Strona 5 z 41 PierwszyPierwszy 123456789101112131415 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 410

Temat: Świece żarowe i centralka świec - pre-heating glow plugs / unit not available

  1. #41
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    Giulia Veloce '21
    Postów
    47

    Domyślnie

    Ja tak miałem ostatnio przy słabym akumulatorze. Wyświetlał się ten komunikat kilka razy, a po 3-4 dniach akumulator odmówił współpracy Doładowałem i jest ok.

  2. #42
    Użytkownik Znawca Avatar karmal
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Maserati Ghibli S 3,0 410KM
    Postów
    1,894

    Domyślnie

    a był już taki wątek na forum... i było wszystko wyjaśnione
    Poszukaj
    _____________________________
    Jedna AR 159 od 09.2010 do 05.2019

    Łada Niva prod. 2010 w posiadaniu od 02.2017 )

    Aktualnie Maserati Ghibli S

  3. #43
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar juhass
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    Giulietta MA 2011; Giulia 2021 USA
    Postów
    512

    Domyślnie

    Mnie niestety też dopadła ta przypadłość jakieś 2 tyg temu. Pomyslalem- ok, spaliła się świeczka. Nie wymieniałem jej sam, bo w 8v nie jest to najprzyjemniejsza czynność serwisowa. Pojechałem do mojego mechanika- stwierdził że sprawdzą świece i jak spaliła się jedna- wymieniają jedną. Jeśli dwie lub więcej- wymieniają wszystkie. No i wymienili jedną.
    Nic to nie dało kontrolka nadal mruga. Jadę tam znów w poniedziałek, facet twierdzi że to może być centralka jednak u mnie raczej świece grzeją bo auto zapala bezproblemowo- tak samo jak wcześniej, gdy blędu nie było. Zarzeka się że świece żarowe są sprawne. Co w takim wypadku robić? Błąd oczywiście był kasowany z komputera.

  4. #44
    Użytkownik Znawca Avatar karmal
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Maserati Ghibli S 3,0 410KM
    Postów
    1,894

    Domyślnie

    Cytat Napisał juhass Zobacz post
    Mnie niestety też dopadła ta przypadłość jakieś 2 tyg temu. Pomyslalem- ok, spaliła się świeczka. Nie wymieniałem jej sam, bo w 8v nie jest to najprzyjemniejsza czynność serwisowa. Pojechałem do mojego mechanika- stwierdził że sprawdzą świece i jak spaliła się jedna- wymieniają jedną. Jeśli dwie lub więcej- wymieniają wszystkie. No i wymienili jedną.
    Nic to nie dało kontrolka nadal mruga. Jadę tam znów w poniedziałek, facet twierdzi że to może być centralka jednak u mnie raczej świece grzeją bo auto zapala bezproblemowo- tak samo jak wcześniej, gdy blędu nie było. Zarzeka się że świece żarowe są sprawne. Co w takim wypadku robić? Błąd oczywiście był kasowany z komputera.
    poszukać na forum tematu - tam jest odpowiedź. Pisałem wyżej w poście.
    _____________________________
    Jedna AR 159 od 09.2010 do 05.2019

    Łada Niva prod. 2010 w posiadaniu od 02.2017 )

    Aktualnie Maserati Ghibli S

  5. #45
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,825

    Domyślnie

    ja jak wymienialem swiece (od razu 4 szt.) to nic nie kasowalem,zadnych bledow i po wymianie nie bylo zadnego bledu(zadnej kontrolki).Pozatym tak jak napisal krmal zobacz odpowiedni temaat w ktorym chyba zostalo napisane wszystko, a jezeli nie to tam pisz swoje pytania bo to najbardziej odpowiednie miejsce.

  6. #46
    Użytkownik Ogier Avatar lukasz159
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 170KM i 380Nm :)
    Postów
    166

    Domyślnie

    Cytat Napisał Czarny_28 Zobacz post
    ja jak wymienialem swiece (od razu 4 szt.) to nic nie kasowalem,zadnych bledow i po wymianie nie bylo zadnego bledu(zadnej kontrolki)
    Tak samo ja. Ale czasami mam taki dziwny objaw. Jak odpalam samochod i np nie zaskoczy od razu tylko go musze przytrzymac na rozruchu chwilke to mi wyskoczy kontrolka od swieczek ze niby spalone. ale po chwili zgasnie i jest oki. Zrobilo mi sie tak kilkakrotnie podczas odpalania na zimnym silniku po nocy.

  7. #47
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,825

    Domyślnie

    ja tez ostatnio mialem 2 razy taki komunikat i teraz spokoj.Mysle ze aku mialem slaby i dlatego wyskakiwaly bledy.Wiem bo chyba altek mi padl po raz 2 ale to jeszcze nie potwierdzone(auto u mechanika i pn.-wt. bede cos wiedzial)

  8. #48
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar loco145
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Czarna 159 16Virs 07r
    Postów
    781

    Domyślnie

    Mi ten blad wyskakuje gdy jest bardzo zimno i dodatkowo wiatr wieje centralnie w przod auta wtedy przy odpalaniu pokazuje sie ten blad ktory po 10 sekundach gdy auto chodzi gasnie a wiec ktoras swieca nie dogrzewa na zimnym ciezko pali to fakt ale jak podgrzeje swiece z 2 3 razy to lapie od strzala tez czeka mnie wymiana tego ale raczej blad po wymianie powinien zniknac sam przynajmniej tak Mialem w 145 gdy padly mi swiece

  9. #49
    Lukas-Galway
    Gość

    Domyślnie

    Znalazlem przyczyne po przegrzebaniu wszystkiego... okazalo sie ze nowe swiece sa padaka.. zakupilem nowe "Beru - niemieckie" ale przy demontazu starych ukrecilem jedna i tak z paru zlotych naprawa zamienila sie w kilkaset... jutro demontuje glowice :/

  10. #50
    Użytkownik Fachowiec Avatar pampik
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    była - AR 166 2.4 JTD / 159 1.9 JTDm 16V 07r - jest 159 2.4 210 :)
    Postów
    2,177

    Domyślnie

    No własnie to jest ból wymiany świeć ;/ głupia świeca i jestes w kaczej d**ie. Robiłes to na zimnym czy na ciepłym silniku ?

Podobne wątki

  1. [159] Nie odpala mruga kontrolka i pokazuje blad "pre heating glow plugs not available"
    Utworzone przez Mirinda41 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 23-01-2016, 11:24
  2. [159] Pre heating plugs are not available
    Utworzone przez Maciek_m83 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 01-07-2015, 17:52
  3. [159] pre heating glow plugs not available
    Utworzone przez GruBaDuPa w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 29-09-2014, 18:35
  4. [159] JTDm pre heating glow plugs not available błąd krytyczny/ wartość krytyczna wg FES
    Utworzone przez loco145 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 29-04-2014, 20:41
  5. [159] Jeden reflektor sam gaśnie. Zapala się 'Pre Heating Glow Plugs not available'
    Utworzone przez LukasL w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 30-05-2012, 08:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory