Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Uszkodzenie zderzaka.

  1. #1
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Warszawa/Piotrków
    Auto
    AR 159 1,9 jtdm 2007/ 187,8 KM - 417 Nm
    Postów
    187

    Domyślnie Uszkodzenie zderzaka.

    Panowie i Panie,

    Temat mało techniczny, ale pytanie do Was takie.
    Jak wygląda klasyfikacja strat u ubezpieczyciela skoro uszkodziłem zderzak w taki sposób, że został wybrzuszony dość mocno przy sekcji dyszek spryskiwaczy oraz porysowany po boku lakier mocno popękał.
    Czy takie uszkodzenie kwalifikuje się do wymiany czy naprawy odkształcania cudowania i malowania ? Czy tylko pęknięcia/dziury kwalifikują do wymiany. Oczywiście zależy od ubezpieczyciela ale jak w praktyce to wygląda?

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2011
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW
    Postów
    79

    Domyślnie

    może trochę nie na temat ale jak ja uszkodziłem zderzak bo najechałem na krawężnik....cała naprawa z malowaniem zderzaka wyszła mnie 500pln.

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar karp1u
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Wroclaw
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTDm 16V, Distinctive
    Postów
    67

    Domyślnie

    zalezy czy z twojej winy czy nie i AC czy OC. Jeśli z twojej winy i tylko masz OC, naprawiasz we własnym zakresie, jeśli AC to ci wymienia. bez zdjęć ciężko cos powiedzieć ale trzymając się tego co piszesz, powinien być wymieniony. Jeśli jesteś poszkodowanym, powinni wymienić na nowy. po za tym wrozenie z fusow skoro nie wiadomo co to znaczy "dość mocno" u ciebie

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar juhass
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    Giulietta MA 2011; Giulia 2021 USA
    Postów
    512

    Domyślnie

    Poza tym jeśli zderzak wcześniej był naprawiany- tym razem też będą się upierać przy naprawie.
    Przerabiałem w zeszłym roku przy niewielkiej szkodzie parkingowej z OC sprawcy.
    Uznali naprawę zderzaka, maski (minimalne wgięcie na rogu), błotnika (minimalne wgięcie) i wymianę reflektora prawego (ułamał się 1 zaczep). Przyznali gotówkowo jakieś 2100zł. W dobrym warsztacie zrobiłem za 1100, ale nie wymieniałem reflektora (spawanie uchwytu).

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar xzip
    Dołączył
    02 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTDM
    Postów
    64

    Domyślnie

    Wszystko zależy jakie AC masz jeżeli sam sobie to zrobiłeś z doświadczenia wiem, że przed zgłoszeniem szkody warto podjechać do znajomego blacharza - oni dokładnie wiedzą które zaczepy muszą być zniszczone żeby zderzak podlegał wymianie na nowy

  6. #6
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Warszawa/Piotrków
    Auto
    AR 159 1,9 jtdm 2007/ 187,8 KM - 417 Nm
    Postów
    187

    Domyślnie

    Cytat Napisał juhass Zobacz post
    Poza tym jeśli zderzak wcześniej był naprawiany- tym razem też będą się upierać przy naprawie.
    Przerabiałem w zeszłym roku przy niewielkiej szkodzie parkingowej z OC sprawcy.
    Uznali naprawę zderzaka, maski (minimalne wgięcie na rogu), błotnika (minimalne wgięcie) i wymianę reflektora prawego (ułamał się 1 zaczep). Przyznali gotówkowo jakieś 2100zł. W dobrym warsztacie zrobiłem za 1100, ale nie wymieniałem reflektora (spawanie uchwytu).
    No ja miałem podobną chyba szkodę, przy czym wymieniałem błotnik, malowany zderzak do połowy i prawe drzwi cieniowane, + wymiana felgi.
    Ale ja sprawę sprzedałem firmie za gotówkę która sie tym zajęła w sądzie tak więc ich pewnie nieźle ogolili.
    Czy ja wiem czy będą widzieć, że zderzak był malowany, to platikowe i tylko malowane, a teraz jest zniszczony odkształcony ....

  7. #7
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Aby zakwalifikowali zderzak do wymiany musi posiadać pęknięcie. Niestety uszkodzenie lakieru nie wystarczy, ubezpieczyciel na pewno będzie kombinował, żeby było jak najtaniej. Zawsze możesz zacząć od pisania odwołania, jeśli decyzja likwidatora nie będzie satysfakcjonująca.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  8. #8
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    06 2012
    Auto
    alfa 159 8v 120km
    Postów
    171

    Domyślnie

    ale chcesz to robić z OC sprawcy czy z AC ? Generalnie firmy ubezpieczeniowe kombinują jak mogą żeby jak najbardziej zmniejszyć bądź nie wypłacić odszkodowania, przy OC jest duże pole do manewru tylko większość ludzi nie zna swoich praw. Pracowałem dłuższy czas w ubezpieczeniach i jakiś czas temu trafił sie typek który po stosunkowo niedużym dzwonie - jakaś większa stłuczka, nikomu nic sie nie stało. Wysłał do nas pismo że po tej kolizji on sie boi wsiadać do samochodu, ma kłopoty z snem i ogólnie wpadł w depresję - nie pamiętam tylko czy to było jakoś potwierdzone jakimś zaświadczeniem lekarskim. Pewnie trochę sie kłócili na początku ale po niedługim czasie wypłacili mu dodatkowe 6k odszkodowania

  9. #9
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Warszawa/Piotrków
    Auto
    AR 159 1,9 jtdm 2007/ 187,8 KM - 417 Nm
    Postów
    187

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Aby zakwalifikowali zderzak do wymiany musi posiadać pęknięcie. Niestety uszkodzenie lakieru nie wystarczy, ubezpieczyciel na pewno będzie kombinował, żeby było jak najtaniej. Zawsze możesz zacząć od pisania odwołania, jeśli decyzja likwidatora nie będzie satysfakcjonująca.

    Pęknięcie jest przez połowę długości sekcji sprysków na ksenon, dodatkowo chyba mocnowanie dyszki sie oberwało w zderzaku....

  10. #10
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    No to będzie do wymiany. Ja miałem pęknięte w poprzek mocowania (te przy grillu) i też poleciał do wymiany.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

Podobne wątki

  1. [159] Uszkodzenie klamki kierowcy
    Utworzone przez blackrave w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 20-11-2013, 20:28
  2. Uszkodzenie tłoka
    Utworzone przez pawel512 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-11-2012, 12:14
  3. [155] zagadkowe uszkodzenie !!!!!!!?????????
    Utworzone przez bazyl_78 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 13-07-2011, 22:18
  4. Jakie uszkodzenie?
    Utworzone przez BlackBomb w dziale 147
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 30-03-2010, 15:57
  5. Uszkodzenie opony
    Utworzone przez Michele87ar w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 17-03-2009, 14:08

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory