Strona 4 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 63

Temat: Stuki w górnej części silnika 1.9 JTD 16V 150KM

  1. #31
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    02 2013
    Auto
    Alfa Romeo 159 rok 2009 silnik 1.9 jtdm 16 V 110Kw 150ps
    Postów
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał criss Zobacz post
    kolego ale u ciebie jest inny dźwięk niż u markarp79 a to co jest u niego będzie raczej związane z kołem pasowym. Ps. u mnie też tak terkocze z tego co sprawdzałem jest to w rytm otwierających się wtryskiwaczy (czuć to jak ręką sie dotyka poszczególnych przewodów do wtryskiwaczy) w końcu wtryskiwacze otwierają się kilka razy na jeden cykl pracy. A teraz niech ktoś napisze u kogo tego dzwieku nie ma
    Mi chodzilo o moj dzwiek. A u markarp79 moze to byc kolo pasowe tez mi cos stukalo wymienilem wszystko od kola po rozrzad itp i nie stuka. Kolo pasowe sie juz telepalo. markarp79 zrzuc pasek i zobacz jak sie kolo zachowa. poruszaj nim i odpal bez paska

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał solaris2007 Zobacz post
    oj nie bardzo kolego od wtryskow bo slychac to z prawej strony. No i po rozgrzaniu. Ja zamienilem miejscami wrtyski 3 i 4 z pierwszym i drugim. Glos zostal dalej z prawej strony.
    Dokladnie cieply silnik prawa strona

  2. #32
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2008
    Mieszka w
    Warszawa / Gorlice
    Auto
    Alfa 159 1.9 JTD 16V 2007
    Postów
    30

    Domyślnie

    Cytat Napisał sotik Zobacz post
    Mi chodzilo o moj dzwiek. A u markarp79 moze to byc kolo pasowe tez mi cos stukalo wymienilem wszystko od kola po rozrzad itp i nie stuka. Kolo pasowe sie juz telepalo. markarp79 zrzuc pasek i zobacz jak sie kolo zachowa. poruszaj nim i odpal bez paska

    - - - Updated - - -


    Dokladnie cieply silnik prawa strona
    sotik,
    jak wróce z delegacji na święta to się tym zjame i bede próbowal wszystkich opcji przedstawionych przez Was. Narazie autko stoi pod domem i czeka jak właściciel wróci

  3. #33
    Użytkownik Rowerzysta Avatar grzechu18
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Krzeszowice
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTDm
    Postów
    90

    Domyślnie

    i wiadomo coś w temacie?

  4. #34
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2008
    Mieszka w
    Warszawa / Gorlice
    Auto
    Alfa 159 1.9 JTD 16V 2007
    Postów
    30

    Domyślnie

    Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazuja na sworzeń tłoka na drugim cylindrze. Zabieramy się z tym tematem w weekend majowy. Jak bedzie zrobione to opisze cała historie.

  5. #35
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2008
    Mieszka w
    Warszawa / Gorlice
    Auto
    Alfa 159 1.9 JTD 16V 2007
    Postów
    30

    Domyślnie

    Wydaje się, ze problem tego stuku został usunięty. Okazało się, ze na drugim cylindrze sworzeń tłoka by do wymiany. Przyczyna tego była rok temu gdy klapki z plastikowego(po zmianowego) kolektora wpadły i spowodowały uderzenie tłoka o zawory i głowice. Skutki tego pojawiły się po 10 tys. km, kiedy zaczął się metaliczny stukot w górnej części silnika. Po rozebraniu i umyciu korby i tłoka okazało się ze luz jest wyczuwalny na polaczeniu. Zostały wymienione profilaktycznie wszystkie sworznie na pozostałych tłokach. Miejmy nadzieje ze już nie będzie żadnych niespodzianek

  6. #36
    Użytkownik Fachowiec Avatar pampik
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    była - AR 166 2.4 JTD / 159 1.9 JTDm 16V 07r - jest 159 2.4 210 :)
    Postów
    2,177

    Domyślnie

    byłem blisko

  7. #37
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2012
    Auto
    Alfa 159 1.9 JTDM
    Postów
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał markarp79 Zobacz post
    Wydaje się, ze problem tego stuku został usunięty. Okazało się, ze na drugim cylindrze sworzeń tłoka by do wymiany. Przyczyna tego była rok temu gdy klapki z plastikowego(po zmianowego) kolektora wpadły i spowodowały uderzenie tłoka o zawory i głowice. Skutki tego pojawiły się po 10 tys. km, kiedy zaczął się metaliczny stukot w górnej części silnika. Po rozebraniu i umyciu korby i tłoka okazało się ze luz jest wyczuwalny na polaczeniu. Zostały wymienione profilaktycznie wszystkie sworznie na pozostałych tłokach. Miejmy nadzieje ze już nie będzie żadnych niespodzianek
    Mam identyczne objawy ale nie zacząłem się jeszcze w to bawić. Silnik 200k przejechane i plastikowy pozmianowy kolektor nie był jeszcze chyba ruszany. Myślę że trzeba będzie wymienić wszystkie popychacze hydrauliczne i sprawdzić dokładnie wtryski a jeżeli te zabiegi nie pomogą zabrać się za wymianę sworzni w tłokach. I tu pytanie jakie koszty trzeba przyjąć? Czy istnieje jakiś prosty sposób sprawdzenia stanu tych klapek z kolektora? Szukałem po forum i ze starym typem nie ma problemu ale przy tym nic nie widać.

    Z góry dzięki za podpowiedzi Pozdr

  8. #38
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał tropik Zobacz post
    Czy istnieje jakiś prosty sposób sprawdzenia stanu tych klapek z kolektora
    Musisz zdemontować plastikową część kolektora.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  9. #39
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2008
    Mieszka w
    Warszawa / Gorlice
    Auto
    Alfa 159 1.9 JTD 16V 2007
    Postów
    30

    Domyślnie

    Cytat Napisał tropik Zobacz post
    Myślę że trzeba będzie wymienić wszystkie popychacze hydrauliczne i sprawdzić dokładnie wtryski a jeżeli te zabiegi nie pomogą zabrać się za wymianę sworzni w tłokach. I tu pytanie jakie koszty trzeba przyjąć?
    1. Sprawdzenie wtrysku na profesjonalnej maszynie serwisowej to koszt do 50 PLN za sztukę, cena Wawa.
    2. Popychacze w zależności jakiej firmy zamiennik to koszt do ok 50 PLN. Czyli 16 sztuk plus uszczelniacze to nie mała kwota. A jak głowica jest już na wierzchu to i prowadnice zaworów wymienić by się zdało. To dodatkowy koszt. Prowadnica zamiennik to jakieś chyba do 30 PLN nie wiem dokładnie.
    3. Uszczelka pod głowice to 150-200 PLN zamiennik, plus jeszcze usługa z planowania głowicy oraz docierania zaworów do nowych prowadnic to w zależności od warsztatu może oscylować do 200PLN.
    3. Uszczelka pod miskę olejową 30-50 PLN.
    4. Olej plus pasek rozrządu który wymaga wymienić no chyba, że już czas na kompletną wymianę rozrządu.
    5. Sworzeń plus tulejka komplet 4 sztuk (tylko w ASO - był brak zamienników) to jakiś koszt 500PLN.
    W sumie koszt części takiej operacji kompleksowej to ok 2500PLN(jeśli rozrząd kompleksowo to więcej może wyjść), no i oczywiście koszt robocizny, ale to sprawa indywidualna, ja miałem to szczęście, że robił mi to znajomy więc nie zdarł ze mnie kasy.

    P.S. Stuki u ciebie mogą wynikać z tego, że już się któraś z klapek kolektora urwała i może być na tłoku. Proponuje przy okazji demontażu kolektora wyrwać te klapki jeśli są tam jeszcze.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez markarp79 ; 30-06-2013 o 17:12

  10. #40
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2012
    Auto
    Alfa 159 1.9 JTDM
    Postów
    31

    Domyślnie

    Dzięki za podpowiedzi.Trzeba się będzie wziąść za ten temat. Czy w którymś miejscu kolektora jest wbita data produkcji? Chciałbym stwierdzić czy w ogóle kiedyś był wymieniany i na tej podstawie podjąć decyzję czy wymieniać na całkowicie nowy czy wyczyścić i poczekać (jeżeli w ogóle będzie jeszcze chodził). No nic w piątek Alfke dawał na roboty. Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. [159] Pocenie w górnej części. JTDM 8v
    Utworzone przez taczka464 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-01-2016, 17:19
  2. Wymiana tulei górnej łapy silnika 1.8 TS
    Utworzone przez Majkel w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 26-01-2014, 09:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory