Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: szum ze skrzyni - zagadka

  1. #1
    Użytkownik Znawca Avatar Kali_33
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 2.0TS 1997
    Postów
    1,525

    Domyślnie szum ze skrzyni - zagadka

    szumi mi ciś w skrzyni, od dłuższego czasu tak jeżdzę i nic się nie zmienia, zastanawiam się co to właściwie może szumieć bo raczej nie łożyska. Dźwięk jest podobny do pracującego silniczka elektrycznego i dość cichy. Skończyły mi się pomysły dlatego prośba do Was o pomysły co by to mogło być. Będą próbował to weryfikować, może ktoś trafi
    Główną wskazówką jest to, że jadąc na luzie i ruszając gałką na boki zmienia się natężenie tego szumu. Nie mam pojęcia w jaki sposób takie ruchy lewarkiem mogłyby wpływać na pracę skrzyni?

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar ernest159
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Biała Podlaska
    Auto
    były 156 FL 1.9 JTD, 159 1.9 JTDm ,159 2.4 JTDm,159 2.4 210 Ti
    Postów
    504

    Domyślnie

    To jest to samo co kiedyś pisałeś: " szum z układu napędowego"?
    159 2.4 JTDm 2006 DPF out+ wirus 229KM 520 Nm http://www.forum.alfaholicy.org/album.php?albumid=1287
    159 2.4 JTDm 210KM Ti 2008 DPF,EGR out+wirus https://drive.google.com/folderview?...2s&usp=sharing

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar mariuszoles
    Dołączył
    05 2011
    Auto
    Porsche Panamera 4S
    Postów
    999

    Domyślnie

    Zauważyliście, że od pewnego czasu zaczynają się dość często dublować tematy na forum. Chodzi mi w szczególności o aktywność nowych osób, które nie zadają sobie trudu sprawdzenia starych tematów. Wygląda na to, że... już wszystkie problemy związane z Alfa Romeo 159 rozwiązaliśmy na tym forum Wystarczy po prostu poszukać i wszystko da się znaleźć.

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar sickboy
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 159 1.9JTDm 16V Distinctive 2006r
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Mam te same objawy co Kali. Narazie tak jeżdzę bo się nie nasila, jedyne co pomaga na tą dolegliwość to włączenie radia.
    Myślałem że to łożysko koła, byłem 2 razy na badaniu stetoskopem i nic nie wykazało. Było podejrzenie że to może łożysko na podporze półośki prawej tak hałasuje, bo jak mechanik osłuchiwał układ napędowy to dźwięk się nasilał im bliżej skrzyni. Łożysko podpory też okazało się OK. Jedno co zaóważyłem to kiedy auto było na podnośniku wrzuciłem 4 bieg i nic nie było słychać, cisza. Hałas powstaje tylko wtedy gdy auto stoi na kołach. Ja podjerzewam że to może być związane z łożyskami przy mechaniźmie różnicowym.

    Nero Provocatore - AR159
    Jedna mARka - Jeden Klub - Alfaholicy

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar Kali_33
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 2.0TS 1997
    Postów
    1,525

    Domyślnie

    no a u mnie słychać także na podnośniku, ale co ciekawe na zewnątrz tego nie słychać tylko jak się siedzi w środku samochodu i zamknie wszystkie szyby. Łożyska przy mechanizmie różnicowym chyba nie, bo raczej oba naraz by nie padły, a hałasują oba koła (sprawdzone na podnośniku raz lewe w górze, raz prawe).

    Mnie najbardziej zastanawia zmiana hałasu przy ruchach lewarka na boki bo to chyba nie powoduje w mechanizmach skrzyni żadnych zmian, wydaje mi się że podobnie się ma podciągnięcie blokady wstecznego. Po prostu przestawia się coś tylko w wybieraku i dopiero wbicie biegu powoduje przesunięcie odpowiedniego trybu. Ale może się mylę?

Podobne wątki

  1. [159] 1.9JTDM gwizd/szum z okolic skrzyni, półosi.
    Utworzone przez SimonCT w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-07-2013, 10:42
  2. Szum ze skrzyni przy niewciśniętym pedale sprzęgła
    Utworzone przez zadra66 w dziale 166
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 05-03-2011, 16:26
  3. szum w skrzyni 2.0 TS
    Utworzone przez Krisu w dziale 166
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-01-2010, 13:17
  4. Szum ze skrzyni lub sprzęgła
    Utworzone przez currahee w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 20-11-2007, 18:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory