Strona 23 z 27 PierwszyPierwszy ... 131415161718192021222324252627 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 221 do 230 z 269

Temat: Turbina (dźwięki z turbo, gwizdanie)

  1. #221
    Użytkownik Romeo Avatar italiano_83
    Dołączył
    02 2015
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 170 MA Distinctive/ Premium/Dach/Bose
    Postów
    504

    Domyślnie

    Cytat Napisał balery Zobacz post
    Rozumiem, że chodzi o zmienna geometrię?
    W turbosprężarkach typu WG też ten efekt występuje.

  2. #222
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2015
    Mieszka w
    Ostrów Wielkopolski WIELKOPOLSKA
    Auto
    Alfa romeo 159 1.9 JTDm 16V
    Postów
    76

    Domyślnie

    Musiałby się ktoś bardziej obeznany wypowiedzieć, ale moim zdaniem w zwykłej turbinie też może ten efekt występować.

    Jak turbo za dużo pompuje to powietrze wracające z powodu przeładowania może powodować efekt surge. A co za tym idzie uszkodzić wirnik w skrajnych przypadkach (jak u mnie).

  3. #223
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    FSD
    Auto
    159 SPORTWAGON 1.9 JTDM
    Postów
    30

    Domyślnie

    Warto sprawdzić najpierw czy nie ma przeładowania. Może być uszkodzony czujnik Overboost, który jest zamocowany na pasie przednim. Moje auto podobnie się zachowywało i to było powodem. Można podpiąć czujnik od innego auta. Ja miałem podpięty przez kilka dni od RENAULT i wszystko było OK. To nie zawsze muszą być zawieszone kierownice w TURBO.

  4. #224
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 16v. Stromboli Grey
    Postów
    50

    Domyślnie Regeneracja turbo.

    Witam
    Panowie zwracam się z prośbą o pomoc. Bella jest po regeneracji turbo i niestety prawdopodobnie zostałem oszukany przez warsztat, który przeprowadzał regenerację, turbina w ogóle nie zbiera od dołu na 1,5 zaczyna ładować dopiero przy 2,7 tys obrotów, dodam, że przed regeneracja wszytko było dobrze. Zdecydowałem się na regenerację ze względu na szuranie przy schodzeniu z obrotów, ale zdanych spadów mocy. Wydaje mi się, że dali mi w ogóle inna turbine. Oczywiście zgłosiłem im ten problem, wyjęli turbo w celu ponownego ustawienia i stwierdzili, że wszystko jest dobrze i problem musi leżeć gdzie indziej. Nie mam zielonego pojęcia co dalej robić, dlatego proszę o jakieś podpowiedzi.

  5. #225
    Użytkownik Znawca Avatar SliwusBuu
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Mazda MX5 NBfl 1.8l, Alfa Romeo 159 2,4 JTDm 2006r.; Alfa Romeo 156, 1.9 JTD 115KM - była
    Postów
    1,075

    Domyślnie

    Nie dodawaj takich samych postów w 2 różnych tematach, bo zrobi się śmietnik.

  6. #226
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafal12310 Zobacz post
    Witam
    Panowie zwracam się z prośbą o pomoc. Bella jest po regeneracji turbo i niestety prawdopodobnie zostałem oszukany przez warsztat, który przeprowadzał regenerację, turbina w ogóle nie zbiera od dołu na 1,5 zaczyna ładować dopiero przy 2,7 tys obrotów, dodam, że przed regeneracja wszytko było dobrze. Zdecydowałem się na regenerację ze względu na szuranie przy schodzeniu z obrotów, ale zdanych spadów mocy. Wydaje mi się, że dali mi w ogóle inna turbine. Oczywiście zgłosiłem im ten problem, wyjęli turbo w celu ponownego ustawienia i stwierdzili, że wszystko jest dobrze i problem musi leżeć gdzie indziej. Nie mam zielonego pojęcia co dalej robić, dlatego proszę o jakieś podpowiedzi.
    Pewno ją tylko wyważyli i tyle. Jak ci się rozsypie, to stwierdzą, że to problem ze sparowaniem w twoim silniku lub wymyślą coś innego.
    Podobna historia https://www.facebook.com/tuning.conm...688555738071:0
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

  7. #227
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Kolejna nauczka, że lepiej kupić nowe turbo niż oddawać stare do Gepetto, żeby ten je wystrugał.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  8. #228
    Użytkownik Świeżak Avatar grzegorz113
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    poznan
    Auto
    Alfa 159 SW 1.9 16V
    Postów
    169

    Domyślnie

    witam
    Zauwazylem ze miedzy 2 a 3 tys, obrotow slychac glosny swist gwizdanie. Po przekroczeniu 3 tys cisza.
    Pytanko czy przyczyny szukac w turbo dolocie a moze jakies inne podpowiedzi?

  9. #229
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 16v. Stromboli Grey
    Postów
    50

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Kolejna nauczka, że lepiej kupić nowe turbo niż oddawać stare do Gepetto, żeby ten je wystrugał.
    Szkoda tylko, że te nauczki są takie kosztowne. ..

    Wysłane z mojego SM-T535 przy użyciu Tapatalka

  10. #230
    Użytkownik Świeżak Avatar jarecki82
    Dołączył
    12 2016
    Mieszka w
    opolskie
    Auto
    159 1.9 JTD 150 eko OFF Panda 1.3JTD Seicento
    Postów
    28

    Domyślnie

    Moja siostra jak jedzie swoim Punto 1.9 120 to ja słychać od połowy wsi. Tak gwiżdże.
    Przez rok nie wziął grama oleju i tak pewnie będzie jeszcze jeździć 10 lat, nie czyta żadnych forumowych porad, bo się na tym nie zna i śpi spokojnie.
    U mnie gwiżdże mniej i co z tego skoro mam ją do wymiany bo ciśnie olejem jak głupia
    Pół dnia dziś pod nią leżałem, mam ją 3 m-ce i skrzynia charczy na luzie jak zimny,i do tego tubo sadzi olej.
    Jak odpaliłem wąż na obrotach 750 to nie pluło ale jak mama dała 1500 obrotów to łapa zapaćkana olejem.
    Na 6 tys. wzięła prawie 2 litry. Klapa gasząca zafajdana, łączenie rury z kolektorem zafajdane.
    Szukać dalej problemu ubytku oleju czy po prostu wymieniać turbinę.
    Ostatnio edytowane przez jarecki82 ; 03-03-2017 o 21:21

Podobne wątki

  1. Gwizdanie turbiny JTD
    Utworzone przez TOBISIAK w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-11-2015, 09:54
  2. gwizdanie- nie turbo!!
    Utworzone przez demonobiker w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 23-11-2012, 02:07
  3. Uszkodz.rura od turbo-czy turbina może coś zassać ?
    Utworzone przez Garos w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-07-2012, 08:23
  4. 156 2.4 td sprowadzona - problem z turbina (turbo)
    Utworzone przez GTom777 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-06-2010, 16:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory