Temat: Pomoc przy zakupie AR159 / Brera

  1. #17931
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Krosno
    Auto
    159 1,9 JTDM
    Postów
    50

    Domyślnie

    Kanapę ma przedliftową albo się nie znam ale 2010 to raczej nie jest.

    Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

  2. #17932
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2019
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 jtdm Q4 jest Alfa Romeo 159 1.9 8V 160km była
    Postów
    4

    Domyślnie

    Siema Panowie. Wiem, że wielu z Was jak ja szuka Alfy i dlatego podzielę się tym co już wiem o trzech z nich.
    Na deser zostawiamy sobie piękne TI z Kielc. Pierwszą obejrzałem koło Nowego Sącza. 2.4 Q4 po remoncie. Brzmi przyjemnie, masa rzeczy już zrobionych, ciągnie jak szalona. Raport nie wykazał żadnych uszkodzeń, a lakier miał tylko małe uszkodzenie na klapie. W środku trochę śladów po dzieciakach które były raczej od nóg. Uszkodzona jest osłona głośnika na drzwiach kierowcy. Nie widziałem od dołu ale to chyba najlepsza jaką do tej pory widziałem. 1000km temu był zrobiony remont silnika i dla tego obowiązkowo powinien ją dokładnie obejrzeć mechanik. Jeszcze się zastanowię ale chyba wyślę do niej Autotesto.
    Druga była w Bodzanowie 1.9 z automatem. Czysta z ładnym lakierem. Akumulator jest do wymiany, skrzynia biegów według mnie działa nieźle, i przyjechała z Włoch więc spód powinien być cacy. Za krótko ją widziałem, żeby coś więcej napisać.
    O ostatniej można pisać dużo ale postaram się to streścić. Kupiłbym tylko środek. Cała reszta nie ma już dla mnie znaczenia po tym jak zobaczyłem spód,silnik, zawieszenie itd. Mechanikowi z M4K w Kielcach powinienem jeszcze flaszkę dodatkowe postawić za wskazówki i wiedzę jaką mi przekazał. To jest totalna PADLINA!!!! Jeszcze nie widziałem tak zajechanego samochodu za taką wysoką cenę. Jedna wielka kpina. Pamiętajcie, jedźcie obowiązkowo do mechanika na podnośnik. I nie ma , że ktoś ją zaraz kupi, nie ma gdzie sprawdzić, albo sprzedawca kręci nosem i mówi o kolejce po ten samochód a Ciebie urzekły fotele i piękne felgi. Po trzech latach czytania forum i oglądania ogłoszeń oraz rozmowami z mechanikami dochodzę do wniosku. Jednego wniosku. 90 % ludzi którzy posiadają te samochody stać na VW Polo albo Fabię. Dlatego w ogłoszeniach są takie padliny i znane nam opinie o tej wspaniałej marce. Alfa z Kielc musi mieć na dzień dobry włożone 10 tyś i spędzić tydzień w warsztacie. Ja szukam już tylko Brery i Japończyków. Nic więcej mnie nir obchodzi bo na rynku nie ma nic lepszego.

  3. #17933
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,557

    Domyślnie

    ....
    Ostatnio edytowane przez FXX ; 30-12-2021 o 19:19

  4. #17934
    Użytkownik Świeżak Avatar Arhain
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Lanos 1.6 :)
    Postów
    27

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    No cóż, rynek to na pewno zweryfikuje. Widywałem w ostatnim czasie podobne wersje po 25k. Ktoś może się naczytał o tym jak to ceny w pandemii rosną, a limitowana wersja to pewnie Italdesign Giugiaro W porównaniu z trochę już zmęczonym wnętrzem (panel na kierownicy wymieniony?, ogólnie powycierane mocno), dwulitrowy diesel, koła 17", małe Brembo, to moim zdaniem kogoś lekko fantazja poniosła. Niech tam mu się szczęści, teraz wcale nie tak łatwo auto sprzedać, a szczególnie powyżej średniej rynkowej.
    Chyba kogoś pokusiło sprawdzenie dokładniejsze te limitowanej i przypadkiem trafilo też na kanał YT.
    Też ją obserwowałem, jednak zmieniłem zdanie.
    PS to nie jest reklama.
    https://youtu.be/LFgZBr41KAw

  5. #17935
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Przyznam, że jestem zaskoczony. Za taki stan dałbym dychę max.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  6. #17936
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Lukas-182
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.0JTDm 552k DuckPower
    Postów
    464

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Przyznam, że jestem zaskoczony. Za taki stan dałbym dychę max.
    Tak z ciekawości, co byś z tym autem zrobił aby doprowadzić go do stanu używalności, jakbyś je kupił za 10k zł? Pewnie nic, bo za 10k to byłby strzał życia

  7. #17937
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Widać, że ktoś nie dbał. Nie wiem nawet jak skomentować położenie ceramiki na takim lakierze oraz sposób konserwacji podwozia...
    A co do dychy to napisałem żartobliwie. Zaraz się ktoś obruszy, że jednak auto więcej warte (na części na pewno ). Po prostu gdybym szukał auta dla siebie to takiej perły na pewno bym nie kupił, za dużo do zrobienia jak dla mnie. Leniwy się robię
    Ale gdybym jednak kupił za dychę... To wystawiłbym za 14, sprzedał za 12 i tak 2k do przodu

    Czekaj... Cena w ogłoszeniu to dalej 32 800. Za moją obecną zapłaciłem mniej jak połowę, a jest w stanie bez porównania.
    Ostatnio edytowane przez magil ; 03-01-2022 o 22:02
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  8. #17938
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Lukas-182
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.0JTDm 552k DuckPower
    Postów
    464

    Domyślnie

    Czym dla ciebie jest dbanie o auto w przypadku modelu 159? Korozja sanek i tylnych wahaczy to znana sprawa, koszt nowych tylnych wahaczy 9k zł, sanek ok. 3k zł kupiłbyś je nowe czy oddał do konserwacji? Jakbyś oddał do konserwacji to nawet po piaskowaniu, malowaniu proszkowym byłoby widać uszkodzenia po korozji bo tylko szaleniec by szpachłował więc i tak przy wizycie testera by było zarzucenie, że kombinowanie i próba ukrycia wady - czasami mam wrażenie, że lepiej jakby tam była rdza bo przynajmniej rdza OEM . Tak samo lakier, jak jest OEM, to chyba nie oczekujesz, że po 10 latach użytkowania nie będzie miał rys, odprysków? Jak mają to jak zadbasz o to? Oddasz do ponownego malowania za kilkanaście tysięcy i zaś przy sprzedaży pan tester powie, że ponownie malowane . Żeby nie było, nie czepiam się ale skłaniam do dyskusji.

  9. #17939
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Czyli wg Ciebie taki stan 159 po 10 latach użytkowania jest normalny?
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  10. #17940
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Lukas-182
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.0JTDm 552k DuckPower
    Postów
    464

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Czyli wg Ciebie taki stan 159 po 10 latach użytkowania jest normalny?
    Pomijając fakt szkody i ponownego lakierowania, pseudo "konserwacji" nieoczyszczonych elementów podwozia, co tam jest nie tak, że jest zaniedbane? Co tam właściciel powinien zrobić, zadbać aby było dobrze? Żeby nie było, nie mam nic wspólnego z tym autem .

Podobne wątki

  1. Prosze o pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez dycha w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-10-2013, 20:41
  2. [brera] Pomoc przy zakupie Brery
    Utworzone przez orishas555 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-08-2013, 22:32
  3. Pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez paweldante w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-07-2012, 10:27
  4. [Brera] Pomoc przy zakupie AR Brera
    Utworzone przez kamilbrera w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 25-03-2011, 08:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory