Temat: Pomoc przy zakupie AR159 / Brera

  1. #6861
    Użytkownik Znawca Avatar kubicze
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Wrocław, Poland
    Auto
    AR Spider 3.0 V6 98 rok Hardtop
    Postów
    1,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał pampik Zobacz post
    auto sprawdzone zza granicy dziela sie na 2 rodzaje
    1- po kolizji / wypadku
    2 - przebiegi w okolicach 300 tys km.

    wtedy opłaca sie go sprowadzić zrobić / cofnąć licznik i sprzedać.
    W przypadku 2.4 margines zarobku itd jest mniejszy bo trzeba zapłacić akcyzę wysokości 18 %.
    Przepraszam, ale się nie zgodzę, szukam praktycznie idealnych aut, takich, którymi sam chętnie przyjadę z Niemiec autostradą, poświęcając czas można przywieźć idealne auto z zagranicy. Niestety polski rynek jest pełny złomu za póldarmo zrobionego na "nówki sztuki". Do tego ceny zniżone w stosunku do rynku europejskiego.

    Zapraszam do siebie, kupujących 159 już kilku było i nikt nie wybrzydzał, ten kto przyjechał to płacił i zabierał. Auta nie są najtańsze, ale są dobre. Nie muszę świecić oczami, że coś nie gra.

    Niektórzy z tego forum generalizują, w Polsce "handlarz" to ten najgorszy. Ja jestem sprzedawcą Alf z doświadczeniem i szukam tylko bezwypadkowych samochodów, w jak najlepszych wersjach, ostatnio trafiają się TI Nigdy nie kręciłem i nie zamierzam skręcić licznika, ani naprawić powypadkowego auta.
    Udostępniam zawsze miernik lakieru i zachęcam do sprawdzenia samochodu w dowolnym serwisie. Nie mam nic do ukrycia. Jak ktoś znajdzie coś w aucie, czego ja nie zauważyłem, zawsze opuszczę cenę lub naprawię.

    Po za tym z roczników 2009 w górę mało jest Alf które mają 300+, ogólnie przebiegi w większości sa od 120 w górę, ale nie więcej niż 250. Zdarzają sie auta z przebiegiem nawet 50-60 tys km. Więc nie wrzucaj kolego wszystkiego do jednego worka.

    Jest jeszcze paru sprzedawców, również na tym forum, którzy sprzedają dobre auta w rozsądnych cenach.
    Była AR 166 3.0 V6 24V, 156 GTA, 164 3.0 V6 12V
    Jest Spider 3.0 V6


  2. #6862
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    03 2011
    Auto
    lexus is250
    Postów
    1,595

    Domyślnie

    bierz sedanka

  3. #6863
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,824

    Domyślnie

    to bierz sedana.Obie sa piekne bo sa to Ti.Pozatym dla mnie bez roznicy czy sedan czy SW bo jedno i drugie jest ladne tyle, ze jak ktos potrzebuje cos wlozyc do auta to lepiej sie zastanowic nad SW bo sedan nie zawsze ma skladana kanape i malutki luk zaladunkowy bagaznika.Do SW tez wiele nie upchasz ale jednak jest wiecej miejsca

  4. #6864
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    podkarpackie
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.0 JTDm
    Postów
    335

    Domyślnie

    Co może oznaczać kontrolka awarii systemu wtrysków? Z czym się wiąże ?

  5. #6865
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał ProMyst Zobacz post
    Co może oznaczać kontrolka awarii systemu wtrysków? Z czym się wiąże ?
    Bez kodów błędów odczytanych z komputera to jest wróżenie z fusów. I gdybanie. Może wtrysk, może czujnik, może tłok, może cylinder, może turbo, może DPF, może EGR, może przepływomierz, może.....

  6. #6866
    Użytkownik Świeżak Avatar flash1pl
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Bedzin-Grodziec
    Auto
    159 1.9 JTDM
    Postów
    185

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubicze Zobacz post
    Przepraszam, ale się nie zgodzę, szukam praktycznie idealnych aut, takich, którymi sam chętnie przyjadę z Niemiec autostradą, poświęcając czas można przywieźć idealne auto z zagranicy. Niestety polski rynek jest pełny złomu za póldarmo zrobionego na "nówki sztuki". Do tego ceny zniżone w stosunku do rynku europejskiego.

    Zapraszam do siebie, kupujących 159 już kilku było i nikt nie wybrzydzał, ten kto przyjechał to płacił i zabierał. Auta nie są najtańsze, ale są dobre. Nie muszę świecić oczami, że coś nie gra.

    Niektórzy z tego forum generalizują, w Polsce "handlarz" to ten najgorszy. Ja jestem sprzedawcą Alf z doświadczeniem i szukam tylko bezwypadkowych samochodów, w jak najlepszych wersjach, ostatnio trafiają się TI Nigdy nie kręciłem i nie zamierzam skręcić licznika, ani naprawić powypadkowego auta.
    Udostępniam zawsze miernik lakieru i zachęcam do sprawdzenia samochodu w dowolnym serwisie. Nie mam nic do ukrycia. Jak ktoś znajdzie coś w aucie, czego ja nie zauważyłem, zawsze opuszczę cenę lub naprawię.

    Po za tym z roczników 2009 w górę mało jest Alf które mają 300+, ogólnie przebiegi w większości sa od 120 w górę, ale nie więcej niż 250. Zdarzają sie auta z przebiegiem nawet 50-60 tys km. Więc nie wrzucaj kolego wszystkiego do jednego worka.

    Jest jeszcze paru sprzedawców, również na tym forum, którzy sprzedają dobre auta w rozsądnych cenach.
    w pełni się z kolegą zgadzam, kto szuka nie błądzi

  7. #6867
    Użytkownik Fachowiec Avatar szerszeń
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Astroserati | 407 coupe | Quattroporte
    Postów
    2,613

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubicze Zobacz post
    Przepraszam, ale się nie zgodzę, szukam praktycznie idealnych aut, takich, którymi sam chętnie przyjadę z Niemiec autostradą, poświęcając czas można przywieźć idealne auto z zagranicy. Niestety polski rynek jest pełny złomu za póldarmo zrobionego na "nówki sztuki". Do tego ceny zniżone w stosunku do rynku europejskiego.

    Zapraszam do siebie, kupujących 159 już kilku było i nikt nie wybrzydzał, ten kto przyjechał to płacił i zabierał. Auta nie są najtańsze, ale są dobre. Nie muszę świecić oczami, że coś nie gra.

    Niektórzy z tego forum generalizują, w Polsce "handlarz" to ten najgorszy. Ja jestem sprzedawcą Alf z doświadczeniem i szukam tylko bezwypadkowych samochodów, w jak najlepszych wersjach, ostatnio trafiają się TI Nigdy nie kręciłem i nie zamierzam skręcić licznika, ani naprawić powypadkowego auta.
    Udostępniam zawsze miernik lakieru i zachęcam do sprawdzenia samochodu w dowolnym serwisie. Nie mam nic do ukrycia. Jak ktoś znajdzie coś w aucie, czego ja nie zauważyłem, zawsze opuszczę cenę lub naprawię.

    Po za tym z roczników 2009 w górę mało jest Alf które mają 300+, ogólnie przebiegi w większości sa od 120 w górę, ale nie więcej niż 250. Zdarzają sie auta z przebiegiem nawet 50-60 tys km. Więc nie wrzucaj kolego wszystkiego do jednego worka.

    Jest jeszcze paru sprzedawców, również na tym forum, którzy sprzedają dobre auta w rozsądnych cenach.

    90% rynku wtórnego AR to szrot. Ale tani, i to się liczy. Pewnie z innymi markami jest podobnie.
    Mówię to na podstawie własnych doświadczeń.
    Dlatego ciężko się przebić z autem lepszym, ale droższym.
    Niby wszyscy wiedzą, ale każdy szuka tej mitycznej okazji.

    Cytat Napisał pampik Zobacz post
    auto sprawdzone zza granicy dziela sie na 2 rodzaje
    1- po kolizji / wypadku
    2 - przebiegi w okolicach 300 tys km.

    wtedy opłaca sie go sprowadzić zrobić / cofnąć licznik i sprzedać.
    W przypadku 2.4 margines zarobku itd jest mniejszy bo trzeba zapłacić akcyzę wysokości 18 %.

    Wybacz pampik, ale się nie zgodzę.
    Dla mnie istotna jest przyjemność wynikająca z testowania kolejnych bolidów.
    Było: 166 2.4JTD x5, 166 2.0TS x3, 166 3.0 V6 x2, 166 3.0 V6 Sportronic x2, 166 2.5 V6, 156 2.4JTD x3, 156 2.4JTD SW, 156 2.5 V6 x2, 156 1.9JTD, Kappa Coupe 2.0T

  8. #6868
    Użytkownik Znawca Avatar kubicze
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Wrocław, Poland
    Auto
    AR Spider 3.0 V6 98 rok Hardtop
    Postów
    1,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał szerszeń Zobacz post
    90% rynku wtórnego AR to szrot. Ale tani, i to się liczy. Pewnie z innymi markami jest podobnie.
    Mówię to na podstawie własnych doświadczeń.
    Dlatego ciężko się przebić z autem lepszym, ale droższym.
    Niby wszyscy wiedzą, ale każdy szuka tej mitycznej okazji.




    Wybacz pampik, ale się nie zgodzę.
    Dla mnie istotna jest przyjemność wynikająca z testowania kolejnych bolidów.
    Zgadzam się z Tobą, każdy wie, większość tych za darmo to szrot,a le i tak wydaje na paliwo, żeby je zobaczyć.

    A test nowo zakupionego auta na niemieckiej autostradzie to sam miód tego fachu
    Była AR 166 3.0 V6 24V, 156 GTA, 164 3.0 V6 12V
    Jest Spider 3.0 V6


  9. #6869
    Użytkownik Fachowiec Avatar pampik
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    była - AR 166 2.4 JTD / 159 1.9 JTDm 16V 07r - jest 159 2.4 210 :)
    Postów
    2,177

    Domyślnie

    Panowie , odniosłem się do tego co tu w większości jest wklejane. Wy dwaj sprowadzacie auta prawie na zamówienie i do bardziej świadomych ludzi którzy płaca Wam żeby mieć dobre auto. I Wy takich szukacie. Ale napisze jeszcze raz większość to szrot / złom przyciągnięty po taniości i tu podpicowany.

  10. #6870
    Użytkownik Romeo Avatar ernest159
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Biała Podlaska
    Auto
    były 156 FL 1.9 JTD, 159 1.9 JTDm ,159 2.4 JTDm,159 2.4 210 Ti
    Postów
    504

    Domyślnie

    Cytat Napisał pampik Zobacz post
    Ale napisze jeszcze raz większość to szrot / złom przyciągnięty po taniości i tu podpicowany.
    To jest nie ważne
    Ważniejsze jest to że się usłyszy że samochodem jeździł: dziadek, lekarz, kobieta,ksiądz w niedzielę do kościoła lub tylko i wyłącznie po autobahnie, albo w samochodzie NIGDY !!!!! nie nie zapalił nawet jednego papierosa - to jest jak magnes. Stan się nie liczy. Taka mentalność...........
    159 2.4 JTDm 2006 DPF out+ wirus 229KM 520 Nm http://www.forum.alfaholicy.org/album.php?albumid=1287
    159 2.4 JTDm 210KM Ti 2008 DPF,EGR out+wirus https://drive.google.com/folderview?...2s&usp=sharing

Podobne wątki

  1. Prosze o pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez dycha w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-10-2013, 20:41
  2. [brera] Pomoc przy zakupie Brery
    Utworzone przez orishas555 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-08-2013, 22:32
  3. Pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez paweldante w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-07-2012, 10:27
  4. [Brera] Pomoc przy zakupie AR Brera
    Utworzone przez kamilbrera w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 25-03-2011, 08:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory