Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Temat: Doładowanie 2.4 JTDm

  1. #11
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 8v
    Postów
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał AdrianQ2 Zobacz post
    Dziś niespodziewanie wyskoczył błąd doładowania i coraz dziwniej zaczęła zachowywać się wskazówka od doładowania jutro podmienię map sensory i zobaczę czy to nie tam lezy problem bo gwizdanie okazało się ze przy przepływomierzu luźna była opaska
    Dobra podmienione map sensory i nadal to samo zero błędów okazało się ze gwiżdże na wydechu wypaliło uszczelkę , ale nadal nie jedzie tak jak jechała max 1.0 1.2 bara na jedynce i dwójce nawet koło 0.8 max a po odjęciu gazu na każdym biegu wskazówka spada na 0 tak jak by wypalalo dpf :/ dodam jeszcze ze rozjeżdżają się tylko wskazani turbiny na fes-ie ale to chyba nie to bo po odpięciu przepływomierza nadal to samo... sprawdzać gruszkę ? Czy to turbo jest trefne po prostu ? Mówię przez 150 km było dobrze później zaczęły się problemy zrobiłem
    Już z 700 km i nic się nie zmieniło ... pomocy

  2. #12
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    Po co męczysz auto? Samo się nie naprawi, co najwyżej z małej usterki zrobi się duża awaria.

  3. #13
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    SŁOPNICE
    Auto
    Giulia 2.0 280KM Q4 TI Veloce - była Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 200KM EGR i DPF off
    Postów
    1,087

    Domyślnie

    Cytat Napisał AdrianQ2 Zobacz post
    Dziś niespodziewanie wyskoczył błąd doładowania i coraz dziwniej zaczęła zachowywać się wskazówka od doładowania jutro podmienię map sensory i zobaczę czy to nie tam lezy problem bo gwizdanie okazało się ze przy przepływomierzu luźna była opaska
    Może ta nowa a stara turbina jest walnięta ??? Przecież nie wiadomo czy one też nie była już regenerowana przed trafieniem do auto części ??? Ja bym szukał innej turbiny i ją zamontował Ewentualnie zregenerowałbym tą co mam Inaczej nie dojdzie ładu co sie stało.
    Hmm zatarła się ??? w 2.4 tak się dzieje jedynie kiedy olej jest zbyt długo nie wymieniany lub czasem jak dpf niedomaga już. No ale to każdy dba o swój samochód. Może sprzedający podleczył tylko samochód i się go brzydko mówiąc pozbył ??? Nie znam historii i ciężko jest się wypowiadać co się stało? W 2.4 to raczej ukręca się wirnik i blokuje ale to też musi być konkretny przebieg samochodu.

  4. #14
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 8v
    Postów
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał slawek986 Zobacz post
    Może ta nowa a stara turbina jest walnięta ??? Przecież nie wiadomo czy one też nie była już regenerowana przed trafieniem do auto części ??? Ja bym szukał innej turbiny i ją zamontował Ewentualnie zregenerowałbym tą co mam Inaczej nie dojdzie ładu co sie stało.
    Hmm zatarła się ??? w 2.4 tak się dzieje jedynie kiedy olej jest zbyt długo nie wymieniany lub czasem jak dpf niedomaga już. No ale to każdy dba o swój samochód. Może sprzedający podleczył tylko samochód i się go brzydko mówiąc pozbył ??? Nie znam historii i ciężko jest się wypowiadać co się stało? W 2.4 to raczej ukręca się wirnik i blokuje ale to też musi być konkretny przebieg samochodu.
    „Mecze auto” bo każdy mechanik w moim mieście nic nie potrafi na to poradzić turbinę wyeliminowałem tak jak mówię ona jest dobra na 100%

  5. #15
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    AR SW 159 2.4 JTDm Q4
    Postów
    104

    Domyślnie

    A czy w lusterku nie widzisz żeby auto dymiło przy dynamicznym przyśpieszaniu?

  6. #16
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Tą uszczelkę wymieniłeś? Z planowaniem kolektora?
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  7. #17
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 8v
    Postów
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Tą uszczelkę wymieniłeś? Z planowaniem kolektora?
    Uszczelka jest uszkodzona łącząca wydech z turbo kolektor jest cały nic nie jest urwane to napewno nie przez ta uszczelkę na wydechu to po pierwsze
    Po drugie żadnego dymienia

  8. #18
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Pruszków
    Auto
    159 2.4 jtdm
    Postów
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał AdrianQ2 Zobacz post
    Dobra podmienione map sensory i nadal to samo zero błędów okazało się ze gwiżdże na wydechu wypaliło uszczelkę , ale nadal nie jedzie tak jak jechała max 1.0 1.2 bara na jedynce i dwójce nawet koło 0.8 max a po odjęciu gazu na każdym biegu wskazówka spada na 0 tak jak by wypalalo dpf :/ dodam jeszcze ze rozjeżdżają się tylko wskazani turbiny na fes-ie ale to chyba nie to bo po odpięciu przepływomierza nadal to samo... sprawdzać gruszkę ? Czy to turbo jest trefne po prostu ? Mówię przez 150 km było dobrze później zaczęły się problemy zrobiłem
    Już z 700 km i nic się nie zmieniło ... pomocy
    Z tego co czytam różne posty, to przy wpalaniu dpf-a wskazówka od doładowania chyba jest podniesiona właśnie, jak się mylę niech mnie ktoś poprawi. Podczas normalnego jeżdżenia wskazówka powinna opadać na zero, gdy nie opada to wskazuje na zabrudzony czujnik doładowania w kolektorze dolotowym. U Ciebie wskaźnik pokazuje poprawnie tylko masz za małe doładowanie. Sprawdź zawór sterujący zmienna geometria i same przewody które idą od zaworu do turbo i przez zaworem. Często tam jest problem.

    Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

  9. #19
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2020
    Mieszka w
    Podkarpackie
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 150KM
    Postów
    47

    Domyślnie

    U mnie właśnie jest odwrotnie, czyli przy wypalaniu dpf-a wskazówka doładowania po odjęciu gazu spada od razu na zero. Wskazuje na to też znacznie podwyższone chwilowe spalanie, jak również auto jedzie jakby słabiej.

Podobne wątki

  1. [159] turbo - doładowanie na chwile spada i znów rosnie (1.9 JTDm)
    Utworzone przez Yaroo33 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 13-09-2016, 11:16
  2. Prawidłowe doładowanie turbiny w 1,9 JTDm
    Utworzone przez pafka w dziale GT
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-03-2016, 12:51
  3. [159] Doładowanie turbiny
    Utworzone przez Maciek_m83 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 16-06-2015, 17:11
  4. Słabe doładowanie?
    Utworzone przez Zymelka w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-11-2013, 08:18

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory