Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24

Temat: Kilka problemów (szarpanie, spalanie, dziwne zachowanie przy rozruchu)

  1. #11
    Użytkownik Świeżak Avatar loeb666
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    alfa 159 8V 09"
    Postów
    166

    Domyślnie

    Cytat Napisał w0cinu Zobacz post
    uderzenie przy uruchomieniu u mnie zmniejszyło się po wymianie akumulatora na mocniejszy ale coś jeszcze jest - obstawiam dwumas. Odnośnie szarpania ot czytaj http://www.forum.alfaholicy.org/159_...pieszania.html , po co 100 razy to samo pisać
    Tak wiem już wczoraj znalazłem ten temat zacznę od czyszczenia EGR tylko nie wiem czy jest sens wymiany przepływki jak to by nie pomogło Pozdrawiam

  2. #12
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał tasiek Zobacz post
    U mnie rowniez wraz z wiosna powrocilo poszarpywanie przy ok 2000 obr/min, jednak u mnie problem byl od kupna czyli sierpnia zeszlego roku, EGR mialem sprawdzony - nowka wiec u mnie wina lezy gdzie indziej. Ostatnio zauwazylem tez ze ciezej mi odpala, szczegolnie gdy auto stoi na pochylej powierzchni pare godzin (praca).
    Niekoniecznie masz problem gdzie indziej... Zaślep EGR całkowicie i zobacz, czy szarpanie nadal występuje. Miałem już przypadki, gdy pomimo nowego EGR auto nadal szarpało. Wtedy pozostaje całkowite go wyłączenie.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał w0cinu Zobacz post
    uderzenie przy uruchomieniu u mnie zmniejszyło się po wymianie akumulatora na mocniejszy ale coś jeszcze jest - obstawiam dwumas. Odnośnie szarpania ot czytaj http://www.forum.alfaholicy.org/159_...pieszania.html , po co 100 razy to samo pisać
    Sprawdź poduszki POD silnikiem. Są dwie - bardzo podobne.
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  3. #13
    Użytkownik Rowerzysta Avatar w0cinu
    Dołączył
    12 2012
    Auto
    ar159 1.9JTD 8V
    Postów
    58

    Domyślnie

    poduszki są ok. Stuknięcie jest tylko podczas uruchamiania po nocy, później jest ok. Może ten typ tak ma - już się przyzwyczaiłem. Ciężko to nazwać stuknięciem po prostu tak twardo zapala. może kiedyś się coś skończy i będzie wiadomo.

  4. #14
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    10 2012
    Auto
    159
    Postów
    280

    Domyślnie

    Cytat Napisał w0cinu Zobacz post
    poduszki są ok. Stuknięcie jest tylko podczas uruchamiania po nocy, później jest ok. Może ten typ tak ma - już się przyzwyczaiłem. Ciężko to nazwać stuknięciem po prostu tak twardo zapala. może kiedyś się coś skończy i będzie wiadomo.
    rozmawialem ostatnio ze znajomym ma nowe DUCATO i tez mu trzaska w silniku przy odpaleniu serwis rozklada rece. Ciekawa przypadlosc

  5. #15
    Użytkownik Rowerzysta Avatar w0cinu
    Dołączył
    12 2012
    Auto
    ar159 1.9JTD 8V
    Postów
    58

    Domyślnie

    [QUOTE=Tomek_KRK;1182201]Niekoniecznie masz problem gdzie indziej... Zaślep EGR całkowicie i zobacz, czy szarpanie nadal występuje. Miałem już przypadki, gdy pomimo nowego EGR auto nadal szarpało. Wtedy pozostaje całkowite go wyłączenie.


    jak długo można pojeździć z zaślepką bez wyłączania programowego egr? chodzi mi, że do testu nie na stałe????

  6. #16
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Kąty Wrocławskie.
    Auto
    była AR156 1,9 JTD 110 2001; AR147 1,9 JTD 2003, Stelvio, jest 159,1,9 200KM, Giulia 280KM
    Postów
    1,552

    Domyślnie

    Cytat Napisał w0cinu Zobacz post
    jak długo można pojeździć z zaślepką bez wyłączania programowego egr? chodzi mi, że do testu nie na stałe????
    Ja do zmiany w programie jeżdziłem 2 miesiące, ktoś pisał, że rok. Poza wyświetleniem komunikatu "check" nic się nie dzieje.

  7. #17
    Użytkownik Rowerzysta Avatar w0cinu
    Dołączył
    12 2012
    Auto
    ar159 1.9JTD 8V
    Postów
    58

    Domyślnie

    jeśli po zaślepieniu egr jest ok to wymiana na nowy pomoże ?????

  8. #18
    Użytkownik Rowerzysta Avatar spdr
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Stargard Szczeciński
    Auto
    AR 159 SW 1.9 JTDm 115KM
    Postów
    88

    Domyślnie

    Witam,

    Miałem podobny problem, przy starcie silnika strasznie trzęsło, przy przyspieszaniu podobnie, ogólnie praca silnika dawała wiele do życzenia. EGR mam dawno zaślepiony, więc problemu doszukiwałem się gdzie indziej. Okazało się, że koło dwumasowe już dawno wymagało wymiany a powszedni właściciel olał sprawę. Jestem już po wymianie dwumasy i sprzęgła. Silnik pracuje równomiernie, przy starcie nie trzęsie się jak szalony, niestety przez zaniedbanie uszkodzeniu uległa skrzynia biegów.
    Piszę ten post aby uświadomić wielu osobom aby ślepo nie patrzyli na to co kto inny pisze im na forum. W co drugim poście winę zrzuca się na EGR. Polecam wszystkim, którzy mają podobny problem, aby udali się do dobrego mechanika, który zdiagnozuje usterkę i odpowiednio ją usunie. Warto wydać około 100 zł na diagnozę i mieć problem z głowy. U mnie było już za późno i dzisiaj oprócz dwumasy i sprzęgła mam dodatkowy koszt - skrzynia biegów. Jak będę miał szczęście wszystko zamknie się w 5000 zł.

    POZDR.

  9. #19
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek_KRK Zobacz post
    Miałem już przypadki, gdy pomimo nowego EGR auto nadal szarpało. Wtedy pozostaje całkowite go wyłączenie.
    Cytat z postu powyżej
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  10. #20
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar daro1906
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM 16 V Distinctive
    Postów
    650

    Domyślnie

    I z tą opinią się zgadzam. Mi też objawy wskazują na uszkodzony dwumas ( typowy objaw ). A tak swoją drogą to co przytrafiło się SPDR Twojej skrzyni biegów, ze wymaga interwencji mechanika?

Podobne wątki

  1. [159] Kilka problemów - odpalanie, jazda i spalanie
    Utworzone przez 156X w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 02-12-2014, 14:11
  2. Wariator czy jednak nie... dziwne objawy przy rozruchu.
    Utworzone przez Semprefedele w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 14-12-2013, 23:47
  3. Kilka pytań odnośnie JTD dziwne zachowanie
    Utworzone przez viruskill w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-01-2010, 10:20
  4. [145] Duże spalanie benzyny przy rozruchu. Boxer
    Utworzone przez r0bertos w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-10-2009, 19:01
  5. Spalanie i dziwne zachowanie
    Utworzone przez mnap86 w dziale 166
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 05-05-2009, 22:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory