Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: Tor i upgrade na trackday, pojeżdzawki na torze

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2013
    Auto
    Giulia rwd 200
    Postów
    248

    Domyślnie Tor i upgrade na trackday, pojeżdzawki na torze

    Mam 159 w tbi w przyzwoitym stanie i przyszła mi do głowy myśl czy nie spróbować polatać tym na jakimś trackdayu, będzie fajnie to na kolejnym, jak nie, to sprzedać bez żalu za jakiekolwiek pieniądze.
    Co w pierwszej kolejności nie domaga, w sensie czy na takiej sesji 20 minutowej puchnie coś na tyle, że jazda jest już walką o przetrwanie? Co można tanim kosztem poprawić i czy w ogóle jest sens przed pierwszą taką wyprawą? Wyciągam co się da żeby zgubić kg. i ogień, da się tak? Opony drogowe podołają? Ktoś ma ze 159 jakieś doświadczenia w tej materii?

  2. #2
    ZBANOWANY Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Mieszka w
    Zamość
    Auto
    A.R 159 Ti 2.0 16V 2010r
    Postów
    1,046

    Domyślnie

    Powiem Ci szacun za pomysł.

    Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,227

    Domyślnie

    Pierwsze co to ogarnij hamulce. Co prawda w warunkach torowych nie próbowałem, ale jadąc trasy rajdu elmot, nie na 100%, bo zawsze trzeba uwzględniać ruch z naprzeciwka, po ok. 5km krętego zjazdu nie ma czym hamować.

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2013
    Auto
    Giulia rwd 200
    Postów
    248

    Domyślnie

    Siedzi tam duże brembo, klocki, tarcze pachną nowością, buda lżejsza bo po FL, kwestia przewodów zostaje i płynu, to chyba jedynie niedużym kosztem można poprawić, no ewentualnie klocki. Dzięki za wskazówkę.
    Pomysł jak pomysł, na nurburgringu można różne cuda spotkać, nie jest najgorzej

  5. #5
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,227

    Domyślnie

    Kiedyś częściej upalałem - najintensywniej 206-ke w dieslu - jak teraz sprawdzam, to waży 1100kg. Problem grzania rozwiązały dopiero płyn + przewody w oplocie i przede wszystkim nacinane tarcze (jakieś budżetowe ATE dawały radę). Bo bez tych nacinanych tarcz, to jeden zjazd i klocki śmietnik (coś tam hamowały, ale piszczały tak, że pociąg towarowy to cichutki jest), a tarcze klika zjazdów i pokrzywione. Do tego opony. Ja jeździłem na fajnych budżetowych semislick Federal 595rs-r. Nawet na co dzień w deszczu dawały radę. Najlepsze gumy na jakich jeździłem to toyo r888, kleją super, ale znikają w oczach.
    ps. jak chcesz odchudzać - to w drzwiach jest bardzo dużo kilogramów do wyjęcia - tylko dużo roboty.
    Ostatnio edytowane przez Machaju ; 26-10-2023 o 18:50

  6. #6
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Ładna ta Twoja 9.
    Na grupie entuzjastów 159 na Fb ludzie wrzucali czasem filmiki z track day'ów. Z jednym nawet chwilę popisałem, to jeździł sobie swoją daily 2.2 JTS i w zasadzie nic wielkiego się nie działo. Wiadomo, musisz zdawać sobie sprawę z tego co masz, aby przypadkiem nie przegiąć. Mam na myśli wspomniane hamulce czy też jakość opon. Bo jeśli mowa o jakimś polskim bardziej technicznym torze i "upalaniu" w granicach "cywilnego" rozsądku to moim zdaniem to auto spokojnie podoła.
    Częściej zmieniaj olej.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2013
    Auto
    Giulia rwd 200
    Postów
    248

    Domyślnie

    Korci mnie żeby popróbować. Jako, że łódź jest z tych najmniejszych największa to samochodem da radę tam pojeździć?

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2010
    Auto
    była 156 1,8TS, jest 159 2,4 200 KM
    Postów
    353

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaszko Zobacz post
    buda lżejsza bo po FL,
    Twoja tylna kanapa jest oryginalna? Wygląda na przedlift. To alfatex czy welur?

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Ładna ta Twoja 9.
    Czarny sedan. Bierz, bo chłopak ją zajeździ
    Ostatnio edytowane przez jadzia ; 27-10-2023 o 06:24

  9. #9
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,227

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaszko Zobacz post
    Korci mnie żeby popróbować. Jako, że łódź jest z tych najmniejszych największa to samochodem da radę tam pojeździć?
    Jak się przespałem z tematem - to szkoda takiego auta wypruwać i na tor. Ja bym sprzedał - nawet taniej niż jest cena rynkowa. do 10-tys spokojnie kupisz jakieś E36 co na tor się nada i zostanie ci co najmniej drugie 10tys. na koszty takiego latania po torze. Tak mi się to bardziej od strony ekonomicznej składa.
    Ostatnio edytowane przez Machaju ; 27-10-2023 o 07:49

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2013
    Auto
    Giulia rwd 200
    Postów
    248

    Domyślnie

    Alfatex, wg vin tkanina beżowy, składa się jak powinna i tyle wiem, wg mnie nikt tam nic nie ruszał. Ile waży kanapa z tyłu, ciężko się wyciąga?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    Jak się przespałem z tematem - to szkoda takiego auta wypruwać i na tor. Ja bym sprzedał - nawet taniej niż jest cena rynkowa. do 10-tys spokojnie kupisz jakieś E36 co na tor się nada i zostanie ci co najmniej drugie 10tys. na koszty takiego latania po torze. Tak mi się to bardziej od strony ekonomicznej składa.
    Może i racja, też mam mieszane uczucia. Pewnie ograniczy się to do spróbowania 100% serią w emeryckim stylu, żeby zobaczyć z czym to się w ogóle je.

Podobne wątki

  1. [Zapowiedź] Kielce Trackday 01.07.2023 (+ Seat CUpRAcing)
    Utworzone przez Andrzejsr w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26-06-2023, 17:40
  2. [Zapowiedź] Trackday SJS Kielce
    Utworzone przez Andrzejsr w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 02-03-2017, 08:54
  3. [Zapowiedź] Trackday Poznań 27.08.2016
    Utworzone przez kylo1986 w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 30-08-2016, 10:03
  4. [Giulietta] Upgrade oprogramowania
    Utworzone przez Maciek-156 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 20-09-2012, 09:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory