Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30

Temat: Przy nagrzaniu gasnie

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar endriu73
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    AR 159 2.4 SW ; AR 155 1,8 8V
    Postów
    323

    Domyślnie Przy nagrzaniu gasnie

    Witam.
    Na poczatku napomne iz moja 155-tka stala ok. 3 tyg. nie odpalana, a moj problem polaga na tym ze auto, dzis rano po nagrzaniu sie, zgaslo przy ok.50°C i dzieje sie tak zawsze jak tylko ponownie sie nagrzeje.Po ostygnieciu mozna bez problemu je ponownie odpalic.
    Wczoraj poznym wieczorem natomiast, po odpieciu akumulatora i po 30min. podpieciu ponownie, auto chodzilo az do wlaczenia akumulatora z tym ze trzymalem silnik na obrotach, przy ob. jalowych zgaslo przy ok. 70°C. Dodam ze obroty silnika czasami falowaly.
    Wyczytalem na forum ze to czujnik polozenia walu, jesli tak to w jakiej cenie mozna go dostac i czy ciezko go samemu wymienic, poniewaz jestem w delegacji za granica i nie mam dostepu dokanalu.
    Czy ponowny restart komputera cos pomoze?

    Dziekuje z gory za wszystkie sugestie, mam nadzieje ze problem bedzie nieskomplikowany a rozwiazanie oczywiste poniewaz na poczatku przyszlego tyg. planowalem powrot do Polski

    Pozdrawiam
    Andrzej

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    Objawy dla czujnika położenia wału dość charakterystyczne. Ja za swój do 147 płaciłem trochę powyżej 100zł. Wymiana wykonywana z kanału bo tylko od dołu dało radę się dostać a dostęp i tak nie był zbyt łatwy. Restart kompa nic tu nie zmieni.

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar endriu73
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    AR 159 2.4 SW ; AR 155 1,8 8V
    Postów
    323

    Domyślnie

    dzieki Pablo udalo sie rozwiazac problem (mam nadzieje bo troche za wczesnie aby sie cieszyc). Na przyczyne, po dluzszym postoju, wskazywal wiazke prowadzaca napiecie do czujnika polozenia walu i po przeczyszczeniu Bella na razie chodzi bez zarzutow, i oby tak zostalo
    drift-r, Tobie tez dzieki za info, a po rozmowie z Pablo u nas w 8-zaworowkach wymiana czujnika jest o wiele prostsza niz w 16v

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie

    U nas czujnik śmiało wymienia się bez kanału, wydaje mi się że jakby się postarać to da się to zrobić od góry

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    Dobrze, że okazało się to coś prostszego. I znowu wyszło, że z 16V jest gorzej .

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar endriu73
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    AR 159 2.4 SW ; AR 155 1,8 8V
    Postów
    323

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzybek_bgi Zobacz post
    U nas czujnik śmiało wymienia się bez kanału, wydaje mi się że jakby się postarać to da się to zrobić od góry
    Piotrek, mysle ze bylby nielada klopot z odkreceniem czujnika, wolalbym poswiecic pol godz. wiecej i zdjac kolo oraz oslone no ale po forum chodzi fama ze lepszego specjalisty od 8v nie ma wiec skoro tak mowisz to tak tez musi byc

    Cytat Napisał drift-r Zobacz post
    Dobrze, że okazało się to coś prostszego. I znowu wyszło, że z 16V jest gorzej .
    drift-r, ja 16v nie mialem tak wiec nic do nich nie mam przeciez to tez Belka

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    Pewnie, że belka i też fajna

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie

    Andrzeju, nie schlebiaj mi, nie czuję się i nie jestem specem od 8V, może za 2-3 lata jak skończę robotę na silniku i całe auto to będę mógł się za takiego uważać, na razie jestem pikuś, czytając Jima jestem nikim
    Chociaż wydaje mi się że wystarczy podnieść auto i wsunąć się od przodu pod zderzak i bez ściągania koła się obejdzie, oczywiście coś oprócz podnośnika obowiązkowo musi być, u mnie tą rolę spełnia drewniany pieniek który jest 1cm niższy od rozłożonego na maxa lewarka

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzybek_bgi Zobacz post
    u mnie tą rolę spełnia drewniany pieniek który jest 1cm niższy od rozłożonego na maxa lewarka
    "Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki"

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar endriu73
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    AR 159 2.4 SW ; AR 155 1,8 8V
    Postów
    323

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzybek_bgi Zobacz post
    Andrzeju, nie schlebiaj mi, nie czuję się i nie jestem specem od 8V, może za 2-3 lata jak skończę robotę na silniku i całe auto to będę mógł się za takiego uważać, na razie jestem pikuś, czytając Jima jestem nikim
    Chociaż wydaje mi się że wystarczy podnieść auto i wsunąć się od przodu pod zderzak i bez ściągania koła się obejdzie, oczywiście coś oprócz podnośnika obowiązkowo musi być, u mnie tą rolę spełnia drewniany pieniek który jest 1cm niższy od rozłożonego na maxa lewarka
    Piotrek, w takim razie za 2-3 lata bedziesz grzybi_jim na co z niecierpliwoscia czekam i moja 155-tka zreszta tez.
    Ale cale szczescie ze Bella szybko sie "zregenerowala" bo jeszcze Niemcy pomysleliby ze Alfy sie psuja, a jak zobaczyliby drewniany lewarek...wole nie myslec

Podobne wątki

  1. Gasnie przy odpalaniu
    Utworzone przez Nemiks w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-06-2014, 08:39
  2. [GTV] GTV przestala jechac :( Po nagrzaniu silnik gasnie i pali sie uklad wtrysku
    Utworzone przez konus w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 30-11-2012, 12:14
  3. przy 90 stopniach gasnie silnik
    Utworzone przez mc7505 w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 21-12-2011, 17:41
  4. Gasnie przy przełączeniu
    Utworzone przez devon58 w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 11-12-2010, 10:08
  5. [145/146] Silnik gasnie, przy hamowaniu
    Utworzone przez glic4 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 31-01-2009, 12:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory