Strona 8 z 8 PierwszyPierwszy 12345678
Pokaż wyniki od 71 do 79 z 79

Temat: Regulator ciśnienia paliwa - uszkodzony?

  1. #71
    Użytkownik Świeżak Avatar fitcrates
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    159 Ti 2.0 jtdm 170km SW
    Postów
    54

    Domyślnie

    Witam. Podepnę się.
    Robiłem logi ciśnienia paliwa i regulatora i chciałem zapytać czy to jest prawidłowe działanie regulatora:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	regulator.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	67.5 KB
ID:	284579
    https://docs.google.com/spreadsheets...it?usp=sharing
    Średnio wciąż utrzymuje 36-38% a skrajne wartości to 30% oraz 52% na ułamek sekundy.

    - - - Updated - - -

  2. #72
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Z grubsza można stwierdzić, że pracuje poprawnie - reguluje ciśnienie względem zadanego.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  3. #73
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa Romeo 159 2,4
    Postów
    54

    Domyślnie

    Witam, czy ktoś wymieniał regulator paliwa na pompie CR w silniku 2,4? Muszę to zrobić i mam już kupiony zawór. Mam problem: Za zaworem (jego wtyczką) przebiega przewód paliwowy wysokiego ciśnienia, w odległości ok 10mm od pompy . Sam zawór wchodzi w pompę na ok 15 mm. Pytanie czy da się go podmienić bez ruszania przewodu sztywnego paliwa lub czy w warunkach „garażowych” można w razie co odkręcić taki przewód? (Nie mam klucza dynamometrycznego i czy da się części przykręcić na „oko”).
    Czy na tym zaworze powinna być tylko jedna uszczelka na końcu, czarna, gumowa i metalowa podkładka? Tak mam w zestawie który kupiłem. W internecie , na Youtubie itp. podobne zawory mają jeszcze na końcu przy zaworze uszczelkę gumową w kolorze zielonym? Dodam że zawór mam oryginalny Bosha zapakowany hermetycznie (bez tej zielonej). na zdjęciach mój zawór i inny z uszczelką zieloną
    Z góry dziękuję za pomoc.
    Pozdrawiam

  4. #74
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Chrzanów
    Auto
    alfa romeo 156 2.4 jtd 2001r- była, bravo 2.0 multijet- jest
    Postów
    244

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciejko Zobacz post
    Witam, czy ktoś wymieniał regulator paliwa na pompie CR w silniku 2,4? Muszę to zrobić i mam już kupiony zawór. Mam problem: Za zaworem (jego wtyczką) przebiega przewód paliwowy wysokiego ciśnienia, w odległości ok 10mm od pompy . Sam zawór wchodzi w pompę na ok 15 mm. Pytanie czy da się go podmienić bez ruszania przewodu sztywnego paliwa lub czy w warunkach „garażowych” można w razie co odkręcić taki przewód? (Nie mam klucza dynamometrycznego i czy da się części przykręcić na „oko”).
    Czy na tym zaworze powinna być tylko jedna uszczelka na końcu, czarna, gumowa i metalowa podkładka? Tak mam w zestawie który kupiłem. W internecie , na Youtubie itp. podobne zawory mają jeszcze na końcu przy zaworze uszczelkę gumową w kolorze zielonym? Dodam że zawór mam oryginalny Bosha zapakowany hermetycznie (bez tej zielonej). na zdjęciach mój zawór i inny z uszczelką zieloną
    Z góry dziękuję za pomoc.
    Pozdrawiam
    Przewód metalowy musisz odkręcić, możesz przykręcić bez klucza dynamometrycznego z czuciem. Jak jest metalowa podkładka to zielony oring jest niepotrzebny. Jak poskładasz wszystko, będziesz musiał układ odpowietrzyć, kilka razy włączając zapłon, aż przestanie bulgotać. Może nie odpalić za pierwszym razem, potrzymaj parę sekund na rozruszniku, jak nie odpali, wyjmij kluczyk i próbuj znowu.

  5. #75
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa Romeo 159 2,4
    Postów
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał maniek7712 Zobacz post
    Przewód metalowy musisz odkręcić, możesz przykręcić bez klucza dynamometrycznego z czuciem. Jak jest metalowa podkładka to zielony oring jest niepotrzebny. Jak poskładasz wszystko, będziesz musiał układ odpowietrzyć, kilka razy włączając zapłon, aż przestanie bulgotać. Może nie odpalić za pierwszym razem, potrzymaj parę sekund na rozruszniku, jak nie odpali, wyjmij kluczyk i próbuj znowu.
    Dzięki, czy uszczelka ma być wytłoczeniem do pompy czy do czujnika?Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zawór 2.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	40.3 KB
ID:	288269Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zawór 3.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	73.7 KB
ID:	288270 A sam czujnik też na czuja dokręcać?

  6. #76
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa Romeo 159 2,4
    Postów
    54

    Domyślnie

    Upgrade… jestem świeżo po wymianie zaworu ciśnienia paliwa na pompie wysokiego ciśnienia
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zawór ciśnienia paliwa.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	86.5 KB
ID:	288273
    BOSCH 0 928 400 656. Wymiana niezbyt trudna ok 1,5h, sam czujnik da się lekko odkręcić, trzeba tylko zdemontować przewód wysokiego ciśnienia o dł ok 15 cm ( dwie nakrętki-zdjęcie nr1)Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zdjęcie 1.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	84.9 KB
ID:	288272 i mały kolektor (zdjęcie nr2)Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zdjęcie 2.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	46.3 KB
ID:	288271. Trzeba podłożyć najlepiej duży materiał, torbę foliową , bo śrubki potrafią spaść i wycieka ok 0,5 lpaliwa.
    Na 99,9% rozwiązałem swój problem (na razie 10 minut jazdy testowej).
    Problem był taki: Samochód na wolnych obrotach nierówno chodził i bardzo często czuć było niespalone paliwo (dość intensywnie!) bardzo ciężko przyspieszał, dźwięk i wibracje przy tym były nieprzyjemne. przy ok 1800-2000 obr szarpał.Zapowietrzał czasami się bak. zero błędów (poza jednym na początku po zakupie: zbyt małe ciśnienie paliwa-ale po wymianie filtra zniknął). Po odpięciu przepływki nie chciał zapalić jak był zimny a jak ciepły to gasł przy ruszaniu i tak od 2019roku. Turbo regenerowane wraz z geometrią, przepływka i inne czujniki zmienione, Wtryskiwacze sprawdzone w serwisie. I tak gdzieś wpadł mi film że podobne obiawy mogą robić zawory ciśnienia paliwa: na pompie lub na listwie. Zacząłem od najtańszego czyli od tego na pompie
    na razie: nie szarpie, spaliny czyste.

  7. #77
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa Romeo 159 2,4
    Postów
    54

    Domyślnie

    Upgrade 2: nietety po dłuższej trasie okazało się, że po wymianie zaworu na pompie wysokiego ciśnienia, problemy nie ustały (może częściowo: że łatwiej wchodził w wyższe obroty). Tak jak pisałem wcześniej są dwa zawory odpowiadające za ciśnienie paliwa i z tym się liczyłem. Zmieniłem tym razem: zawór reguacji ciśnienia na listwie: Bosch 0281002507 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zawór regulacji paliwa listwa.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	81.7 KB
ID:	288331 I po łuższej jeżdzie ok 30 km samochód mormalnie przyspiesza, nie męczy się itp. Wymiana w warsztanie trwała 5 min. Na sitku zero opiłków, więc od razu mogłem wyeliminować pompę wysokiego ciśnienia. Specjalista od regeneracji wtrysków i pomp wysokiego ciśnienia powiedział , że one elektrycznie mogą być sprawne , ale się zacinają mechanicznie i na niskich obrotach potrafią popuszczać paliwo(zwiększając ciśnienie w szynie), które nie jest rejestrowane przez sterownik. Jak widać na zdjęciu, jest na moim coś w rodzaju nagaru koloru ciemnobrązowego. U mnie jeszcze zacinał się na wysokich obrotach , lub przy gwałtownym, nagłym wciśnięciu pedału gazu. Wtedy miałem niemiłą niespodziankę w postaci braku reakcji. Problem rozwiązany (mam nadzieję)... jakby co to będę pisał.

  8. #78
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Ja tam nagaru nie widzę. Zawór pracuje co do zasady w czystym oleju napędowym, więc jedyna możliwość to zabrudzenia/zaopiłkowanie przepuszczone przez filtr. Ale fakt, że zawór może się w środku zacierać i sterowanie ciśnieniem nie jest odpowiednie. Najwyraźniej ECU ma sporą tolerancję w tym temacie.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  9. #79
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa Romeo 159 2,4
    Postów
    54

    Domyślnie

    Przy uszczelce taki brązowy, ale może masz rację ze w srodku jest czysty, bo tam cały czas płynie paliwo... Rok produkcji zaworu 2006. Po wymianie wchodzi ładnie w obroty, silnik ciszej pracuje na niskich obrotach, nie szarpie przy przyspieszaniu. Opiłków na sitku zero- co mnie cieszy bo pompa też już prawie" pełnoletnia". Sitko całe. Więc się musi w środku zacierać, bo błędów nie wywalał. Trochę drogi ~400 pln ale wymiana za to prosta i szybka.

Podobne wątki

  1. Regulator ciśnienia paliwa CR 2.4 JTD
    Utworzone przez H_A_L_T_I w dziale 156
    Odpowiedzi: 57
    Ostatni post / autor: 18-02-2018, 11:12
  2. [164] Regulator ciśnienia paliwa
    Utworzone przez Tytanowy w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 12-04-2015, 22:47
  3. [155] regulator ciśnienia paliwa
    Utworzone przez h0se166 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 01-10-2012, 21:51
  4. [146] regulator ciśnienia paliwa
    Utworzone przez pio1972 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-10-2011, 09:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory