Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy 1234
Pokaż wyniki od 31 do 37 z 37

Temat: powracam do AR wersja TI kilka pytań przed zakupem

  1. #31
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    159 Sport Plus 136km 2011
    Postów
    34

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Miałem na myśli wersje poliftowe, rozmowa dotyczyła wersji Sport Plus vs. Ti. Polifty mają małe Brembo i felgi często 18" w Sport Plus (dodatkowo kierownica z Ti lub inne dodatki), więc w tym wypadku jest ładnie. Poza tym te 20 mm niżej to nie jest jakaś znacząca różnica.
    Myślałem, ze SP = TI pod koniec produkcji, bo środek jest faktycznie inny półskóry i czarne alu na kokpicie. Poza tym róznic nie widze, ale specem nie jestem .

  2. #32
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Można sobie było zamówić dowolne elementy z pakietu Ti i wtedy nazywali to SP. Wersje SP wychodziły od 2009 roku i wtedy można było mieć kierownicę Ti, a pod tyłkiem zwykły alfatex
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  3. #33
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    Można sobie było zamówić dowolne elementy z pakietu Ti i wtedy nazywali to SP.
    Sport Plus to wersja wyposażenia oferowana na niektórych rynkach. Sport Plus, za 8 500 zł można było wyposażyć w pakiet Distinctive TI. Pakiet niedostępny był (przynajmniej w Polsce dla wersji Sport).
    Wersja Sport Plus zawierała w standardzie 17" aluminiowe felgi, sportowe koło kierownicy i dźwignia zmiany biegów obszyta skórą z czerwonymi przeszyciami, sportowe zegary z białym podświetleniem, półskóra, elementy konsoli ze szczotkowanego aluminium i czarna podsufitka.
    Więc nie tyle "można było mieć", co w SP się miało.

    Doposażyć można sobie było wersję Sport. Sportowa kierownica kosztowała 950 zł, 500 zł wymagano dopłaty do sportowych zegarów, a 3 000 zł do felg 17" (w standardzie były 16"). Półskóra w tej wersji była niedostępna.

    Dlatego też pisałem, czy nie lepiej sobie doposażyć SP. Bo skoro pakiet fabrycznie wymagał dopłaty 8 500 zł, a różnica pomiędzy TI a zwykłą na rynku wtórnym dochodzi do 10 000 zł - to w sytuacji gdy ktoś nie jest zainteresowany obniżaniem zawieszenia może okazać się, że przeróbka na TI wyjdzie go taniej. To nie M-Power w BMW, gdzie wersja ta faktycznie konkretnie różniła się od całej reszty.

  4. #34
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał dpar Zobacz post
    Wersja Sport Plus zawierała w standardzie 17" aluminiowe felgi, sportowe koło kierownicy i dźwignia zmiany biegów obszyta skórą z czerwonymi przeszyciami, sportowe zegary z białym podświetleniem, półskóra, elementy konsoli ze szczotkowanego aluminium i czarna podsufitka.
    Więc nie tyle "można było mieć", co w SP się miało.
    Można było mieć więcej. Kierownica i gała wcale nie musiały mieć czerwonej nici, mogły mieć czarną. Felgi można było sobie wziąć 18", więc pewnie 19" również. Półskóra także nie była obowiązkowa. Wiele zależy od rynku, na zachodzie zapewne łatwiej było wynegocjować własne wyposażenie niż na naszym rynku. Bardzo mało jest ogłoszeń aut z rynku PL, znaczna większość to import, więc nie ma co się ograniczać
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  5. #35
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    Ja nie mówię co nie było obowiązkowe, tylko co było w standardzie. To co wymieniłem było w wyposażeniu standardowym - przynajmniej wersji polskich. Tak wynika z cenników i katalogu polskojęzycznego Alfy Romeo. Zatem nabywca kupując SP w ogóle nie musiał dopłacać do elementów dostępnych poprzednio wyłącznie w TI.
    Mnie np. wersja TI w ogóle nie rajcuje i zamiast tego wolałbym opcję ze skórzaną deską rozdzielczą i nagłośnieniem Bose. Jeszcze do tego co mam gdyby była atermiczna szyba przednia z podgrzewaną strefą wycieraczek, to umarłbym ze szczęścia.

  6. #36
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    159 Sport Plus 136km 2011
    Postów
    34

    Domyślnie

    No tak panowie czyli TI po tym roczniku było dokładane jako opcja? Mam oznaczenia TI, felgi 19" TI, duze zaciski z przodu itp, czyli to było dołozone przy zakupie jako opcja, czy ten pakiet nazywał się TI, bo juz się pogubiłem

  7. #37
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    A we wcześniejszych rocznikach nie było dokładane jako opcja?
    Felgi 19", duże Brembo, niższe zawieszenia, fotele, spoilery i znaczkologia były dostępne tylko w wersji TI. Natomiast sportowa kierownica, zegary, czerwone przeszycia, czarna podsufitka, nakładki na pedały, chromowana końcówka wydechu - to można było sobie zamówić każde z osobna jako opcję.

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Julka z 2016... kilka pytań przed zakupem
    Utworzone przez Vieworld w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 397
    Ostatni post / autor: 09-10-2016, 12:29
  2. [147] kilka pytań przed zakupem.
    Utworzone przez Drifter w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10-06-2013, 07:43

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory