Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 56

Temat: 1.8 MPI termostat

  1. #41
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar yaniq
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTS
    Postów
    713

    Domyślnie

    Cytat Napisał Darrr Zobacz post
    Niezły manipulator z Ciebie. W poście do którego sie odnosisz nie ma nic o opadaniu wskaźnika do minimum.
    Oczywiste że może być uszkodzony i termostat otwiera sie i zamyka za szybko lub za późno albo jest non stop otwarty w jakimś zakresie przepływu. Możliwości jest wiele
    Opadanie wskazówki jest w postcie autora, jako usterka której rozwiązania szuka - wskazówka opada na rozgrzanym silniku, a więc napisz co musiałoby się stać z termostatem, żeby temperatura cieczy spadła do takiej, która spowodowałaby opadnięcie wskaźnika, bo o to pyta autor posta, a więc na początku zapoznaj się z problemem, który próbujemy rozwiązać, a nie dołączaj do koalicji tych, którzy nie mają bladego pojęcia o roli termostatu w układzie chłodzenia silnika spalinowego, w tym przypadku chłodzonego cieczą - czekam na sugestie, co musiałoby się stać z termostatem, żeby zaszła taka sytuacja z opadającą do początku skali wskazówką - na tym się skupcie, a nie na atakowaniu mnie za to, że w innych wątkach mieliśmy inne zdanie, bo to jest infantylizm, którego wzorcem z Sevres jest niejaki Machaju.

  2. #42
    ZBANOWANY Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Mieszka w
    Zamość
    Auto
    A.R 159 Ti 2.0 16V 2010r
    Postów
    1,046

    Domyślnie

    A może problem jest w czujniku temperatury lub jego zasilaniu może zwyczajnie cos nie łączy w kostce przy czujniku dlatego wskazówka na zegarze wariuje.

    Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

  3. #43
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2021
    Auto
    Alfa 159 sportwagon 1.9jtdm 8v
    Postów
    230

    Domyślnie

    Cytat Napisał darek156 Zobacz post
    A może problem jest w czujniku temperatury lub jego zasilaniu może zwyczajnie cos nie łączy w kostce przy czujniku dlatego wskazówka na zegarze wariuje.

    Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
    Dlatego najpierw warto podłączyć się z kompem i poobserwować.

  4. #44
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar yaniq
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTS
    Postów
    713

    Domyślnie

    Cytat Napisał darek156 Zobacz post
    A może problem jest w czujniku temperatury lub jego zasilaniu może zwyczajnie cos nie łączy w kostce przy czujniku dlatego wskazówka na zegarze wariuje.

    Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
    Brawo Sherlocku, właśnie doszedłeś do wniosku, który przedstawiłem wczoraj w postcie #26, no ale "lepiej późno niż... w celi".

  5. #45
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,236

    Domyślnie

    Cytat Napisał yaniq Zobacz post
    Opadanie wskazówki jest w postcie autora, jako usterka której rozwiązania szuka - wskazówka opada na rozgrzanym silniku, a więc napisz co musiałoby się stać z termostatem, żeby temperatura cieczy spadła do takiej, która spowodowałaby opadnięcie wskaźnika, bo o to pyta autor posta, a więc na początku zapoznaj się z problemem, który próbujemy rozwiązać, a nie dołączaj do koalicji tych, którzy nie mają bladego pojęcia o roli termostatu w układzie chłodzenia silnika spalinowego, w tym przypadku chłodzonego cieczą - czekam na sugestie, co musiałoby się stać z termostatem, żeby zaszła taka sytuacja z opadającą do początku skali wskazówką - na tym się skupcie, a nie na atakowaniu mnie za to, że w innych wątkach mieliśmy inne zdanie, bo to jest infantylizm, którego wzorcem z Sevres jest niejaki Machaju.
    Pozwoliłem sobie na uwagę odnośnie samych problemów autora, ale zginęła w tłumie postów w których udowadniacie siebie kto ma więcej racji w racji.

    może koledze, autorowi wątku [MENTION=95436]superbb[/MENTION] też umknęło, wiec wklejam jeszcze raz:

    Wracając do tematu postu - jeśli kolega wykluczył zapowietrzenie układu, to termostat wydaje się pierwszym logicznym ruchem (i mało kosztującym) zanim rozbierze pół silnika.
    Przy okazji sugeruję sprawdzić, czy ktoś nie próbował problem z tym znikającym płynem rozwiązać i wlał samouszczelniacza do płynu chłodniczego. To robi szlam w układzie i może powodować wolniejsze nagrzewanie i złą prace termostatu. Wsadzisz nowy i za chwilę będzie to samo.
    Co do ubywającego płynu w jtdm-ach jest tak, że ile nie wlejesz to za chwilę masz 1/3 ponad minimum i tak trzyma (miałem 3 sztuki i wszystkie to miały). Może w MPI jest tak samo i nie ma się co przejmować.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał darek156 Zobacz post
    A może problem jest w czujniku temperatury lub jego zasilaniu może zwyczajnie cos nie łączy w kostce przy czujniku dlatego wskazówka na zegarze wariuje.

    Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
    z tym, że kolega zauważa wahania wskazówki w pewnych konkretnych sytuacjach. gdyby czujnik był uszkodzony, wariowałby raczej totalnie losowo, a nie akurat wtedy, gdy stoi z włączonym silnikiem.

    a to tym bardziej pasje mi do teorii (tak to tylko teoria), że tam mógł być wlany jakiś samonaprawiacz, oblepił czujnik, który reaguje z opóźnieniem, do tego termostat ma opory (coś na zasadzie nagaru na klapach wirowych) i otwiera się bardzo gwałtownie i efekt jest jak autor opisuje.
    Ostatnio edytowane przez Machaju ; 21-06-2023 o 09:01

  6. #46
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar yaniq
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTS
    Postów
    713

    Domyślnie

    Cytat Napisał Darrr Zobacz post
    Dlatego najpierw warto podłączyć się z kompem i poobserwować.
    Jak to kiedyś śpiewał zespół "Klan" - "Z brzytwą na poziomki" - czujnik temperatury, to jest tak mało skomplikowane urządzenie, że do jego sprawdzenia nie jest potrzebnu ECU, poza tym kolega napisał, jaki błąd generuje komp.

    Kolega Machaju, nadal brnie w coś, czego nie potrafi wyjaśnić, nie mając bladego pojęcie o tym, jak jest zbudowany termostat i jaka jest zasada jego działania, a więc wymyślił sobie historię równie prawdopodobną, jak ta, że przy uzupełnianiu płynu, do obiegu dostała się np. żaba i złośliwie blokuje termostat

  7. #47
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,772

    Domyślnie

    Panowie, zalecam ignorować trolla. Celowo nie kasuję postów, kto zna się na temacie będzie mógł właściwie ocenić poziom rozmowcy.

    Skupmy się wyłącznie na pomocy koledze.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  8. #48
    ZBANOWANY Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Mieszka w
    Zamość
    Auto
    A.R 159 Ti 2.0 16V 2010r
    Postów
    1,046

    Domyślnie

    A możliwe byłoby ze sam zegar jest uszkodzony i dlatego ta wskazówka tak szaleje.?

    Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

  9. #49
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2023
    Auto
    AR 159 1.8 MPI 2008
    Postów
    25

    Domyślnie

    [MENTION=2604]Darek[/MENTION] wahanie wskazówki w moim przypadku jest ściśle uzależnione od tego czy auto stało na postoju czy nie, nie miałem jeszcze takiej sytuacji w której jadąc i nie zatrzymując się (lub zatrzymując się dosłownie na moment) wskazówka pokazywała mniej jak 90. Dopiero po postoju (czasem wystarczyły 2-3 minuty stania z pracującym i nagrzanym silnikiem) wskazówka zaczyna opadać, ostatnio udaje się jej wrócić na miejsce (90 stopni) po lekkim spadku temperatury, przypadek gdzie opadła na sam dół był tylko wtedy jak wracałem od mechanika jadąc 100km do domu. Tak jak pisałem wcześniej muszę pojeździć więcej i poeksperymentować żeby sprawdzić czy powtórzy się scenariusz.

    Jeżeli bierzemy pod uwagę inny czujnik niż ten na termostacie (podobno to właśnie ten czujnik na termostacie powoduje pojawianie się błędu P0597 w Z18XER) to trzeba będzie wymienić całą obudowę termostatu, ale pierw wymienię bez obudowy.

    - - - Updated - - -

    Panowie powód uciekającego płynu już chyba znany, utwierdźcie mnie jedynie w przekonaniu. Ciemny osad na dnie, olej w układzie czy śluz/brud?
    Obecność CO2 negatywna, test robiony dwukrotnie.
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	olej.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	21.8 KB
ID:	287292  

  10. #50
    ZBANOWANY Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Mieszka w
    Zamość
    Auto
    A.R 159 Ti 2.0 16V 2010r
    Postów
    1,046

    Domyślnie

    Rozumiem ale wolałem napisać jak to się mowi każdy pomysł moze być dobry jeśli pomoże [emoji16]

    Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. [Giulietta] termostat
    Utworzone przez maxit1 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 85
    Ostatni post / autor: 24-06-2023, 15:23
  2. [164] Termostat 3.0 12V
    Utworzone przez kolos75 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-02-2016, 21:54
  3. Termostat 3.2 v6
    Utworzone przez matezoma w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-11-2015, 16:18
  4. Termostat
    Utworzone przez Maydrax w dziale 147
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 25-10-2015, 20:42
  5. [156] Termostat
    Utworzone przez mar_1981 w dziale 156
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 02-03-2011, 18:42

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory