić; okazuje się że "owy" koszyk [u wszystkich dystrybutorów jednak jednakowy] to niezła kaszana; produkowana pod prawdopodobnie bardzo wiele modeli, więc musi być uniwersalna. Stąd trzeba pogłówkować jak to umocować, żeby trzymało tak jak należy. Jednak porównać tego do oryginalnej się po prostu nie da.

    Cała robota licząc od momentu rozpoczęcia 1szych prób rozebrania do finalnego pozakręcania konsoli oraz niepotrzebnie rozebranego schowka - zajęła mi 6godzin. A wystarczyło by jakieś 20-40min gdybym wiedział to czego się nauczyłem :/.
    Ciągle nie podpiąłem radia i chcę zająć się tym jutro. Na razie zamontowałem antenę GPS'u [pod zaślepką czujników parowania szyby przedniej oraz cz. deszczu automatycznych wycieraczek; za lusterkiem wstecznym] ,wymieniłem koszyk i założyłem zaczepy na radio. Bardzo mało a zeszło jak diabli ;[

    Co do ctblue.melea -nie wiem DO KOŃCA co potrafi ten kabel ale z czytając anglojęzyczne fora, zauważyłem że wszyscy tam zaopatrują się w niego jednocześnie z adapterem sterowania z kierownicy. Jednocześnie i równie często. Postanowiłem zaryzykować i zamówić ten przewodzik. Kosztuje 200zł i to jeszcze nic takiego; bo będe na niego czekać 3-4tygodni od wpłaty :/

    Ps.
    korzystając z okazji chcę zapytać czy ktoś może doradzić mi coś w kwestii głośników na przód. Mam namyśli jakie maksymalne wymiary do naszych drzwi, bez cięcia, gięcia, spawania i co tam jeszcze oraz czy możecie coś ewentualnie polecić.

  5. #15
    Użytkownik Znawca Avatar szewi
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa
    Postów
    1,084

    Domyślnie

    Ja tez mialem blue & me.
    Zdecydowalem sie to wywalic i wsadzic zestaw multimedialny kenwooda.

    w tym celu:

    1) Najgorsza czynnosc - trzeba bylo zalozyc ramke dla radia 2 DIN (zdjac panel centralny, wpierw trzeba wyjac 3 wywietrzniki - ale tutaj trzeba uwazac zeby ich nie polamac).
    2) Zakupic modul i kable: do kierownicy wielofunkcyjnej oraz do podlaczenia Bose (u mnie jest BOSE co skomplikowalo troche sprawe, normalnie powienien wystarczyc jeden do kierownicy wielofunkcyjnej), kupic mikrofon, kable USB, zlacze do anteny radia
    3) Pociagnac kable USB dla mp3 od radia do schowka lub podlokietnika oraz mikrofon do glosnomowiacego (ja mam pociagniety pod lusterko)
    (niestety fabrycznego USB w schowku nie da sie wykorzystac z niefabr radiem); anteny GPS nie trzeba kupowac bo w blue & me powinna byc, jak nie ma to trzeba tez dokupic i pociagnac do radia
    4) potem wszystko podpiac, kupic plastikowa ramke maskujaca i delektowac sie
    5) wyzerowac migajacy licznik pelna wersja programeu FES

    Tak to wyglada u mnie (kamere cofania tez mozna podlaczyc - jak na zdjeciu - choc tutaj jest duzo wiecej grzebania sie i wg mnie powienien to robic specjalista):
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	alfaTIkonsola (2).JPG
Wyświetleń:	503
Rozmiar:	115.6 KB
ID:	35068   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	AlfaTIkonsolamadonna.jpg
Wyświetleń:	213
Rozmiar:	63.8 KB
ID:	35069   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	AlfaTIkonsola1.jpg
Wyświetleń:	226
Rozmiar:	59.9 KB
ID:	35065   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kamera1.JPG
Wyświetleń:	359
Rozmiar:	87.0 KB
ID:	35066   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	alfaTIsrodekprzod.jpg
Wyświetleń:	230
Rozmiar:	92.5 KB
ID:	35067  

    Ostatnio edytowane przez szewi ; 25-09-2011 o 11:04

  6. #16
    Wrath
    Gość

    Domyślnie

    Podlacze sie

    U mnie sprawa wyglada tak, ze mam najprawdopodobniej podstawowe radio( z tego co sie orientuje- oryginalnie bylo cos lepszego...i sie zmylo.
    Samochod to dosc bogata opcja( skory, pelna elektryka siedzen, fotochrom lusteko, czujniki cofanie przod-tyl, Q-Tronic itp_ a radio nawet nie czyta mp3. Na kokpicie mam dlikatne slady swiadczace o tym, ze ktos wymontowywal radio -moze ukradl?
    W gornej konsoli od szyberdachu i podswietlenia, znalazlem mikrofon oraz dodatkowy kabel z wtyczka, ktory zwisa luzno (i nie ma go gdzie podlaczyc)
    Na kierownicy sa przyciski do sterowania Audio i -sadzac po nadrukach - takze telefonem ( choc to pewnie o niczm nie swiadczy).
    W schowku brak USB. Blue&Me raczej w tym samochodzie nie gosci.

    Po przewertowaniu forum znalazlem info, ze:
    Moge zamiast tego radia wstawic np Pioneera/Kenwooda (dvd/Navi)
    NAVI nie jest dla mnie priorytetem- wazne, zeby dobrze gralo i czytalo pendrajwy/karty/ipody/BT

    Sterowanie z kierownicy moze zadzialac -i tu pojawia sie opcja Paser Unican: http://shop.paser-tec.com/product_in...roducts_id=160
    Zalatwia sprawe sterowania z kierownicy i podlacznia do CAN itd - ktos to ma?

    Czujniki cofania - ktos z was poradzil sobie z podlaczeniem ich pod niefabryczne radio?
    Strasznie wyja ale skoro juz sa, to nie chce ich stracic.
    Druga sprawa- to wyswietlanie informacji na FISie -ktos sobie z tym poradzil?

    pozdrawiam
    Wrath

  7. #17
    Użytkownik Rowerzysta Avatar lobov
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    okolice Rzeszowa
    Auto
    była: 156, 159 Jest: Giulietta 1,4 170 Sport i jakieś Audi ;)
    Postów
    399

    Domyślnie

    W innym wątku pojawiło się całkiem ciekawe rozwiązanie: http://www.car-vision.co.uk/alfa-rom...ia-system.html

    Jeden z kolegów podobno ma to sprowadzać. Pytanie, jak to będzie grało i czy faktycznie będzie miało takie możliwości jak piszą.
    Co do czujników cofania to raczej nie są zależne od radia. U mnie dźwięk przy cofaniu wydobywa się z okolic tylnego słupka. Nie wiem jak z przodem.

  8. #18
    Wrath
    Gość

    Domyślnie

    Lobov - dzieki za info

    Skusze sie chyba na tego pasera unicana do podlaczenia sie pod kierownice.
    Zastanawiam sie nad tym czym rozni sie np Pioneer 900BT od 910BT - poczytalem troche i z tego, co znalazlem - wiele osob dokonuje upg softu, wiec moze nie ma sensu przeplacac za 910?

    http://peb.pl/sprzet-do-nawigacji/72...f910bt-18.html

  9. #19
    Użytkownik Znawca Avatar szewi
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa
    Postów
    1,084

    Domyślnie

    A po co chcesz podlaczac czujniki cofania pod radio jesli masz fabryczny parktronic ? zakladam ze chodzi Ci raczej o kamere cofania.

    Zamaontowalem u siebie taki wynanazek w polaczneiu z Kenwoodem jak na zdjeciach wyzej.
    Podlaczenie troche problematyczne i czasochlonne (u mnie mechanik ktory siedzi a temacie AR nacodzien robil to 4 godziny...),
    Z racji powyzszego samemu nie polecam sie bawic w montaz, ale efekt fajny (choc bardziej nalezy traktowac kamere jako fajny bajer).

  10. #20
    Wrath
    Gość

    Domyślnie

    Nie chodzilo o kamere...cos mi sie pomerdalo i bylem przekonany, ze parktronic zapuszcza sygnal "przez radio".
    Nie wazne...zapomnijmy o tym
    Macam jednoczesnie tego Kenwooda oraz Pioniera 900/910. Jeszcze ciagle czytam...
    Strach jest jeden - skoro, panele sa niedemontowalne, zastanawiam sie ile to ze mna pojezdzi zanim mi sprzet wyjma razem z oknem.

Podobne wątki

  1. Kod do radia i demontaż radia fabrycznego
    Utworzone przez piter34 w dziale 156
    Odpowiedzi: 67
    Ostatni post / autor: 25-04-2023, 09:20
  2. Wiele pytań o klimatyzację
    Utworzone przez patalacho w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 14-05-2015, 07:27
  3. [GTV Spider] Zakup - wiele pytań
    Utworzone przez stpman w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 08-05-2015, 20:03
  4. Wymiana standardowego radia na coś lepszego
    Utworzone przez KrystekS w dziale 147
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 04-04-2015, 17:42
  5. 156 - wyciągnięcie fabrycznego radia
    Utworzone przez nowakooowski w dziale 156
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 25-02-2012, 17:09

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory