Strona 5 z 16 PierwszyPierwszy 123456789101112131415 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 152

Temat: 2.0 JTDM zaślepienie egr

  1. #41
    Użytkownik Świeżak Avatar Nikos
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9JTDM 150KM,Alfa Romeo Gt 3.2 V6
    Postów
    227

    Domyślnie

    ewentualnie tak jak u mnie z konieczności najpierw zaślepiasz żeby nie brudzić wymytego kolektora a dopiero póżniej szukasz kogoś kto wyłączy programowo

  2. #42
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar wwwlewy
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    159 2.0 JTDm 2009r.
    Postów
    228

    Domyślnie

    Witam wszystkich. Po zaślepieniu EGRu w mojej belli 2.0 zauważyłem dużo wolniejsze nagrzewanie. Ale dziś to już naprawdę przegięcie było. Przejechałem około 14km (przy -3,5) i silnik dopiero osiągnął 90 stopni. Nagrzewanie to następowało przy nawiewie ustawionym na 20 stopni i jednej kresce. Po osiągnięciu temperatury pracy (90) postanowiłem, że się trochę ogrzeję (dla odmiany) i dałem nawiew na drugą kreskę i temperatura zaczęła spadać... Nie wiem czy to przez ten EGR tak się pogorszyło czy może już termostat niedomaga... Podpowiedzcie coś.

  3. #43
    Użytkownik Romeo Avatar gar_krk
    Dołączył
    09 2012
    Auto
    159 / MiTo
    Postów
    642

    Domyślnie

    Zaślepienie EGRa wpływa na wolniejsze nagrzewanie, ale jak już się nagrzeje to powinno trzymać 90C.
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 8V 163KM | 345Nm
    Alfa Romeo MiTo 1.4 TB 155km

  4. #44
    Użytkownik Znawca Avatar rybakmj
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Grajewo,podlasie
    Auto
    Kia Sportage 1.6 PB 177km
    Postów
    1,706

    Domyślnie

    U mnie przy -9* wskazówka siega 90* po niecałych 10km jadąc powiedzmy stałe 1800obr.Co dziwne 80* osiaga po jakichs 7km.Nadmuch na 1 kreskę i 18 *.Bez nadmuchu 90* jest po mniej wiecej 7km.Temperatura nie spada na światłach czy na postoju,chyba ,że włączymy wiekszy zakres nadmuchu .U mnie temp przy - 10 zaczeła spadac na postoju na 3 zakresie nadmuchu.

    Fakt niepodważalny: nagrzewanie bez egr-u jest duzo wolniejsze.Za to dół obrotów i reakcja na gaz duzo mocniejsze.
    Ostatnio edytowane przez rybakmj ; 02-12-2014 o 12:37

  5. #45
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar wwwlewy
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    159 2.0 JTDm 2009r.
    Postów
    228

    Domyślnie

    Cytat Napisał rybakmj Zobacz post
    U mnie przy -9* wskazówka siega 90* po niecałych 10km jadąc powiedzmy stałe 1800obr.Co dziwne 80* osiaga po jakichs 7km.Nadmuch na 1 kreskę i 18 *.Bez nadmuchu 90* jest po mniej wiecej 7km.Temperatura nie spada na światłach czy na postoju,chyba ,że włączymy wiekszy zakres nadmuchu .U mnie temp przy - 10 zaczeła spadac na postoju na 3 zakresie nadmuchu.

    Fakt niepodważalny: nagrzewanie bez egr-u jest duzo wolniejsze.Za to dół obrotów i reakcja na gaz duzo mocniejsze.
    Czyli jeździmy z podobnymi prędkościami obrotowymi. Ale co do prędkości jako takiej to staram się nie przekraczać 70-80km/h (miasto). Nie wiem czy zacząć się interesować termostatem czy może pójść w kierunku "zaślepiania" wlotów powietrza na komorę silnika (wzorem lat 70-tych w dużych fiatach)... Czy jest możliwość, żeby zaślepić ten EGR w dwóch różnych miejscach co powodowałoby takie wolne nagrzewanie u mnie? Jestem kompletnym laikiem więc jeśli zadaje głupie pytania to proszę o wyrozumiałość

  6. #46
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    Cytat Napisał wwwlewy Zobacz post
    Witam wszystkich. Po zaślepieniu EGRu w mojej belli 2.0 zauważyłem dużo wolniejsze nagrzewanie. Ale dziś to już naprawdę przegięcie było. Przejechałem około 14km (przy -3,5) i silnik dopiero osiągnął 90 stopni. Nagrzewanie to następowało przy nawiewie ustawionym na 20 stopni i jednej kresce. Po osiągnięciu temperatury pracy (90) postanowiłem, że się trochę ogrzeję (dla odmiany) i dałem nawiew na drugą kreskę i temperatura zaczęła spadać... Nie wiem czy to przez ten EGR tak się pogorszyło czy może już termostat niedomaga... Podpowiedzcie coś.
    W mojej 2.4 właśnie tak jest... nagrzewa się okropnie wolno. Albo marznę, albo jadę z niedogrzanym silnikiem.
    Co robię, żeby było ciut lepiej?

    Ogrzewanie 20 stopni (wcześniej ustawiałem 22) i zamykam obieg... wtedy HVAC przepuszcza przez nagrzewnicę już ogrzane powietrze, a nie mroźne z dworu. Jest lepiej, ale nie idealnie.
    10-12km i dopiero auto mi się nagrzewa... a jak mocniej dmuchnie to potrafi spaść temperatura jak stoję na światłach (wg wskazówki).
    Powyższy post został napisany przeze mnie i każde słowo dokładnie przemyślałem- jeśli czujesz się obrażony to znaczy, że albo nie rozumiesz co napisałem, albo osiągnąłem swój cel


    "We have to love Alfa, it's the law!" - Richard "Hamster" Hammond

  7. #47
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał wwwlewy Zobacz post
    czy może pójść w kierunku "zaślepiania" wlotów powietrza na komorę silnika
    To chyba nie do końca jest dobry pomysł... Aczkolwiek przy spokojnej jeździe po mieście może się sprawdzić. Zainteresuj się raczej tym termostatem
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  8. #48
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 159 2.0 JTDm SW
    Postów
    416

    Domyślnie

    Witam
    Tak myślę o zaślepieniu EGR tylko tą z dziurką żeby mniej tego syfu do dolotu leciało. Czy takie rozwiązanie ma sens? Chodzi mi o to czy grzanie będzie dalej takie samo z taką zaślepką?
    pozdrawiam

  9. #49
    Użytkownik Świeżak Avatar pawel_159
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Giulia Veloce Q4
    Postów
    137

    Domyślnie

    U mnie również przyszedł czas na EGR (2.0 JTDm). Tuner stwierdził, że EGR pomaga w wypalaniu DPF i jeśli zaślepimy i wyłączymy EGR warto wyciąć DPF. 2 mechaników od Alf twierdzi, że można bezpiecznie zaślepić i wyłączyć w sofice EGR i nie wpłynie to na DPF.

    Kto ma rację?

  10. #50
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Poznan/Wrzesnia
    Auto
    Była AR 159 2.0 JTDm, Byla AR 147 FL 1.6 TS 105KM Distinctive
    Postów
    313

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawel_159 Zobacz post
    U mnie również przyszedł czas na EGR (2.0 JTDm). Tuner stwierdził, że EGR pomaga w wypalaniu DPF i jeśli zaślepimy i wyłączymy EGR warto wyciąć DPF. 2 mechaników od Alf twierdzi, że można bezpiecznie zaślepić i wyłączyć w sofice EGR i nie wpłynie to na DPF.

    Kto ma rację?
    Sam sie zastanawiam nad zaslepieniem EGR pozostawiajac DPF nieruszony (wypala sie bez problemu) i podniesc Nm,KM (obecnie 136). Ale z tego co tu poczytalem, chyba go nietkne ze wzgledu na grzanie ;-)

    Na podstawie info od Tomka_KRK
    EGR i DPF nie sa powiazane programowo w zaden sposob. DPF ma swoje procedury a EGR swoje. Jedynie moze miec miejsce zamkniecie EGR w momencie wypalania DPF - ale jesli fizycznie bedzie zamkniety, to tutaj sie nic nie zmienia.
    Brak EGR nie skutkuje problemami z DPF, tak samo posiadanie EGR i brak DPF nie powoduje problemow (starsze auta maja takie rozwiazanie). 159 bez EGR, ale z DPFem ma rzadziej wypalany DPF a temperatura spalin nie zabija auta.
    Tyle z informacji jakie uzyskalem.

    Wiec tuner ma poniekad racje, majac na uwadze czestotliwosc wypalania DPFa.

Podobne wątki

  1. Zaślepienie EGR
    Utworzone przez Maciek-156 w dziale 147/156/166/GT
    Odpowiedzi: 1825
    Ostatni post / autor: 15-02-2023, 08:47
  2. Zaślepienie EGR
    Utworzone przez Dziubek99 w dziale 166
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 27-05-2013, 21:37
  3. Zaślepienie egr!
    Utworzone przez grzegorz041983 w dziale GT
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 24-01-2012, 17:59
  4. Zaślepienie EGR
    Utworzone przez grafex w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-08-2011, 06:20
  5. Zaślepienie EGR
    Utworzone przez Kotu w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 30-04-2010, 19:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory