Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: - trudności w napełnianiu baku

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2016
    Auto
    Brera 3,2 V6 Q4
    Postów
    15

    Domyślnie - trudności w napełnianiu baku

    Witajcie,
    Przy zakupie samochodu (Brera 3.2 Q4) poprzedni właściciel uprzedził mnie, że wielkorotnie nie udaje się napełnić baku paliwem, gdyż pistolety odbijają już po nalaniu 2/3 do 3/4 objętości zbiornika paliwa.
    Faktycznie, w ponad 80% wypadków - tak mi się dzieje. Po pewnym czasie można dopełnić, ale kto będzie stał przy saturatorze kilkanaście minut blokując dostęp innym bo ... będzie musiał dopełnić.
    Konsultowałem sie z serwisem AR i powiedziano mi, że w dokumentacii dla serwisów faktycznie wspomina się o takiej przypadłości.
    Zaleca się wtedy ... wymianę całego zbiornika na nowy!!!
    (Koszt zbiornika w sklepie - rzędu ponad 4000zł!!!)
    Jak dla mnie objawy wskazują na jakiś problem z tworzeniem się bąbla powietrza w zborniku paliwa i trudności z jego usunięciem.
    Jego konstrukcja (tak pokazują go na szkicach) jest faktycznie taka dwukomorowa ...
    Albo - problemy z odpowietrzaniem baku (przytkany, może zgięty przewód odpowietrzania)?
    Czy ktoś z Was miał taki problem lub slyszał o nim i jego metodach jego rozwiązania?!?!

    Będę wdzięczny za dobre rady!

    Pozdrawiam,

    starik

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar hubert.janowski
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Zdanowice,,,,,Gliwice
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm+chip 160 KM350Nm disactive 2008r.
    Postów
    303

    Domyślnie

    szczerze nie mam z ty problemu leje pod korek..odpowietrzenie to przewod 3/8 cala

  3. #3
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Przejrzyj odpowietrznik to się dowiesz
    Innego rozwiązania nie widzę.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar Arturek
    Dołączył
    11 2013
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm , kiedyś była AR 156 2.0TS a jeszcze wcześniej TIPO 2.0ie 16V
    Postów
    591

    Domyślnie

    Jeżeli to jest zatkany odpowietrznik to przy otwieraniu korka wlewu chcąc zrobić dolewkę do pełna powinieneś usłyszeć takie zasysające syczenie...

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2016
    Auto
    Brera 3,2 V6 Q4
    Postów
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturek Zobacz post
    Jeżeli to jest zatkany odpowietrznik to przy otwieraniu korka wlewu chcąc zrobić dolewkę do pełna powinieneś usłyszeć takie zasysające syczenie...
    Tak by było w skrajnym przypadku ...
    Ale gdyby odpowietrznik był tak skutecznie zatkany, to w trakcie jazdy pojawiało by się podciśnienie, które w skrajnym przypadku mogło by doprowadzić do ... zassania zbiornika paliwa. Widziałem taki przypadek w Oplu, w którym filtr odpowietrzający bak został zalany paliwem i stał się nieprzepuszczający dla powietrza - sktuek - bak zassany do połowy (jego pojemność zmniejszyła się do połowy), pęknięcie na długości ok. 30 cm ścianki zbiornika, która tego wytrzymała po jego zaklęśnięciu sie ... katastrofa!
    Pompa paliwa w trakcie jazdy pompuje jednak dużo wolniej niż podający paliwo z saturatora pistolet. Więc może jest to "tylko" zdławienie odpowietrzenia?!
    Nie mam żadnych rysunków do mojego samochodu, więc nie wiem, jak zostało zorganizowane w nim odpowietrzanie układu paliowego. Gdzie i którędy prowadzony jest przewód odpowietrzający, gdzie i jaki jest sposób jego zakończenia (filtr z absorbentem jak we wspomnianym Oplu, czy jakiś zaworek?) i gdzie go szukać (w komorze silnika, czy gdzieś w okolicach zbiornika paliwa ... ?
    Jeżeli ktoś w Was to wie - bardzo proszę o podpowiedź!

    Pozdrawiam,

    Starik

Podobne wątki

  1. Klimatyzacja, podziałała dzień po napełnianiu
    Utworzone przez adam.st w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 30-04-2012, 21:51
  2. Trudności z włączeniem 5 biegu 156 1.9 JTD
    Utworzone przez Bronek w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-04-2012, 18:22
  3. [156] Projekt Monster:) nastąpiły trudności...
    Utworzone przez Andreus1979 w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 26-06-2010, 06:40
  4. [145] trudności z uruchomieniem na ciepło - 1.6 boxer
    Utworzone przez roquen w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 14-11-2008, 16:18

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory