Strona 8 z 10 PierwszyPierwszy 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 98

Temat: Brera/159 2.2JTS problem z odpalaniem

  1. #71
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    AR159 2.2 JTS 185KM
    Postów
    28

    Domyślnie

    Zaczalem od najgrubszego na co wskazywal kolega songokudj ale jak sie okazuje jego elektryk sie pomylil bo to zly trop. Moim zdaniem i zgodnie z Twoim zaleceniem plus moze gubic przycisk skoro pomijajac go na krótko pali za kazdym razem a i zdarza sie ze jak odpale na krotko i chce zgasic przyciskiem to zamiast zgasic reaguje jakbym chcial dokrecic odpalone auto. Zamowie drugi i jazda heh
    Tylko mnie zastanawia skoro kolega songokudj mial ten sam problem wrecz identyczny a pomoglo wstawienie przekaznika (nie mam pojecia jak to dziala skoro wstawia sie przekaznik na potencjalnie walniety kabel i nagle sie naprawia?) a przycisk potencjalnie mial walniety wiec jak to sie naprawilo? Mogl reaktywowac jakos kabelek ale nie przycisk. Nie mniej jednak sprobuje.
    A skoro jestes dosc ogarnięty w schematach to podpowiedz mi gdzie pod maska wychodzi plus ze stacyjki

    Przemyslen ciag dalszy. Patrze w elearnie i nie wiem czy dobrze czytam ale stacyjka daje sygnal na pedal sprzegla gdzie jest wiadomy czujnik, ale czy on nie daje plusa na automat?
    Pomijajac go (ale i w zasadzie start/stop tez) na krotko auto pali. Ten czujnik jest dwupinowy? Jakby zrobic zworke to mozna chyba przetestowac?
    Ostatnio edytowane przez AlfaR159 ; 13-05-2017 o 00:14

  2. #72
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,000

    Domyślnie

    NIe wiemy jaki dokładnie obwód zrobił elektryk koledze songokudj, czy ciągnął nowe kable pod rozrusznik itp.

    wytłumacz dokładnie co znaczy 'pomijałem go na krótko' masz na myśli to co wczesniej pisałeś że bezpośrednio łączyłeś się na rozrusznik z +12V czy jeszcze robiłeś jakieś obejścia bardziej lokalni wokół przycisku albo modułu? popróbuj różne opcje i zawęzisz problematyczne miejsce.

    wstawianie swojego przekaźnika może mieć pewne wady - zależy jak się podłączysz - np ominiesz część zabezpieczeń - pewnie obecnie moduł blokady po odpaleniu auta blokuje możliwość dalszego użycia przycisku start, jak to ominiesz to będziesz mógł sobie zgrzytnąć - kto wie może nawet przy zwykłym gaszeniu przy użyciu przycisku zdąży zgrzytnąć? to taki przykład, zależy jak się podłączysz.

    a propos pedału sprzegła to wiem że coś tam się nie zgadzało z pinoutem przynajmniej (numery) w elearnie - wiem bo miałem gdzieś uszkodzony kabel i robiłem nowe połączenie - okazało się że połączenia u mnie zgadzały się z innymi schematami np z Fiata Stilo... Czujnik pedału sprzęgła przywiera do masy - przecież widać jasno na schemacie.

    Do testowania załóż sobie choćby wyłącznik monostabilny, choćby jak w domu do dzwonka.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #73
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    AR159 2.2 JTS 185KM
    Postów
    28

    Domyślnie

    sprawa wygląda tak, podjechałem do łebskiego kolegi sprawdził na aucie pod obciążeniem że ten sterownik ma jednak problemy (ten co miał być sprawny sprawdzany na stole)
    Powiedział, że ten przekaźnik jest bardzo mały jak na taką płytkę. Wstawił drugi większe iiiiiiiiiiiiiiiii i nic nadal to samo. Gość uparty to szukał dalej. Coś przy tym module ma problem stąd jakieś tam błędy na imo, ale nie sam sterownik, a problem z zasilaniem do niego. Da się to zrobić ale nie jest to warte zachodu jak da się to zrobić prosto, gdyż trzeba by było wybebeszyć całą wiązkę aby znaleźć ten kabel.
    Więc co robić...dodatkowy przekaźnik, ale rzeczywiście nie jest to żadna rzeźba. Przy samej skrzynce pod maską montuje się przekaźnik wcinajac się w kabel zasilający automat, do plusa i masy, wkłada się do pod skrzynkę i działa bez problemu. Zrobione jest tak, że nikt w życiu by nie wpadł na to, że coś było robione.
    Jak ktoś będzie potrzebował to zrobię zdjęcia gdzie co i jak trzeba zrobić jak ma się ten sam problem.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	137.7 KB
ID:	228604

  4. #74
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    alfa romeo 159
    Postów
    4

    Domyślnie ten sam problem

    AlfaR159 mam ten sam problem ze swoją AR 159 1.9 JTS. Mógłbyś dodać te zdjęcia, o których piszesz?
    U mnie auto na zimnym odpala bez problemu jednak jak przejadę ok 30km i stanę na kilka minut to czasem jest problem. Wciskam sprzęgło, start/stop a pod maską słychać tylko klik. Raz zdarzyło się, że odpaliła nawet bez wciśniętego sprzęgła.

  5. #75
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bisiu Zobacz post
    Raz zdarzyło się, że odpaliła nawet bez wciśniętego sprzęgła
    Czujnik położenia pedału sprzęgła nie łapie.
    Ale to i tak nie jest powód nieodpalania.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  6. #76
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    alfa romeo 159
    Postów
    4

    Domyślnie

    magil a masz jakiś pomysł od czego takie dolegliwości? Dziś stanąłem zatankować, zalałem do pełna, zapłaciłem i wróciłem do auta. Niestety już nie halo. Za 15 razem odpaliła. Wciskam na przemian pedał sprzęgła i hamulec. I wciskam guzik START/STOP. Aż do skutku.
    Macie jakąś radę?

  7. #77
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Dziwna sprawa. Zmierzyłbym, czy 12V dociera do elektrowłącznika na rozruszniku. Bo jeśli nie, to wiadomo gdzie szukać przyczyny. A jeśli dociera to też wiadomo
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  8. #78
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Dawsik
    Dołączył
    03 2017
    Mieszka w
    Małopolska
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.2 JTS
    Postów
    27

    Domyślnie

    Witam, ostatnio nabyłem alfę 2.2 JTS, fajna furka. jeździłem nią tylko dwa dni i dwa razy nie odpaliła, dokładnie z takimi samymi objawami jak wasze, myślałem na początku że to przez to że bawiłem się nią chwilę na włączonym zapłonie (sprawdzałem różne rzeczy), później pojechałem jakieś 15 km wyłączyłem samochód wróciłem odpaliła normalnie, zrobiłem znów z 5 km zgasiłem wróciłem po 15 min odpaliła dobrze ale przy ruszaniu dwa razy ją "przydusilem" i zgasła za trzecim razem gdy próbowałem odpalić pojawił się ten problem, przy dziesiątej próbie odpaliła normalnie.Na drugi dzień paliła od strzała kilka razy a później znów raz ten sam objaw, odpaliła za 3 razem jak zgasiłem klimę i wyłączyłem radio i światła, przynajmniej tak mi się wydaje, że to dzięki temu, myślałem że to wina akumulatora, albo alternator nie ładuje dobrze lub rozrusznik się przycina ale widzę że to szerszy problem. Może moje okoliczności tego przypadku nakierują jakiegoś magika i wpadnie na jakiś pomysł To moja pierwsza alfa, póki co podchodzę do niej z dystansem, ale chciałbym żeby została ze mną na dłużej, w sobotę jak wrócę spróbuję swoich sił, o ile będzie na to czas

    Wysłane z mojego MotoG3 przy użyciu Tapatalka

  9. #79
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2017
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.2 jts selespeed 185KM
    Postów
    9

    Domyślnie

    Może kolega "songokudj" da radę jeszcze wrzucić te zdjęcia, ponieważ mam ten sam problem (Alfa 159 2.2 jts przed liftingiem). Pozdrawiam

  10. #80
    Użytkownik Świeżak Avatar Huberto
    Dołączył
    06 2014
    Auto
    Alfa Romeo Brera 2.2 JTS
    Postów
    116

    Domyślnie

    Odnoścnie cykania rozrusznika na ciepłym silniku: Wymiana rozrusznika na inny rozwiązuje problem, z tego co się dowiedziałem problemem jest uzwojenie silnika elektrycznego w rozruszniku, nie da się tego zregenerować a jeśli się da to się raczej nie opłaca z tym bawić, używki w dobrym stanie na allegro są od 50 do 200 zł, u mnie rozwiązało problem z cykaniem na ciepłym silniku, od roku mam radość z odpalania rozgrzanego silnika nawet na 35 stopniowych upałach od strzała

Podobne wątki

  1. Brera 2.2JTS Sosnowiec
    Utworzone przez szyszu w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 25-04-2015, 18:07
  2. Alfa Romeo Brera 3.2JTS Q4 Warszawa
    Utworzone przez alex35cj w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 101
    Ostatni post / autor: 05-04-2015, 19:50
  3. [Brera]Alfa Romeo Brera 2.2JTS warto kupić?
    Utworzone przez leon w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 09-02-2014, 14:09

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory