Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: klimatyzacja chłodzi- nie chłodzi

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar SlaSH7
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Oleśnica
    Auto
    Alfa Romeo 166 3.0 v6 24v + LPG
    Postów
    121

    Domyślnie klimatyzacja chłodzi- nie chłodzi

    Witam. Jeśli był gdzieś podobny temat to przepraszam, ale ja nie znalazłem nic.
    Dzisiaj wybrałem się do warsztatu, który zajmuje się serwisem itd klimatyzacji. Na moje szczęście układ jest szczelny, Klima została nabita czynnikiem i super zaczęła chlodzic. Chwilę pojezdzilem po mieście i było super. Po jakiejś 1h postoju znów wsiadłem w krążownik i co? Nie chłodzi... przy otwartych oknach i oddalonej klimie na minimum jeździł przez chwilę. Po jakimś czasie załapał i znów leciał chłód. Niestety tylko chwilę. Pojechałem ponownie do serwisu gdzie od Nowa sciagneli i nabili czynnik i znów chodziła przez chwilę i po jakimś czasie znów ciepłe powietrze... powiedzieli, że może tp być sprężarka, jakiś zawór albo jakiś filtr albo zazapchane przewody? Ma ktoś jakieś konkretne info co to może być lub ma może namiary na serwis klimy do naszych Belli. Z góry dziękuję za pomoc.

  2. #2
    ViP Znawca Avatar dareme89
    Dołączył
    02 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    166 '04 2.4 20V
    Postów
    1,770

    Domyślnie

    Jak sciagneli czynnik to tyle ile nabili czy wylecial po drodze? Bo wyglada jakby gdzies uciekal i poki jest tyle w ukladzie zeby klima schlodzila to chodzi a pozniej nie. Podjedz na dodanie barwnika i niech szukaja nieszczelnosci

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar SlaSH7
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Oleśnica
    Auto
    Alfa Romeo 166 3.0 v6 24v + LPG
    Postów
    121

    Domyślnie

    No właśnie pytanie co jest na rzeczy. Oni mówili że ciśnienie jest ok i czynnika jest tyle ile nabili. Dlatego może ktoś poleci kogoś z okolic Wrocławia albo się wypowie bo miał podobny problem. Co raz cieplej a okna otwarte jak w maluchu..

  4. #4
    Użytkownik Pasjonat Avatar danus77
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 jtd 20V Sportronic '04r
    Postów
    3,283

    Domyślnie

    1. Wentylatory się załączają pod maską ?
    2. Silnik sie nie przegrzewa jak klima zaczyna szaleć ?
    3. Sprawdzili ciśnienia na manometrach podczas pracy klimy, czy tylko gdybają ?
    4. Możesz mieć zabrudzoną/zniszczoną/zmęczoną chłodnicę klimy, co powoduje nadmierny wzrost ciśnienia w układzie i rozłączanie kompresora przez presostat. Sprawdź, czy jak klima przestaje chodzić to załączone jest sprzęgło na kompresorze.
    Ze względu na klauzulę sumienia mogę odmówić pomocy....
    były Fiat 126p; Honda Accord Mk4 FL 2.0 B+G; Opel Vectra 1.8 CD B+G ; Fiat Punto II 1.2 8V B+G
    jest Alfa 166 2.4 jtd '04...jak przystało na fana motoryzacji
    Opel Astra J B14NEL - pożeracz korków
    http://chomikuj.pl/danus77

  5. #5
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,607

    Domyślnie

    Tak jak Danus napisał + może być uszkodzony presostat i/lub kabel do niego.
    Znam we Wrocku gościa który za rozsądne pieniądze ogarnia wszystko w klimie i wie znacznie więcej niż tylko ściągnięcie i nabicie klimatyzacji odezwij się na PW to podam Ci namiar.

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar SlaSH7
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Oleśnica
    Auto
    Alfa Romeo 166 3.0 v6 24v + LPG
    Postów
    121

    Domyślnie

    1. Chyba tak sprawdzę
    2. Nie przegrzewa sie
    3.sprawdzali

  7. #7
    ViP Znawca Avatar dareme89
    Dołączył
    02 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    166 '04 2.4 20V
    Postów
    1,770

    Domyślnie

    a teraz tak mi się przypomina czy pod deska nie ma klapki która miesza powietrze? może ona się zacina, cos mi się wydaje ze kiedyś czytałem ze jakas klapka odpowiada za mieszanie cieple/zimne

  8. #8
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,607

    Domyślnie

    Tak, jest klapa mieszająca. Ale na nią podejrzenie bym rzucił dopiero jak upewniłbym się o poprawnym działaniu kompresora. Tu nie mamy problemu z chłodzeniem ciągle tylko naprzemiennym. Jeżeli raz klima chłodzi a raz nie to coś przerywa pracę kompresora. Najbardziej prawdopodobne wydaje się że presostat rozłącza kompresor. Może przez to że jest uwalony a może przez zwiększające się ciśnienei bo wentylator się nie załącza.
    A może takie paradoksalne sytuacje jak uszkodzony kabelek albo zawalona chłodnica (wody i klimy - obie mogą mieć na to wpływ).

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar SlaSH7
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Oleśnica
    Auto
    Alfa Romeo 166 3.0 v6 24v + LPG
    Postów
    121

    Domyślnie

    Oddałem auto dzisiaj do innego warsztatu od klimatyzacji i udało im się prawdopodobnie załatwić problem. Klima chłodzi, Ale lepszy efekt jest przy poruszającym się aucie. Powodem tego zamieszania były przewody, które przeczyscil azotem. Stwierdził też że potrzeba też wyjąć chłodnice i ja dobrze karcherem umyć.

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Jastrzębie-Zdrój
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4JTD 10v 150km 2003r
    Postów
    395

    Domyślnie

    Podepe się pod temat z moim pytaniem wymieniał ktoś osuszacz klimatyzacji? Polecony mi wymianę na nowy, przeglądając allegro trafiłem na 'pełne ' osuszacze tj rurki. Pisząc do autosklep zaoferowali mi zestaw naprawcze gdzie wymienia się wnętrze tej rurki... W ogóle nie jestem w temacie klimatyzacji i nie wiem jaki wybierać doradzi ktoś coś?

Podobne wątki

  1. Klimatyzacja problem - raz chłodzi raz nie...
    Utworzone przez Stifer w dziale 147
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 02-06-2019, 15:55
  2. Klimatyzacja słabo chłodzi
    Utworzone przez Alfista w dziale 166
    Odpowiedzi: 57
    Ostatni post / autor: 21-07-2018, 11:07
  3. Słaba klimatyzacja - problem - słabo chłodzi
    Utworzone przez kobielczak w dziale 166
    Odpowiedzi: 133
    Ostatni post / autor: 31-07-2016, 20:37
  4. Jak szybko klimatyzacja chłodzi 156 SW
    Utworzone przez Cobra w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-05-2012, 08:56
  5. Klimatyzacja - nie chłodzi, mimo iż jest czynnik chłodzący
    Utworzone przez CIAMILL156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-06-2006, 11:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory