Strona 8 z 12 PierwszyPierwszy 123456789101112 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 116

Temat: klapy wirowe

  1. #71
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Z nazwy tematu wynika, że nie nadaje się do silników JTDm... I dziwny opis:
    ALFA ROMEO - 159
    1.9 JTDM 16V 09.05 - 100 136
    100 konnych silników nie ma. Przed zakupem upewnij się mailowo, żeby sprzedawca potwierdził, że kolektor nadaje się do Twojego silnika. Potem w razie usterki może być problem z reklamacją.
    Są silniki 100 kilowatowe, czyli 136 KM – wersja belgijska, z programowo lekko okrojoną mocą. Sprzętowo to ten sam silnik. Ten kolektor prawie na pewno będzie pasował do 1.9 JTDm 16v.

    Ja osobiście mam kolektor ze strony kolektorycdti.pl (nie są sprzedawane na allegro) - zakładałem go, gdy jeszcze nie wiedziałem, że najlepiej wyrzucić klapy. Przejechałem kilkanaście tysięcy kilometrów i kolektor jest czysty tak ja nowy – można podejrzewać, że wciąż jest szczelny. Cena 450 zł, ale bez faktury i rachunku (aż dziwne, że ludzie nie boją się komercyjne świadczyć usług bez odprowadzania podatków...)
    Ostatnio edytowane przez jahu ; 19-03-2013 o 23:53

  2. #72
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    tomaszów mazowiecki
    Auto
    alfa romeo 159 1,9JTD sportwagon
    Postów
    44

    Domyślnie

    polecam usunięcie klap ja w mojej już to dawno zrobiłem i nie wpływa to negatywnie na samochód. zrobiłem tak w paru alfach ,właśnie w warsztacie stoi następna . jak jest ktoś chętny to zapraszam do tomaszowa maz.

  3. #73
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm 16v
    Postów
    267

    Domyślnie

    Czy problem z klapami dotyczy wszystkich roczników czy nic się nie zmieniało z czasem?

  4. #74
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Myszkin
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    służbowe
    Postów
    418

    Domyślnie

    Cytat Napisał wawraf Zobacz post
    Czy problem z klapami dotyczy wszystkich roczników czy nic się nie zmieniało z czasem?
    Dotyczy wszystkich roczników. W 2008 wprowadzono plastikowy kolektor w miejsce aluminiowego i wiele to nie dało - ryzyko urwania się klapki istniało nadal.
    "Alfa Romeo ma wszystko, czego potrzebuje: rzesze rozmontowanych emocjonalnie fanów..."

    "Od takiej marki jak Alfa Romeo oczekujemy wysmakowanych detali, które zamieniają zwykłą czynność prowadzenia samochodu w celebrację kontroli nad maszyną"

  5. #75
    Użytkownik Romeo Avatar marcingoleniow
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 150 km
    Postów
    1,188

    Domyślnie

    Ciekawa sprawa... W tym artykule piszą, że do przyspieszenia awarii klap przyczynia się zaślepienie EGR-a. Dziwne bo przecież po zaślepieniu EGR-a silnik pracuje cały czas na czystym powietrzu (bez spalin) i wówczas kolektor tak się nie brudzi a klapy nie zacierają. Wyprowadźcie mnie z błędu jeśli sie mylę.
    Poniżej tekst artykułu
    http://moto.wieszjak.pl/testy-aut/uz...tkich-Alf.html

  6. #76
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Kamilhex
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Słubice/Poznań
    Auto
    Alfa 159 SW TI 2.4 Qtronic 200KM
    Postów
    64

    Domyślnie

    Dzięki chłopaki, zamówiłem na kolektorycdti.pl zobaczymy co z tego będzie. Mam nadzieję, że gra jest warta świeczki. Nie chciałem ryzykować całkowitego wywalania klap, po coś w końcu one są. Może i na mocy nie widać różnicy, ale jednak mieszanka chwilowo się zmienia więc może to negatywnie wpływać na DPF (nadmierne dymienie momentami, którego nie widać, bo filtr wszystko wyłapuje, przez co się szybciej zapycha przy jeździe miejskiej). To tylko moja teoria, ja lubię mieć wszystko w aucie jak w zegareczku więc będę spał spokojnie z klapami na swoim miejscu. Dam znać czy zauważyłem wzrost mocy po wymianie.

  7. #77
    Użytkownik Świeżak Avatar alfa_fan
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    WZU
    Auto
    159 164 166
    Postów
    198

    Domyślnie

    Witam.

    A czy w 2.0 też są klapy?

    pozdrawiam
    mirek
    pozdrawiam alfa_fan; ik@r 1063
    AR 145 bx
    - smoczyca(drago);
    AR 164 V6 - sokół millennium;
    AR 159 jtdm - mała czarna;
    AR 164 V6 tb - wściekła(furioso);
    AR 166 V6 sportronic - black lady


    Kupię wzmacniacz i wiązkę DSP

  8. #78
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,824

    Domyślnie

    chyba juz nie ma w 2.0.Kamilhex chyba teraz wlasnie masz o czym myslec dalej a nie spac spokojnie.Spac spokojnie to bys mogl jakby klap nie bylo bo to juz potwierdzone ze one niesluza do niczego chyba ze tylko do tego zeby sie urwac i zrobic spustoszenie.Chociaz prz aluminowym kolektorze raczej moga sie tylko zatrzec.Tez na poczetku nie chcialem tych klap wywalac wiec je zregenerowalem ale po 6 miesiacach musialem je wywalac bo kolektor sie rozszczelnil i rzygalo mi olejem po silniku.Teraz juz rczej nikt nie zostawia klap tylko je wywala

  9. #79
    Użytkownik Znawca Avatar szewi
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa
    Postów
    1,084

    Domyślnie

    Czarny nie masz racji mowiac, ze klapy w kolektorze nie sluza do niczego. Klapy pod naglym obciążeniem przymykają się i otwierają wówczas w kolektorze ssącym występuje zawirowanie powietrza w celu lepszego wymieszania mieszanki paliwowej. Jadę na rozpoznanie auta i przy okazji gadalem ze znajomym, ktory remontuje silniki od ca 20 lat, powiedzial mi, ze ludzie dzis wywalaja wszystko co sie da, a potem sie dziwia ze np po zaslepieniu calkowitym EGR silniki do remontu po wypaleniu tlokow itp. Jak cos ktos wymyslil to zawsze jakis sens / zamysl byl. Pewnie za chwile znajdzie sie duzo osob, ktore powiedza ze to bzdura i wywalac. Tylko, ze na koncu zostajesz Ty i Twoje auto i Twoje wydane $ na ew konsekwencje. Moze nie jestem super wiarygodny bo sam nie mam juz np DPF, ale przynajmniej warto wiedziec o co kaman, zanim sie cos wywali
    Ja np EGRa zgodnie z radami Rogala i kilku jeszcze osob bym nie usuwal. Te same osoby odradzaja wywalanie klap sugerujac, ze lepiej przeczyscic co jakis czas kolektor i ew naprawic klapy niz je usuwac calkowicie. Prawda jest taka ze jedni mowia tak, inni cos innego i nie wiesz dopoki nie doswiadczysz czegos sam jak to sie bedzie sprawowac w twoim aucie. Ja np nie wierze, ze po usunieciu nie ma objawow i auto lepiej jezdzi, raczej jest wg mnie odwrotnie, ale nie znam sie, nie uwierze dopoki nie zobacze
    Wymyslili te klapy celowo, zeby sobie wpadaly do cylindrow narazajac ludzi na remonty?
    Jak masz chipa i wywalisz klapy, to jasne ze bedzie lepiej, ale to nie zasluga klap tylko programu.

    A propos chipa np tez nie zgodze sie z teza ze chipowanie nie ma wplywu na podzespoly auta i to napwet lepiej dla auta. Chip ma i to duzy wplyw. Kazdy powinien miec swiadomosc ze to kosztuje, szybszym zuzyciem polosi napedowych, skrzyni, kola dwumasowego, sprzegla, turbiny, silnika itp, jak szybko to zalezy jak program jest zrobiony, i to tez warto wiedziec.
    Oczywiscie zawse mozna powiedziec ze to klient rozwalil auto, ale pokaz mi ludzi ktorzy po chipie jezdza w kapeluszu ,lepsze osiagi kusza Tu tez jestem niewiarygodny bo mam chipa, ale nie wmawiam sobie historyjki ze to lepiej dla auta, czy ze mniej pali itp. (pali wiecej, bo szybciej jezdzisz). Wiadomo mozna zminimalizowac ryzyko odpowiednio jezdzac, wymianiajac czesciej graty eksploatacyjne itp.

    Ostatnio edytowane przez szewi ; 22-03-2013 o 13:03

  10. #80
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,824

    Domyślnie

    szewi ale to co mialbym wymieniac klapy co 6 tys.km(bo tak mi padly po regeneracji) albo co polroku/rok.Wiesz ze Alfa zrezygnowala z klap i w innych modelach aut z tym silnikiem ich tez nie bylo(czytalem cos takiego na foru).Odnosnie EGRa to tez go nie wywalam i nie mam zamiaru.Mam go zaslepionego blaszka z otworami i tyle.Chipowac nie mam zamiaru bo dobrze wiem jakie sa konsekwencje(ale sa ludzie ktorzy mowia ze nie ma takich i sa same plusy).DPF sam dobrze wiesz ze to jest tylko wymysl ekologow i o dupe rozbic to badziewie.

Podobne wątki

  1. Klapy Wirowe
    Utworzone przez nietyx w dziale GT
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 18-04-2017, 20:37
  2. [159] DPF, EGR, klapy wirowe- ceny?
    Utworzone przez mates14 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 29-03-2016, 15:40
  3. [159] Klapy wirowe
    Utworzone przez Mrhiacynt w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-09-2015, 20:11
  4. [159] Klapy wirowe
    Utworzone przez ario w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 60
    Ostatni post / autor: 23-03-2014, 20:55
  5. 156 2.4 20v klapy wirowe ?
    Utworzone przez lisek10 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-08-2013, 21:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory