Strona 5 z 37 PierwszyPierwszy 123456789101112131415 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 368

Temat: Co jakiś czas zapala się 'vehicle protection system not available' oraz inne błędy

  1. #41
    Użytkownik Znawca Avatar mariuszoles
    Dołączył
    05 2011
    Auto
    Porsche Panamera 4S
    Postów
    999

    Domyślnie

    Da się to sprawdzić poprzez podpięcie do examinera. U mnie w ten sposób wyszło, że jest to czytnik kodu kluczyka. FES-em sie tego błędu nie dało odczytać.

  2. #42
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar wieczny2002
    Dołączył
    09 2013
    Mieszka w
    Sundern, DE
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTD 16V
    Postów
    30

    Domyślnie

    chyba mam podpowiedz. Dzisiaj podłączyłem auto pod FES'a i wyszło:

    "b1002 - błąd centralki wspomagania
    Check connections and wiring. Check relay. Check for battery disconnection or other reason for loss of power on the Steering Lock module.

    Powodem tego błędu jest fakt, że ECU nie odebrało sygnału z czujnika. Błąd obecnie nie jest aktywny ale został zapisany w pamięci. Skasuj błędy i obserwuj czy nie powrócą. Kontrolka na desce nie została włączona przez ten błąd.
    "

    Wczoraj błąd pojawił się zaraz po uruchomieniu samochodu. Pojawiła się tez pomarańczowa kontrolka, która nie chciała zgasnąć oraz odgłos jakby przeskakiwania przekaznika w okolicach kierownicy. Punktem kulminacyjnym była utrata funkcjonowania wycieraczek. Stanąłem na stacji, odpiąłem aku i zacząłem sprawdzać bezpieczniki. Po paru minutach odpaliłem, błędu nie było i do dzisiaj nie ma.

  3. #43
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    Alfa 159 1,9JTDm 8V 2006
    Postów
    32

    Domyślnie

    mam podobny problem z 'vehicle protection system not available'
    raz po włożeniu kluczyka brak reakcji zero kontrolek na desce, wtedy druga próba zapalają się kontrolki z błędem następnie stop/start z przycisku i odpalam auto bez błędu. Przypuszczam że mój problem wynika z tego iż blokada kierownicy nie zawsze zadziała. Często jest tak że słychać dźwięk blokady lecz nie jest ona zblokowana Blokada do wymiany czy to jeszcze coś innego?

  4. #44
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar MICHAL147
    Dołączył
    01 2013
    Auto
    alfa romeo 159 jtdm 16v
    Postów
    37

    Domyślnie

    Ja śmigam już 3 miechy z tym błędem, odpala zawsze tak samo i nie stwarza problemów

  5. #45
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2012
    Auto
    159 1.9 JTDm & 2.0 Cougar ;-)
    Postów
    56

    Domyślnie

    Cytat Napisał MICHAL147 Zobacz post
    Ja śmigam już 3 miechy z tym błędem, odpala zawsze tak samo i nie stwarza problemów
    ...ja mam tak od zawsze. Niestety to problem wieeeelu alf 159 - taka masowa wada tego modelu. Walczyłem z tym w różnych serwisach, aż się poddałem i przyzwyczaiłem. Kontrolka denerwuje jak się zapala, ale poza tym że się zapala to nic się nie zmienia w działaniu auta (trzeba dwa razy nacisnąć przycisk START/STOP lub dwa dwa razy włożyć i wyjąć kluczyk - a błąd się nie zapali już... i nie trzeba wcale kręcić nic kierownicą). Niemniej jednak, jestem bardzo ciekaw co jest przyczyna tego dziwnego zachowania (bo zakładam, że od nowości auta tak nie było), dlatego jak komuś uda się problem wyeliminować i pozna przyczynę... NIECH TUTAJ PISZE, wieeeeelu posiadaczy innych 159-tek będzie mu wdzięczna
    Ostatnio edytowane przez szewi ; 13-03-2014 o 07:28 Powód: wulgaryzm.

  6. #46
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Mart.ini
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Lemingrad (miasteczko wilanów :P)
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTDm 16V 150KM 2009r. Biała Strzała :)
    Postów
    41

    Domyślnie

    Ja też mam od zawsze ale u mnie pojawia się tylko i wyłącznie po zgaszeniu silnika i wyjęciu kluczyka. Wydaje mi się, że ten błąd spowodowany jest u mnie popsutą blokadą kierownicy (nie blokuje jej), ale kompletnie mi to nie przeszkadza W ogóle nasze piękne belle lubią pomrugać do nas lampkami ostrzegawczymi (podobnie jak piękne kobiety) żebyśmy się bardziej starali i troszczyli o ich dobre samopoczucie U mnie średnio jakaś żółta lampka zamruga raz na tydzień (najczęściej błędy systemu parkowania), ale równie szybko gaśnie co się pojawia. Ostatnio zaświeciła się żółta od ABSu i wystarczyło tylko otworzyć i zamknąć maskę i zniknęła - hehe to lubię

  7. #47
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    ONY, RDE, KR
    Auto
    AR 159,1.9 JTDM, V16, 2007,manual, Rosso Rubino
    Postów
    19

    Domyślnie

    Ja moją też śmigam, już kilka miesięcy. Wada 159, ale nie zauważyłem, aby były problemy z tego powodu. Mam nadzieję, że to tylko błędna elektronika.

  8. #48
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Byłem na diagnozie huczenia w pewnym serwisie. Pan, nie mam pojęcia po co, włożył kluczyk do stacyjki, po czym szarpał za przednie koła. Niby stwierdził zużyte łożysko, ale... wsiadam do auta, żeby wyjechać z tego serwisu, wkładam kluczyk i moim oczom ukazuje się powtarzany wielokrotnie w tym temacie komunikat.

    Taka ciekawostka - żeby uruchomić silnik nie trzeba wyjmować kluczyka i wkładać go ponownie. Wystarczy wcisnąć jednocześnie sprzęgło i hamulec oraz normalnie wcisnąć przycisk START.

    Od tamtej chwili błąd ponownie się nie pojawił, ale dziś, podłączając kompa, zauważyłem błąd C1133 Styk sprzęgła. Zamówiłem nowy używany.

    Nie mogę się nadziwić, jak wiele nazw błędów w naszej AR nie jest powiązanych z ich przyczynami
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  9. #49
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    11 2010
    Auto
    może GT
    Postów
    392

    Domyślnie

    a u mnie choinka, w poniedziałek pojawiła mi się ta kontrolka kierownica z kluczykiem podczas jazdy a potem zgasła
    dzisiaj znowu się pojawiła podczas jazdy oprócz tego komunikat vehicle protection system not available oraz hill holder not available (chyba) oraz kontrolka VDC not available (chyba)
    czy to wszystko może być spowodowane brakiem zbieżności kół bo ostatnio tuleje miałem wymieniane ?

  10. #50
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Raczej nie... Ale może też szarpali za koła Skasuj błędy i obserwuj.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

Podobne wątki

  1. [159] komenda „vehicle protection system not available
    Utworzone przez m1988k w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-10-2015, 08:36
  2. [159] 'vehicle protection system not available' wina blokady kierownicy
    Utworzone przez alflg w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 05-12-2014, 22:06
  3. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-02-2012, 18:49
  4. [156] TS - raz na jakiś czas nie odpala
    Utworzone przez zaviaseq w dziale 156
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 25-02-2012, 18:07
  5. [159] vehicle protection.......
    Utworzone przez sendiii w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 15-07-2011, 19:30

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory