Strona 5 z 13 PierwszyPierwszy 12345678910111213 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 126

Temat: Wymiana rozrządu + pompy wody

  1. #41
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    09 2013
    Auto
    159
    Postów
    116

    Domyślnie

    kolego jahu, czy Twoja porada sprawdzenie kolektora ssącego podczas wymiany rozrządu dotyczy także silnika 2.4 i czy przy okazji usunąć klapki?

  2. #42
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,824

    Domyślnie

    kazdego silnika z klapami czyli 1.9 i 2.4.Tak jak masz mozliwosc usun klapy

  3. #43
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Tak. W 2.4 szczególnie jest wyczulony na nieszczelności w kolektorze. W 2.4 jest aluminiowy kolektor, więc nie ma ryzyka urwania klapki, ale dość szybko pojawiają się nieszczelności, które bardzo szkodzą (zwiększona ilość sadzy + wyższa temperatura + nierówna praca). Usuwanie klapek wymaga zaspawania dziur po klapach. Podobny kolektor jest we wczesnych 1.9 16v. W późniejszych 1.9 16v występuje "poprawiony" (a precyzyjniej: pogorszony) kolektor plastikowy. Nie występują w nim nieszczelności, ale urywają się klapy i robią z silnika złom.
    Jak widać każdy kolektor ma swoje wady, jedne większe (plastikowy pogorszony), inne mniejsze ("tylko" zabijające DPF).

    Warto też przy okazji sprawdzić czy nie ma przedmuchów pod kolektorem wydechowym.

  4. #44
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    09 2013
    Auto
    159
    Postów
    116

    Domyślnie

    sposób usuwania klap jest taki sam jak w 1.9 według instrukcji z forum czy może w silniku 2.4 robi sie to inaczej? jest na forum instrukcja usuwania klap w 2.4?

  5. #45
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    09 2013
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    32

    Domyślnie

    Witam , wymieniłem dzisiaj rozrząd i miałem ciekawy przypadek 70tyś przejechane od ostatniej wymiany a pasek wyglądał jakby nie wiadomo ile było śmigane (poszarpany z jednej strony).Także miałem sporo szczęścia bo nie wiem ile by jeszcze wytrzymał. Przyczyna : napinacz uległ zniszczeniu,przestawieniu i nie był symetryczny do rolek przez co pasek z nich zjezdzal i się scierał

  6. #46
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Tomasz159
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Polska Legionowo
    Auto
    Alfa Romeo 159, 1.9 JTDm, 16V, 150km, 2008, Distinctive
    Postów
    89

    Domyślnie

    ...." na pewno drożej, bo z tego co kojarzę Carserwis to ASO Fiata. Generalnie ciśnie mnie czas i tym razem przeboleję tych kilka stów, przynajmniej będę pewny roboty przed wyjazdem. Swoją drogą, to mam nadzieję, że do roboty będzie tylko ten rozrząd i pompa, bo autko mimo swoich ponad 7 lat ma tylko 72 000 km przebiegu"

    Przebieg mały, ale możesz być pewien, że jak oddasz do Carservisu, to auto Ci bardzo dokładnie sprawdzą, bo jak "coś" czego nie życzę znają dodatkowo do "naprawy" to na pewno zadzwonią do ciebie z pytaniem "czy to też robimy". Im też zależy na kliencie. "klient = kasa". Pozdrawiam

  7. #47
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    09 2013
    Auto
    159
    Postów
    116

    Domyślnie

    czy ktoś z forumowiczów ma manuala wymiany rozrządu w 159 2.4 i może mi go podesłać? będę b. wdzięczny! a czy przy wymianie rozrządu co jeszcze powinienem wymienić...jakieś elementy osprzętu silnika?

  8. #48
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Gary
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    159 TI
    Postów
    680

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz159 Zobacz post
    ...." na pewno drożej, bo z tego co kojarzę Carserwis to ASO Fiata. Generalnie ciśnie mnie czas i tym razem przeboleję tych kilka stów, przynajmniej będę pewny roboty przed wyjazdem. Swoją drogą, to mam nadzieję, że do roboty będzie tylko ten rozrząd i pompa, bo autko mimo swoich ponad 7 lat ma tylko 72 000 km przebiegu"

    Przebieg mały, ale możesz być pewien, że jak oddasz do Carservisu, to auto Ci bardzo dokładnie sprawdzą, bo jak "coś" czego nie życzę znają dodatkowo do "naprawy" to na pewno zadzwonią do ciebie z pytaniem "czy to też robimy". Im też zależy na kliencie. "klient = kasa". Pozdrawiam
    Spotkalem sie wieloma warsztatami, ktore tak robia i nie byly to tylko ASO. Do poki nie przeginaja i nie chca naciagac klientow to i dla klientow i dla nich jest ok.
    Ostatnio edytowane przez Gary ; 15-12-2013 o 10:02 Powód: zdudlowanie posta

  9. #49
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    zabrze
    Auto
    Audi S8 D2.... Alfa 159 SW 1,9JTDM 16v
    Postów
    153

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fly Zobacz post
    Witam , wymieniłem dzisiaj rozrząd i miałem ciekawy przypadek 70tyś przejechane od ostatniej wymiany a pasek wyglądał jakby nie wiadomo ile było śmigane (poszarpany z jednej strony).Także miałem sporo szczęścia bo nie wiem ile by jeszcze wytrzymał. Przyczyna : napinacz uległ zniszczeniu,przestawieniu i nie był symetryczny do rolek przez co pasek z nich zjezdzal i się scierał

    a jakiej firmy był napinacz??,i ile przejechane na tym rozrządzie...a po trzecie czy aby na pewno jestes pewien ze to tylko 72 tys ? może ktoś zrzucił przebieg..... bo firmowy napinacz raczej na pewno wytrzymuje wiecej..... niz 70 tys....

  10. #50
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW JTDm 16v 150 KM 2008 r.
    Postów
    10

    Domyślnie

    Witam
    Ja właśnie wymieniłem w Pablogarage rozrząd SKF i Dayco. Przebieg 74000 ale już 5 lat. Szczerze mówiąc wszystko wyjęte z samochodu wyglądało bardzo dobrze. Spokojnie, jak na moje oko, polatałoby jeszcze kilkadziesiąt tysi ale wolę nie ryzykować ze względu na wiek Alfy.
    Części i robocizna 800 PLN.
    No i nie napiszę chyba nic nowego ale należy mu się: u Pabla szybko sprawnie i fachowo. Polecam!!!

Podobne wątki

  1. [GTV] Wymiana paska pompy wody i paska-pytanie
    Utworzone przez soup5 w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 65
    Ostatni post / autor: 20-04-2015, 06:55
  2. wymiana rozrządu czy wymieniać pompę wody ???
    Utworzone przez wubel17 w dziale 156
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 06-11-2012, 23:20
  3. [159] wymiana rozrządu, paska alternatora i pompy wodnej
    Utworzone przez zemsta w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 25-09-2011, 09:17
  4. Wymiana pompy wody
    Utworzone przez kak-tus w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 12-03-2011, 12:38
  5. ALFA 156 2.5V6 wymiana pompy wody
    Utworzone przez krishrv7 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-03-2009, 19:57

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory