Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 56

Temat: 1.8 MPI termostat

  1. #31
    ZBANOWANY Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Mieszka w
    Zamość
    Auto
    A.R 159 Ti 2.0 16V 2010r
    Postów
    1,046

    Domyślnie

    Nikt nie twierdzi że chlop nie ma pojęcia w temacie. Ale można to bez cwaniakowania przekazać.

    Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

  2. #32
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR159SW 1.75TBi, AR147 1.6ECO, BMW E21 M42B18
    Postów
    297

    Domyślnie

    Cytat Napisał darek156 Zobacz post
    Nikt nie twierdzi że chlop nie ma pojęcia w temacie. Ale można to bez cwaniakowania przekazać.

    Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
    Jak by to napisać... i tak i nie (o pojęcie w temacie chodzi).

    Nie zaogniając dalej sytuacji, czekam na twarde dowody tezy o stałej temperaturze na dużym obiegu - czyli wykres temperatury w funkcji czasu, z czujnika przed lub za chłodnicą, którym sobie ECU będzie interpretować czy walić dodatkowe paliwo czy może to już dosyć "ssania".
    Niestety jestem strasznym niedowiarkiem w tej kwestii
    Ostatnio edytowane przez master_tychy ; 20-06-2023 o 18:06

  3. #33
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2023
    Auto
    AR 159 1.8 MPI 2008
    Postów
    25

    Domyślnie

    Zrobię kilka podejść w tej kwestii, wyczytałeś mi myśli master bo już drugi raz jechałem z podpiętym ELM'em monitorując temperaturę cieczy na wykresie =D Wyślę niebawem zdjęcia wyników, dla przykładu dzisiaj temperatura ładnie urosła do optymalnych 90 po przejechaniu ok. kilometra i trzymało w granicach 86-90, będę jednak potrzebował więcej czasu się tym pobawić bo test robiony jest dojeździe i powrocie do domu, czyli znowu krótkie odcinki + wysokie temperatury na zewnątrz. Po za tym mój problem raczej dotyczy nie tego że auto się długo nagrzewa, tylko tak jak master napisałeś układ nie potrafi utrzymać stałej temperatury, innymi słowy termostat z jakiegoś powodu po otwarciu nie chcę się domykać jeśli zachodzi taka potrzeba i temperatura spada.

    BTW. co wy tacy gryźliwi jesteście, wydawało mi się że to będzie jedyne forum w którym nie uświadczę skakania sobie do gardeł, zwłaszcza że nikt tu niczego szczególnego nie napisał w stronę drugiego żeby kogoś od razu wyzywać. Wasze wzajemne odmachiwanie na drogach wpoiło we mnie nadzieje a tu takie sceny =D
    Za każdą radę i podzielenie się wiedzą Bóg zapłać, liczę że mi pomożecie do końca rozwiązania problemu. Postaram się współpracować na tyle na ile potrafię, tak jak mówię jestem jeszcze zielonawy w sprawach motoryzacji, ale już czuje ekscytację. Ale mam nadzieję że nie zwariuje do tego stopnia żeby dokładać sobie karbonowe korki od wlewów tak jak było u pewnego klienta co mi mechanik opowiadał =D

    (Znowu wypluło P0597)
    Ostatnio edytowane przez superbb ; 20-06-2023 o 18:38

  4. #34
    ZBANOWANY Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Mieszka w
    Zamość
    Auto
    A.R 159 Ti 2.0 16V 2010r
    Postów
    1,046

    Domyślnie

    Wiesz są pewne limity który każdy ma inaczej ustawione. Wystarczy że ktoś przekroczy pewna linie i gotowe. Na każdym forum są tylko ludzie.

    Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

  5. #35
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar yaniq
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTS
    Postów
    713

    Domyślnie

    Cytat Napisał master_tychy Zobacz post
    Będzie po Twojemu... zwłaszcza jak się przymyka kiedy jedziesz po trasie, wtedy bankowo będzie utrzymywać tą stałą temperaturę na chłodnicy (uświadom mnie czy przed nią czy za nią) ... Chciałbym, żebyś mnie bidoczka uświadomił też jaki masz odczyt temperatury w dużym obiegu w trakcie jazdy, to mnie zdecydowanie może przekonać do Twojegomm
    Nie za bardzo rozumiem, co miałbym Ci wytłumaczyć, skoro Ty nie znasz podstaw i zasad działania termostatu - może poczytaj sobie o tym, do czego służy i jak działa termostat oraz to, kiedy silnik osiąga optymalną temperaturw eksploatacyjną i co dzieje się ze spalaniem dopóki jej nie osiągnie - jak poznasz podstawy, możemy kontynuować dyskusję o szczegółach i o tym, czy w czasie jazdy termostat może się mniej czy bardziej uchylać - już samo pytanie o to, czy przed czy za chłodnicą, świadczy o tym, że nie za bardzo wiesz o czym piszesz.


    Cytat Napisał master_tychy Zobacz post
    Niestety jestem strasznym niedowiarkiem w tej kwestii
    W moim Świecie to się nazywa ignorancja
    Ostatnio edytowane przez yaniq ; 20-06-2023 o 19:10

  6. #36
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar yaniq
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTS
    Postów
    713

    Domyślnie

    Cytat Napisał superbb Zobacz post
    Po za tym mój problem raczej dotyczy nie tego że auto się długo nagrzewa, tylko tak jak master napisałeś układ nie potrafi utrzymać stałej temperatury, innymi słowy termostat z jakiegoś powodu po otwarciu nie chcę się domykać jeśli zachodzi taka potrzeba i temperatura spada.
    Czy układ nie potrafi utrzymać temperatury, czy wskaźnik Ci wariuje, spadając do zera?

    Zadaniem termostatu jest, niezależnie od warunków zewnętrznych, a raczej pomimo nich, utrzymywać stałą temperaturę cieczy chłodzącej i nie ma takiej możliwości, żeby jego niesprawność mogła spowodować opadnięcie wskazówki temperatury, bo to musiałoby oznaczać, że nagle, w miejscu gdzie jest czujnik temperatury, podający wartość na wskaźnik, temperatura cieczy spada do 0 stopni.
    Ostatnio edytowane przez yaniq ; 20-06-2023 o 19:37

  7. #37
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR159SW 1.75TBi, AR147 1.6ECO, BMW E21 M42B18
    Postów
    297

    Domyślnie

    To jest właśnie ta linia o której kolega [MENTION=80442]darek156[/MENTION] pisał. Post powyżej #35.

    Nie chcę Cie obrażać w żaden sposób [MENTION=70837]Yan[/MENTION]ik ale po prostu nie masz racji tym razem.
    Inteligentny człowiek potrafi wziąć na klatę takie rzeczy, niedojrzały brnie dalej w szambie.

    No to proszę, internety kłamią to wiadomo. Ale zaryzykuję wpisanie w google...
    Proszę poczytaj. Pierwsze z brzegu, nic nadzwyczajnego:

    https://nocar.pl/blog/jak-rozpoznac-awarie-termostatu/
    https://autokult.pl/termostat-zadani...9079263553665a

    Nie chce mi się szukać prac naukowych na ten temat bo to zwyczajnie strata czasu dla mnie.
    Mam nadzieję, że to rozwieje Twoje wątpliwości [MENTION=89137]yaniq[/MENTION]

    EDIT:
    [MENTION=89137]yaniq[/MENTION], widzę przy okazji że nie zrozumiałeś mojego posta #32
    Do dokształcenia dodatkowo:
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Ironia


    P.S.
    Cytat Napisał yaniq Zobacz post
    Zadaniem termostatu jest, niezależnie od warunków zewnętrznych, a raczej pomimo nich, utrzymywać stałą temperaturę cieczy chłodzącej i nie ma takiej możliwości, żeby jego niesprawność mogła spowodować opadnięcie wskazówki temperatury, bo to musiałoby oznaczać, że nagle, w miejscu gdzie jest czujnik temperatury, podający wartość na wskaźnik, temperatura cieczy spada do 0 stopni.
    Od kiedy w wskaźnik temperatury w kabinie w AR159 zaczyna się od 0C?
    Ostatnio edytowane przez master_tychy ; 20-06-2023 o 20:06

  8. #38
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,772

    Domyślnie

    [MENTION=95436]superbb[/MENTION] nie bierz tego co pisze yaniq na poważnie, ciężko stwierdzić skąd on bierze wiedzę na tematy motoryzacyjne. Często to autokompromitacja.

    Układ chłodzenia nie reguluje temperatury cieczy chłodzącej w dużym obiegu, bo zwyczajnie nie ma takiej możliwości (nawet opomiarowania). Temperatura cieczy w dużym obiegu też nie jest stała, ponieważ w zależności od panującego klimatu stopień otwarcia termostatu też nie jest stały. Projektanci po prostu budują duży układ, aby był wystarczający.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  9. #39
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar yaniq
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTS
    Postów
    713

    Domyślnie

    Jak widzę koalicja tych, którzy nie mają bladego pojęcia o funkcjonowaniu układu chłodzenia w silniku spalinowym rośnie - brawo Wy

    To nie ma najmniejszego znaczenia jaka cyferka jest na początku skali we wskaźniku i nie o tym jest dyskusja - żadna awaria termostatu nie może spowodować opadnięcie wskazówki do początku skali, bo to by znaczyło, że termostat ma zdolność schłodzenia cieczy do minimalnej temperatury - teraz będzie lepiej czy znowu przyczepisz się jakiegoś całkowicie nieistotnego szczegółu, tym bardziej, że temperatura cieczy w zimnym silniku jest taka jak temperatura otoczenia, a 0 było podaną przeze mnie wartością umowną, a więc zajmij się odpowiedzią na pytanie, jaka awaria termostatu może spowodować opadnięcie wskazówki do począutku skali - czekam.



    Cytat Napisał magil Zobacz post
    [MENTION=95436]Układ chłodzenia nie reguluje temperatury cieczy chłodzącej w dużym obiegu, bo zwyczajnie nie ma takiej możliwości (nawet opomiarowania). Temperatura cieczy w dużym obiegu też nie jest stała, ponieważ w zależności od panującego klimatu stopień otwarcia termostatu też nie jest stały. Projektanci po prostu budują duży układ, aby był wystarczający.

    To jest wręcz kopalnia bzdur na temat działania układu chłodzenia i roli w nim termostatu, który, jakoby miałby oglądać programy o pogodzie

    Czekam na wskazanie awarii termostatu, która moglłaby spowodować opadnięcie wskazówki temperatury do minimum - to proste pytanie, a więc chyba nikt ze "znafcóf" nie będzie miał problemów z odpowoedzią na nie, skoro twierdzą, że to wina właśnie termostatu, a więc nie zajmujcie się mną, tylko odpowiedzią na pytanie - czekam niecierpliwie.
    Ostatnio edytowane przez yaniq ; 21-06-2023 o 07:05

  10. #40
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2021
    Auto
    Alfa 159 sportwagon 1.9jtdm 8v
    Postów
    230

    Domyślnie 1.8 MPI termostat

    Czekam na wskazanie awarii termostatu, która moglłaby spowodować opadnięcie wskazówki temperatury do minimum - to proste pytanie, a więc chyba nikt ze "znafcóf" nie będzie miał problemów z odpowoedzią na nie, skoro twierdzą, że to wina właśnie termostatu, a więc nie zajmujcie się mną, tylko odpowiedzią na pytanie - czekam niecierpliwie.
    Niezły manipulator z Ciebie. W poście do którego sie odnosisz nie ma nic o opadaniu wskaźnika do minimum.
    Oczywiste że może być uszkodzony i termostat otwiera sie i zamyka za szybko lub za późno albo jest non stop otwarty w jakimś zakresie przepływu. Możliwości jest wiele

Podobne wątki

  1. [Giulietta] termostat
    Utworzone przez maxit1 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 85
    Ostatni post / autor: 24-06-2023, 15:23
  2. [164] Termostat 3.0 12V
    Utworzone przez kolos75 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-02-2016, 21:54
  3. Termostat 3.2 v6
    Utworzone przez matezoma w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-11-2015, 16:18
  4. Termostat
    Utworzone przez Maydrax w dziale 147
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 25-10-2015, 20:42
  5. [156] Termostat
    Utworzone przez mar_1981 w dziale 156
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 02-03-2011, 18:42

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory