Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Temat: 2.5 v6 CF2 Brak chłodzenia - wywala płyn

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bussoholik
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    AR 166 2.5 v6 00r CF2 GRIGIO CHIARO.
    Postów
    457

    Domyślnie 2.5 v6 CF2 Brak chłodzenia - wywala płyn

    W sobotę wywaliło mi 400-500 ml płynu chłodniczego przez korek w zbiorniku przelewowym. Pojechałem na kanał sprawdzić o co chodzi, płyn uszedł tylko przez korek, reszta przewodów i połączeń - ok. Korek mam nieoryginalny, poprzedni właściciel kupił nieco za duży i "uszczelnił" go kilkoma warstwami foli ala torebka śniadaniowa. Dolałem płynu i zrobiłem trasę 120km - nie było żadnych problemów. Nowy oryginalny korek jest w drodze.

    Wczoraj silnik zaczął się nagrzewać do 110 stopni, znowu wywaliło płyn przez korek, dolałem litr płynu. Po chwili temp. weszła na czerwone pole i samochód stracił większość płynu z układu chłodzenia, który uciekł w kilku miejscach min. przy chłodnicy. Na szczęście wszystko stało się dosłownie pod domem, więc auto mam na miejscu i dojechałem do celu.

    Rozrząd wymieniany przy 238 tkm, teraz jest 263 tkm. Domyślam się że przy zmianie rozrządu pompa wody była wymieniona i to na taką , która ma metalowy wirnik.

    O co chodzi ? Pompa, termostat, chłodnica ?

  2. #2
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,607

    Domyślnie

    Zaczekaj i wymień korek. To podstawa. Poza tym może się okazać że gdzieś coś się przytkało. Można by było po wymianie korka odpalić zimny silnik i sprawdzać czy wszędzie po przewodach rozprowadza się ciepły płyn. Jeżeli gdzieś nie dociera, lub nie za ciepły to znaczy że nie ma drożności.

  3. #3
    ViP Znawca Avatar dareme89
    Dołączył
    02 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    166 '04 2.4 20V
    Postów
    1,770

    Domyślnie

    Nwet jak bys nie mial korka to nie powinien sie grzac, wywala plyn bo sie gotuje a najprosciej przez ten korek. Sprawdzrure od termostatu czy otwiera obieg, jak tak to trzeba sie zastanowic nad nowym rozrzadem z pompa. Wiem ze ne forum byl przypadek ze metalowa pompa po 20tys powiedziala papa

  4. #4
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    Cytat Napisał bussoholik Zobacz post
    Domyślam się że przy zmianie rozrządu pompa wody była wymieniona
    Jak sie domyslasz? Po kupnie auta nie wymieniałes rozrzadu i jedziesz na farcie, wierząc poprzednikowi ze to zrobił? Poiem Ci , że do dość ryzykowne posunięcie
    Tak można robic jak sie auto kupuje od rodziny lub dobrego znajomego któremu sie ufa.

    A pompa wody w V6 nie jest czasem napedzana paskiem 6pk? Nwm czy i tak nie trza rozrzadu sciagac podczas jej wymiany ale jak rozrzad wymieniał jakiś Mirek ze stodoły na dotacji z UE to wielce prawdopodobne, że pompy nie ruszał. Może jest tak jak dareme mówi ze pompa padła i wirnik sie nei kreci- stad ta temp.
    [C

  5. #5
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,607

    Domyślnie

    W sumie racja. Nawet na zatkanym korku nie powinno się gotować. Musisz zobaczyć od zimnego do nagrzania jak się zachowuje ciecz. To znaczy czy kręci się do nagrzewnicy a po otwarciu termostatu do chłodnicy. Jeżeli węże będą gorące, że nie dotkniesz to znaczy że miesza, a jak utrzymasz je w łapie to nie miesza pompa albo coś jest zatkane.

    Jeżeli chodzi o rozrząd to bym w życiu nie wierzył że ktoś wymienił. Wymieniasz sam i nie ma zmiłuj się. To pakiet startowy.

  6. #6
    ViP Znawca Avatar dareme89
    Dołączył
    02 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    166 '04 2.4 20V
    Postów
    1,770

    Domyślnie

    we wszystkich alfach pompa wody jest napedzana przez pasek rozrzadu przez to co wiem, z reszta chyba w wiekszosc fwd tak jest, w rwd czesto pasek klinowy napedza pompe.

  7. #7
    Użytkownik Fachowiec Avatar QBA
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    ALFA 166 SWAP 3.0+Q2 / ALFA 166 2.4 20v FL 180 HP/Jumper 2.8 JTD /Fiat Regata/Alfa 147 JTD 8v
    Postów
    2,633

    Domyślnie

    Cytat Napisał dareme89 Zobacz post
    we wszystkich alfach pompa wody jest napedzana przez pasek rozrzadu przez to co wiem, z reszta chyba w wiekszosc fwd tak jest, w rwd czesto pasek klinowy napedza pompe.
    A to mi nowość powiedziałeś...
    Cóż taka jest wada internetu, że przyjmuje wszystko :/
    http://www.flar-ital.pl/ - CZĘŚCI ZAMIENNE- SERWIS: Lancia, Fiat, Alfa Romeo
    USŁUGI AUTOLAWETĄ- POMOC DROGOWA

  8. #8
    ViP Znawca Avatar dareme89
    Dołączył
    02 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    166 '04 2.4 20V
    Postów
    1,770

    Domyślnie

    Jak sie myle to mnie popraw bo tak to nic nie wnosi Twoj post

  9. #9
    Użytkownik Embrion Avatar Jarecki166
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Jastrzębie-Zdrój
    Auto
    Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Postów
    20

    Domyślnie

    Wieelki błąd. Pompę wody w silnikach V6 napędza pasek osprzętu.

  10. #10
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2009
    Auto
    AR159 Q-tronic
    Postów
    1,121

    Domyślnie

    Jednocześnie należy dodać, że aby wymienić pompę to trzeba zrzucić rozrząd prawda?

Podobne wątki

  1. [159] Podczas skręcania wywala płyn wspomagania ze zbiorniczka
    Utworzone przez Lukasz78 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 25-11-2019, 22:25
  2. [156] brak wspomagania - płyn w normie
    Utworzone przez capsu5 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28-02-2013, 16:03
  3. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15-11-2012, 20:39
  4. [145] Wysoka temperatura silnika i brak reakcji "chłodzenia".
    Utworzone przez Evendi w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-04-2011, 20:31
  5. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30-07-2010, 12:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory