Strona 182 z 185 PierwszyPierwszy ... 82132172173174175176177178179180181182183184185 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,811 do 1,820 z 1848

Temat: Interfejsy diagnostyczne

  1. #1811
    Użytkownik Świeżak Avatar nkaroluky
    Dołączył
    08 2021
    Mieszka w
    Okonek
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150KM
    Postów
    210

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Zamień dwie pierwsze cyfry miejscami i dorzuć na flaszkę, wtedy się zgadza
    tu pewnie nawet nie chodzi o to, ile kosztuje. mam alfe od sierpnia zeszłego roku. mesa potrzebowalem raz. no, moze dwa. nie mam 4 alf w domu, i 5 u sasiadów, zeby je diagnozowac co chwile.

    a po drugie tak, wewnetrzna polska cebula mi zabrania kupic za moje ciezko zarobione pieniadze.

    :^)

  2. #1812
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar piotraskvw
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    147 1.6 TS 105KM + była 159 2.0 JTDm 170KM, jest rodzinny autobus
    Postów
    583

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Zamień dwie pierwsze cyfry miejscami i dorzuć na flaszkę, wtedy się zgadza
    Jakby nie patrzeć 50 euro (tyle cięgle kosztuje licencja na stronie producenta) to dalej ~230 zł, chyba że kupujesz o naszego krajowego pośrednika.


    Cytat Napisał nkaroluky Zobacz post
    tu pewnie nawet nie chodzi o to, ile kosztuje. mam alfe od sierpnia zeszłego roku. mesa potrzebowalem raz. no, moze dwa. nie mam 4 alf w domu, i 5 u sasiadów, zeby je diagnozowac co chwile.
    a po drugie tak, wewnetrzna polska cebula mi zabrania kupic za moje ciezko zarobione pieniadze.
    :^)
    Nie przesadzaj, to jak dwa odczyty "kompem" u przeciętnego mechanika (od nowego roku już pewnie drożej biorą)
    A jak planujesz alfe na dłużej to warto zainwestować, bo jak przyjdzie do robienia logów, to mechanik już za 1 raz weźmie więcej niż cała licencja na MESa

  3. #1813
    Użytkownik Świeżak Avatar nkaroluky
    Dołączył
    08 2021
    Mieszka w
    Okonek
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150KM
    Postów
    210

    Domyślnie

    Mam kabel od pmfactory no i mesa mam, ale pirata. Jak może nie wszyscy, ale zdecydowana większość. A czy alfe będę mieć dluzej, to niestety odpowiem: nieskalane sa wyroki boskie. Mój poprzedni samochod też mowilem, ze jak juz sie cos stanie powazniejszego, to dopiero go zmienie, mialem 3 lata v40 t4. Padla upg, potem po zlym zrobieniu po roku drugi raz,a ze sie wyprowadzilem i nie mialem już jak im oddac do roboty do poprawy plus brak drugiego auta na miesiac, kupilem alfe. Jesli nie będzie z nią sie nic dzialo tak, ze koszt naprawy wyniesie wiecej niż wartość auta, zostanie ze mna az sie nie rozdupczy :-)

    Nie mialem też duzo czasu na szukanie - na alfe nie narzekam na razie. Ale kurde, brakuje mi automatu

  4. #1814
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar yaniq
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTS
    Postów
    683

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotraskvw Zobacz post
    Cebularze jesteście i tyle !
    Jeśli masz potrzebę zaglądania do kieszeni, to zaglądaj do swojej, kieszeniami innych się nie interesuj.

  5. #1815
    Użytkownik Świeżak Avatar nkaroluky
    Dołączył
    08 2021
    Mieszka w
    Okonek
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150KM
    Postów
    210

    Domyślnie

    witam,
    ponawiam prosbe - moze ktos bedzie wiedział co jest nie tak.

    jak pisałem wczesniej - mam kabel od pmfactory i mesa (registered). z siostry grande punto laczyl sie ok - dalo rade usunac wymiane oleju i reset service.

    u mnie w 159 da rade wejsc tylko w engine.

    jest błąd - u1601 bład linii C-Can. dopiero za ktoryms razem dalo rade go wykasowac, ale dalej nie moge sie z niczym innym polaczyc i teraz mam kilka pytan, moze jakis magik pomoze.

    z tego, co mi chyba mowil poprzedni wlasciciel, to auto mialo radio z navi, a mam zwykle. w dashboard mam tak:



    czy tak ma kazdy? czy zmiana radia by mogla z tym pomoc?


    druga sprawa, myslalem, że moze wtedy bym musial zrobic proxy aby sie zgrało, no ale nie moge - mam błąd



    no i 3 sprawa, w engine w zakladce parameters mam rozne wartosci, wiadomo, ale odometer mam na 0,0km. Z tym, że np jest last dpf replacement to mam wartosc 298600



    czy to jakas grubsza sprawa? xd

  6. #1816
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar piotraskvw
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    147 1.6 TS 105KM + była 159 2.0 JTDm 170KM, jest rodzinny autobus
    Postów
    583

    Domyślnie

    który dokładnie kabel masz?

  7. #1817
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Klonek
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    159 2.0 JTDm
    Postów
    878

    Domyślnie

    Cytat Napisał nkaroluky Zobacz post
    czy tak ma kazdy?
    Listę navi, radia i Blue&Me będziesz mieć taką samą wszędzie (ja mam taką samą). To tylko lista dostępnych modułów jaka była w Alfach.
    Po prostu musisz wybrać z tej listy model jaki masz.

    Do Proxy możesz w ogóle wejść i odczytać co jest ustawione?

  8. #1818
    Użytkownik Świeżak Avatar nkaroluky
    Dołączył
    08 2021
    Mieszka w
    Okonek
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150KM
    Postów
    210

    Domyślnie

    Cytat Napisał Klonek Zobacz post
    Listę navi, radia i Blue&Me będziesz mieć taką samą wszędzie (ja mam taką samą). To tylko lista dostępnych modułów jaka była w Alfach.
    Po prostu musisz wybrać z tej listy model jaki masz.

    Do Proxy możesz w ogóle wejść i odczytać co jest ustawione?
    nie moge wejsc do proxy. jak chce wybrac opcje CAN setup / Proxi alignment procedure to wywala mi blad jak wyzej - empty proxi file.

    Cytat Napisał piotraskvw Zobacz post
    który dokładnie kabel masz?
    https://allegro.pl/oferta/elm-327-ad...can-5946769979


    //Edit

    Teraz szukam jakichs info.na stronie multiecuscan i trafilem na cos podobnego, ale auto inne (tutaj: fiat stilo). Ale mam takie same objawy: jak robię scan, to tylko engine mi pokazuje, i nic więcej. A przy reszcie jak jest na tych zdjeciach: no proxi file, a do reszty nie idzie sie dostac http://forum.multiecuscan.net/viewto...rt=2100#p17417 i niby trzeba jakis rezystor usunac
    Ostatnio edytowane przez nkaroluky ; 21-02-2022 o 19:24

  9. #1819
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał nkaroluky Zobacz post
    no i 3 sprawa, w engine w zakladce parameters mam rozne wartosci, wiadomo, ale odometer mam na 0,0km. Z tym, że np jest last dpf replacement to mam wartosc 298600
    Odometer = 0 znaczy, że ktoś ingerował w ten parametr. Rozumiesz
    A dpf replacement to przebieg auta podczas ostatniego wypalania filtra. Więc sam sobie odpowiedz. Sprawdź, czy ta wartość rośnie proporcjonalnie do wypaleń filtra, jeśli go masz. O tym parametrze często osoby modyfikujące przebieg nie wiedzą/zapominają.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  10. #1820
    Użytkownik Świeżak Avatar nkaroluky
    Dołączył
    08 2021
    Mieszka w
    Okonek
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150KM
    Postów
    210

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Odometer = 0 znaczy, że ktoś ingerował w ten parametr. Rozumiesz
    A dpf replacement to przebieg auta podczas ostatniego wypalania filtra. Więc sam sobie odpowiedz. Sprawdź, czy ta wartość rośnie proporcjonalnie do wypaleń filtra, jeśli go masz. O tym parametrze często osoby modyfikujące przebieg nie wiedzą/zapominają.
    no tak sie skapowałem, że jak jest 0, to cos moglo byc majstrowane. Ale ten parametr w ogole nie rosnie, ostatnio jak sie podlaczalem to tez bylo 0, a od tego momentu zrobilem co najmniej 2000km.

    dpf replacement to wymiana dpf a nie wypalanie nie ma mozliwosci odczytania przy jakim stanie byl wypalany dpf, jedynie ile km temu.

    az tak głupi nie jestem xD (zart)

    //edit a tak z ciekawosci, przeciez moge w ustawieniach gdzies (tam gdzie jest reset oleju zwiazanego z degradacja oleju przez dpf) tez jest opcja zeby kliknac ze filtr dpf zostal wymieniony, wtedy sie dowiemy, czy wezmie wartosc 0 z odometer, czy wartosc realna z licznika. ryzykowac? niby no risk no fun hehe
    Ostatnio edytowane przez nkaroluky ; 21-02-2022 o 20:55

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Interfejsy diagnostyczne ODB2 dla Gilietta pod wspólpracę ze smartfonem
    Utworzone przez barnio w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25-05-2015, 16:31
  2. [Giulietta] Interfejsy diagnostyczne Giulietta
    Utworzone przez arturo132 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-11-2013, 08:50
  3. czy te interfejsy się czymś różnią? (obd2)
    Utworzone przez RogerIZ28 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 17-06-2009, 20:56

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory