Temat: Wspomaganie - wielki problem !!!

  1. #2361
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    SŁOPNICE
    Auto
    Giulia 2.0 280KM Q4 TI Veloce - była Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 200KM EGR i DPF off
    Postów
    1,087

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfa15974 Zobacz post
    Witam, cały trik ze wspomaganiem w 159 polega na uszkodzeniu przewodu wspomagania od pompy do magla, i najlepsze rozwiązanie to kupno nowego oryginału. Ja tak zrobiłem po dwóch zakuwaniach starego przewodu i teraz po wymianie na nowy ori jest idealnie cicho i lekko sie kręci.
    Ja już od 6 lat o tym piszę i informuję, że nie warto zakuwać!!! ale nadal są tacy co uważają że jest inaczej.

  2. #2362
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    159 1.8MPI
    Postów
    6

    Domyślnie

    U mnie w 1.8mpi pękł wąż na odcinku przy pompie, po zakuciu nie ma żadnych problemów , póki co jeżdżę 2mce. Zbiorniczek wymieniłem na ten poprawiony miesiąc wcześniej, zalane czerwonym płynem.

  3. #2363
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa Romeo 159 2,4
    Postów
    54

    Domyślnie

    Witam jeżeli macie takie skrzypienie jak na filmie to jest drążek kierowniczy - zapieczony
    https://www.youtube.com/watch?v=UGnXIvjWIrg

  4. #2364
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    były:alfa 33,156,156 sportwagon, jest 159 1.9 JTDm 16v 2007 rok Q-TRONIC
    Postów
    36

    Domyślnie

    Cytat Napisał slawek986 Zobacz post
    Ja już od 6 lat o tym piszę i informuję, że nie warto zakuwać!!! ale nadal są tacy co uważają że jest inaczej.
    Witam, ja zakulem ten krótki odcinek od pompy na początku bo ciekło, później dłuższy zaczął cieknąc, niestety jak zakuwali to nawet tych dlawikow nie założyli, tylko kawał węża i hałas występował przy skręcie,jedyny plus wąż był szczelny. Zgadzam się że jedynie wymiana na nowy ori załatwia sprawę ze wspomaganiem w 159.

  5. #2365
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,825

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciejko Zobacz post
    Witam jeżeli macie takie skrzypienie jak na filmie to jest drążek kierowniczy - zapieczony
    https://www.youtube.com/watch?v=UGnXIvjWIrg
    No ja podobny miałem przy sworzniu dolnego wahacza więc wiesz

  6. #2366
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa Romeo 159 2,4
    Postów
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Czarny_28 Zobacz post
    No ja podobny miałem przy sworzniu dolnego wahacza więc wiesz
    U mnie najpierw mechanik powiedział że to końcówka drążka kierowniczego bo tam doszukał się źródła zgrzytów (wymienił) , inny że poduszka amortyzatora. Jak rozebrał i zobaczył , że to nie kolumna MCPersona, to stwierdził że maglownica źle zregenerowana (2mieś wcześniej) już chciał wymianiać ale nie miał terminów. Dopiero w innym zakładzie 3 osobników kręciło słuchało i wysłuchali że to może być drążek. I to był strzał w 10. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DRĄŻEK159.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	85.0 KB
ID:	283430 (rada:Jak regenerujecie maglownice to wymieńcie drążek jak cięzko chodzi -ok 80zł)
    Stary drążęk spsikałem wd40 i dopiero po jakimś czasie chodził głado, luzu zero. Pewnie dlatego mechanik go nie zmienił.

    Mam taką teorię że gumkowanie też może być od drążka , bo jak był zapieczony (przed wd40) to wkładając dużo siły przesuwał się sekwencyjne tak skokowo... U mnie też było gumkowanie nawet po regeneracji maglownicy i wymianie pompy wspomagania (stara się zatarło jak pękł wąż od wspomagania) i przewodu na ori . Dopiero po wymianie drążka , 2 uszczelek na przewodzie od pompy do maglownicy i wymianie na płyn zielony znikło (wszystko było robione razem)

    - - - Updated - - -
    Ostatnio edytowane przez maciejko ; 10-04-2022 o 14:42

  7. #2367
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,825

    Domyślnie

    Ja mam nowe drążki z końcówkami i nie zauważyłem różnicy w gumowaniu. Na 16 nie mam, na 19 mam.

  8. #2368
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2021
    Mieszka w
    Auto
    AR 147 1.9 JTDm 150 KM, AR 159 2,4 JTDm 200 KM Q-Tronic
    Postów
    2

    Domyślnie

    Mam durne pytanie, ale się nad tym zastanawiam. W jaki sposób powinno się sprawdzać poziom płynu w zbiorniczku? Na wkręconym korku czy po prostu na włożonym (ale bez przykręcenia)?

  9. #2369
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2016
    Mieszka w
    Świdnica
    Auto
    AR 159 1.9JTDm 16V. AR GT 2.0JTS. Mini Cooper 1.6
    Postów
    91

    Domyślnie

    Cytat Napisał as007 Zobacz post
    Mam durne pytanie, ale się nad tym zastanawiam. W jaki sposób powinno się sprawdzać poziom płynu w zbiorniczku? Na wkręconym korku czy po prostu na włożonym (ale bez przykręcenia)?
    Ja kontroluję to w taki sposób, że na wyłączonym silniku, po odkręceniu korka wycieram bagnet oraz nakładam go na zbiorniczek (nie wkręcam) i odczytuję wskazanie poziomu płynu (na bagnecie są wskazania poziomu płynu ilości minimalnej i maksymalnej w temperaturach 20 i 90*C).

  10. #2370
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2021
    Mieszka w
    Auto
    AR 147 1.9 JTDm 150 KM, AR 159 2,4 JTDm 200 KM Q-Tronic
    Postów
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał rytom Zobacz post
    Ja kontroluję to w taki sposób, że na wyłączonym silniku, po odkręceniu korka wycieram bagnet oraz nakładam go na zbiorniczek (nie wkręcam) i odczytuję wskazanie poziomu płynu (na bagnecie są wskazania poziomu płynu ilości minimalnej i maksymalnej w temperaturach 20 i 90*C).
    Dzięki za info. Czyli muszę dolać, bo jest już poniżej poziomu minimum.

Podobne wątki

  1. Wielki problem! Pomocy!! 2,4 JTD!
    Utworzone przez yelosnki w dziale 156
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 06-06-2014, 20:43
  2. Wielki Problem z 2.0TS POMOCY!!
    Utworzone przez konrad251 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 02-12-2012, 15:53
  3. Wielki problem z Zamkami
    Utworzone przez hubert25 w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 10-03-2012, 07:06
  4. wielki problem z gazem
    Utworzone przez Łuki_lubin w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 06-08-2011, 08:27
  5. Wielki Problem z silnikiem!!!!!
    Utworzone przez luniu w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 15-05-2010, 12:18

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory