Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Temat: wymienione wahacze, jedna strona "leży" niżej

  1. #1
    Użytkownik Ogier Avatar ziomal73
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Vanuatu
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm
    Postów
    191

    Domyślnie wymienione wahacze, jedna strona "leży" niżej

    Panowie,

    taka sytuacja: wymieniłem dzisiaj prawy przód , wahacz dolny i górny. Po wymianie lewa strona siedzi niżej. Róznica od podłoża do brzegu błotnika to 0.7 cm, zarówno z przodu jak i z tyłu. tydzień wczesniej byłem na przeglądzie i stał równo.

    o co kaman?

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    159 SW 2,0 JTDM, Distinctive
    Postów
    25

    Domyślnie

    Cytat Napisał ziomal73 Zobacz post
    Panowie,

    taka sytuacja: wymieniłem dzisiaj prawy przód , wahacz dolny i górny. Po wymianie lewa strona siedzi niżej. Róznica od podłoża do brzegu błotnika to 0.7 cm, zarówno z przodu jak i z tyłu. tydzień wczesniej byłem na przeglądzie i stał równo.

    o co kaman?
    Być może skręciłes wszystkie sruby na odciazonym zawieszeniu i wszystkie tuleje met-gum prężą. Nie spotkałem sie zeby mechanicy robili inaczej (brak wiedzy, lenistwo?), ale prawidłowo powinno sie skrecac sruby od wszystkich tuleji na dociazonym zawieszeniu.

  3. #3
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Wymieniałeś na lewarku czy podnośnik?
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  4. #4
    Użytkownik Ogier Avatar ziomal73
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Vanuatu
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm
    Postów
    191

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Wymieniałeś na lewarku czy podnośnik?
    warsztat, muszę zapytać , mozna to jeszcze poprawić?

  5. #5
    Użytkownik Ogier Avatar ziomal73
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Vanuatu
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm
    Postów
    191

    Domyślnie

    chłopaki w warsztacie robili na kołach, nie na podnośniku. Myślałem, że się ułozy, jednak dalej prawa stoi wyżej :/

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Auto
    signiore Giuseppe Busso
    Postów
    743

    Domyślnie

    Sprawdź czy z tyłu nie są pęknięte sprężyny na którejś stronie. Może też być tak, że prawa strona jest teraz sztywna (nowe tuleje) i auto stoi wyżej.

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2018
    Mieszka w
    Zgc
    Auto
    159 2.0
    Postów
    28

    Domyślnie

    Podłącze się pod temat, pękła sprężyna lewy tył, wymienione na kyb, dupa poszła do góry, przy okazji wymiana tulei przy dolnym wahaczu z prawej strony z przodu. Z racji tego ze dupa poszła do góry ciężko mi było wyłapać różnice w poziomach, ale czulem, ze coś jest nie tak, zakupiłem oryginalne sprezyny bo już nie mogłem patrzeć na koze, przed wymiana zmierzyłem wysokości no i okazało się, ze prawa strona jest wyzej o 1 cm zarówno z przodu jak i z tyłu, po wymianie sprezyn dupka ładnie osiadła i całość poszła o 1 cm w dół i z lewej strony mam tak jak powinno być a z prawej nadal jest wyzej o ten 1 cm w stosunku do lewej, czy coś mogli zje.. z wahaczem przy wymianie tulei? Jeśli tak, to jak to przywrócić do porządku? Czy może jest to cos innego?

    Wysłane z mojego H4413 przy użyciu Tapatalka

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar Yarek
    Dołączył
    04 2018
    Mieszka w
    WLKP.
    Auto
    159 2,4 JTDM Q4 TI, Giulietta 1,4 MA.
    Postów
    1,211

    Domyślnie

    Sprawdź sprężyny, a także mocowania amorków - te górne.

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2018
    Mieszka w
    Zgc
    Auto
    159 2.0
    Postów
    28

    Domyślnie

    Cytat Napisał Yarek Zobacz post
    Sprawdź sprężyny, a także mocowania amorków - te górne.
    Ok, dziękuje, po świętach jadę do serwisu Alfy, sam i tak nic nie zrobię [emoji6]Jedynie zastanawiam się jak to sie stało ze tak spieprzyli i co spieprzyli, masakra [emoji53]

    Wysłane z mojego H4413 przy użyciu Tapatalka

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Lukas-182
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.0JTDm 552k DuckPower
    Postów
    464

    Domyślnie

    Cytat Napisał MarekZgc Zobacz post
    Podłącze się pod temat, pękła sprężyna lewy tył, wymienione na kyb, dupa poszła do góry, przy okazji wymiana tulei przy dolnym wahaczu z prawej strony z przodu. Z racji tego ze dupa poszła do góry ciężko mi było wyłapać różnice w poziomach, ale czulem, ze coś jest nie tak, zakupiłem oryginalne sprezyny bo już nie mogłem patrzeć na koze, przed wymiana zmierzyłem wysokości no i okazało się, ze prawa strona jest wyzej o 1 cm zarówno z przodu jak i z tyłu, po wymianie sprezyn dupka ładnie osiadła i całość poszła o 1 cm w dół i z lewej strony mam tak jak powinno być a z prawej nadal jest wyzej o ten 1 cm w stosunku do lewej, czy coś mogli zje.. z wahaczem przy wymianie tulei? Jeśli tak, to jak to przywrócić do porządku? Czy może jest to cos innego?

    Wysłane z mojego H4413 przy użyciu Tapatalka
    Sprawdź czy na pewno wszystkie sprężyny całe. Ja przedwczoraj zleciłem wymianę tylnych sprężyn, bo niestety lewa siadła (ostatni zwój, auto siadło o 2cm po tej stronie). Zamówiłem oczywiście OEM po numerze VIN, wszystko pięknie ładnie, do czasu jak się okazało, że przednia lewa także pęknięta na dolnym zwoju . Także domówiony komplet na przód, po świętach montaż przodu. Teraz gdy mam tylne założone nowe to tył stoi z lewej strony ciutkę niżej niż prawa, ponieważ z przodu jest ta pęknięta sprężyna (przód mam teraz różnicę ok. 1-2 cm między lewą a prawą). Najśmieszniejsze, że gdy zdiagnozowałem uszkodzoną sprężynę z tyłu (na kanale) to nic nie było widać z przodu, dopiero jak auto poszło do góry (na podnośniku, podczas wymiany tylnych) ukazało się pęknięcie. Co do montażu sprężyn, to zawieszenie w AR 159 tylko w dwóch przypadkach wymaga skręcania na dociążonym zawieszeniu: przednie widełki amortyzatora (tuleja w wahaczu) i tylne amortyzatory (śruba wahacza) - to skręcamy na dociążonym zawieszeniu, resztę można skręcać jak komu wygodniej. Z ciekawości, ile płaciłeś za OEM sprężyny? Mnie wyszło 2,4k zł. Swoją drogą szybko zdechły sprężyny, ledwie 117k km przebiegu, zapewne wpływ na to miało to, że autko od nowości w PL śmigało.

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory