Strona 130 z 135 PierwszyPierwszy ... 3080120121122123124125126127128129130131132133134135 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,291 do 1,300 z 1341

Temat: JTDm - Ciężko pali na nierozgrzanym silniku

  1. #1291
    Użytkownik Świeżak Avatar Mareslaw
    Dołączył
    08 2019
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    79

    Domyślnie

    Taak! Alfinka do tej pory pali aż miło. Jedynie, jak to zakupy używek, przyszedł mróz -4 i bendisk się odezwał
    Ale pewnie kupię zestaw i wymienię bebechy

  2. #1292
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2014
    Auto
    159
    Postów
    104

    Domyślnie

    Koledzy mam do Was jedno przesłanie: Zaczynajcie od sprawdzenia a najlepiej podmiany aku na nowy.

    Pacjent, AR 159 1,9 8V.
    Około 2 lata miałem problem z odpalaniem. Ciężko nawet bardzo kręcił na zimno po 12h stania. Im dłużej tym gorzej. Rozrusznik kręcił tak słabo, że mogłem policzyć 5 - 6 obrotów wirnika.
    Pojechałem do tunera na podniesienie dawek startowych, odpalanie się poprawiło, lecz tylko trochę.
    Byłem potem na sprawdzeniu aku, sprzętem w serwisie Boscha, wyszło że jest dobry i trzyma "prąd" - więc aku wykluczyłem(błąd).
    Następnie oba kable masowe wyczyściłem, o dziwo nie było dużo rdzy, bo niektórzy piszą, że mają masakrę.
    Kolejnym krokiem zostało mi już tylko wymiana rozrusznika.
    Szukałem ten od 2,4 2,2kW i miałem już zamawiać,
    lecz któregoś wieczoru myślę, ze zamienię aku z drugiego auta(kia Ceed), gdzie mam nowy 4MAX 70AH 750A.
    I to był dobry krok.

    Rano zdziwienie, auto kręci jak szalone odpala od strzała i brak charakterystycznego jebnięcia po odpaleniu. Odpalanie jak mam w Kii przy 100tys przebiegu.
    Przyszły mrozy i pali jeszcze ładniej. Okazuje się nagle że rozrusznik(ten mój który chciałem wymieniać) kręci jak szalony a nie jak prawie martwy.

    Zakupiłem nowy aku 77Ah 780A i ostatnio po 3 Dobach(około 72H) stania odpaliła od strzała!

    Wniosek taki: Nie ufajcie tym co sprawdzają aku, najlepsza droga to podmiana na drugi o podobnej mocy i świeży.
    Mam jeszcze jedno spostrzeżenie po zmianie aku na nowy: Ma jakby więcej mocy tzn wyraźnie poprawiła się kultura pracy i wybracje zwłaszcza w trasie.

  3. #1293
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Chojnice
    Auto
    159 i 75
    Postów
    881

    Domyślnie

    Ja mój rozrusznik wyczyściłem, przesmarowałem jak przyszedł i kręci super

    Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

  4. #1294
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    159 JTDM 115 2007
    Postów
    19

    Domyślnie

    Kupiłem uzywany od 2.4 na allegro. Niestety okazał się być niesprawny. Licze że odzyskam środki.
    Dałem się namówić na regenerację w wersji Full za 400 zł. Minął trzeci dzień i odpala bardzo dobrze. Ani razu nie zdarzyło się żeby długo kręcił. O odpaleniu za drugim czy trzecim razem nie wspominając.
    Dam znać jak coś się zmieni

    Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka

  5. #1295
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,824

    Domyślnie

    Cytat Napisał koszalin159 Zobacz post
    Kupiłem uzywany od 2.4 na allegro. Niestety okazał się być niesprawny. Licze że odzyskam środki.
    Dałem się namówić na regenerację w wersji Full za 400 zł. Minął trzeci dzień i odpala bardzo dobrze. Ani razu nie zdarzyło się żeby długo kręcił. O odpaleniu za drugim czy trzecim razem nie wspominając.
    Dam znać jak coś się zmieni

    Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka
    Ja też tak miałem raz kręcił super nagle masakra. Radzę jednak zrobić rozrusznik bo u mnie po 14 latach że szczotek nie było już prawie nic. Reszta też zregenerowana i kreci i pali jak nowy

  6. #1296
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Marczy
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Ford S-Max 2.2 TDCi
    Postów
    341

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marczy Zobacz post
    Co w Twoim przypadku zaczyło "cięzko odpalał"? Rozrusznik Ci nie kręcił, za wolno, słabo?

    U mnie ojaw już opisałem, to na pewno nie rozrusznik bo kręci bezproblemowo. Cytuje sam siebie:
    Okazało się u mnie że akumulator słaby... Wymieniłem na nowy Varta EFB+ 70Ah/700A teraz pali aż miło
    Ford S-Max 2.2 16v TDCi '13
    FIAT Barchetta 1.8 16v VFD '00
    FIAT Punto 1.1 8v FIRE '99

  7. #1297
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2020
    Mieszka w
    Podkarpackie
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 150KM
    Postów
    47

    Domyślnie

    U mnie po wymianie rozrusznika z 1.9 na ten od 2.4 problem z ciężkim odpalaniem i takim "telepnięciem" ustał od razu. Auto o wiele lepiej kręci, a i dźwięk kręcenia rozrusznika jest o wiele przyjemniejszy.

  8. #1298
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Bychawa
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.0 jtdm 170 km
    Postów
    50

    Domyślnie

    Hej. Od dłuższego czasu zmagam się z trudnym odpalaniem nierozgrzanego silnika tj. -15 pali z półobrotu, ponad 20 na plusie też bez problemu, a trochę powyżej zera i do około 20" musi pokręcić zanim odpali. Przy czym decydująca jest tem. silnika, bo jak jest mróz odpali bez problemu, ale jak go zgaszę przed rozgrzaniem to już zaczyna marudzić, to samo jak dobrze nie wystygnie. Poniżej link do logów z prób uruchamiania.
    Proszę zerknijcie fachowym okiem
    https://megawrzuta.pl/filesgroup/abb...442139ef5.html

  9. #1299
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2019
    Auto
    Brera 2.4
    Postów
    78

    Domyślnie

    Trochę odgrzeję

    Otóż u mnie zaczęło się tak, że pewnego razu kompletnie zimne auto (silnik 2.4) trochę dłużej kręciło zanim odpaliło. Po odpaleniu silnik się dławił 4-5 sekund zanim ustabilizowały się obroty. Kolejno do tego zaczął dochodzić bardzo duży bąk z tyłu auta zaraz po odpaleniu - biały dym. Teraz jest tak ze auto nie zapali za pierwszym razem - rozrusznik kręci te kilka sekund aż przestanie, za drugim razem odpala od razu ale puszcza dużą białą chmurę dymu. Do tego telepie silnikiem tak jakby pracował na początku na 4 gary. Jeśli silnik ma 90 stopni i go zgaszę to odpala od razu bez problemu ale jeśli np. chwilę postoi i temp. spadnie do 70 to znów jest to samo. Czy na zewnątrz jest 5 stopni czy 20 nie ma to znaczenia - jest tak samo. Mechanik sprawdził świece i mówi że są ok a że przy 20 nawet powinien odpalić bez świec. Auto podczas jazdy też ma moc a obroty nie falują więc stwierdził ze to nie problem turbiny. Według niego nie domaga któryś z wtrysków i plan jest taki żeby je wyciągnąć i sprawdzić. Jak patrzę na to jak silnik chodzi po odpaleniu to też wydaje mi się że go rzuca i kultura pracy no jest delikatnie mówiąc dużo gorsza niż wcześniej ale zastanawia mnie to czy jeśli padł wtrysk faktycznie to przez to auto nie odpala za 1 razem? Może powinno się gdzieś indziej szukać przyczyny? A i dodam że wkładanie kluczyka 3 razy przed odpaleniem i czekanie chwilę nic nie zmienia - auto i tak nie startuje za pierwszym razem, tylko za drugim już bez problemu ale z chmurą...
    Ostatnio edytowane przez leczooo ; 02-05-2021 o 18:24

  10. #1300
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,824

    Domyślnie

    Aku i świece do sprawdzenia, rozrusznik, alternator bym zregenerowal. Do tego sprawdź poduszki silnika. Ja zrobiłem wszystkie te sprawy i jest gitarka

    - - - Updated - - -

    Sprawdź na kompie w ogóle korekty wtrysków. Jeszcze ważna sprawa czy kolektor ma klapy czy nie?

Podobne wątki

  1. Biały dym na nierozgrzanym silniku
    Utworzone przez vtvs w dziale GT
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 28-11-2015, 22:28
  2. Ciężko pali na zimnym silniku przerywa szarpie
    Utworzone przez murzyncannaba w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28-11-2015, 11:37
  3. [159] Alfa 159 1.9 jTDm - nie odpala / ciężko pali / kontrolka świec żarorowych
    Utworzone przez gresko1982 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-03-2015, 13:36
  4. [159] 1.9 JTDm 150km - Ciężko odpala na zimnym silniku
    Utworzone przez Wolfer w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-09-2014, 20:04
  5. Ciężko odpala na zimnym silniku 1.9 jtdm
    Utworzone przez mike87 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 08-02-2014, 07:23

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory