Strona 1 z 6 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 54

Temat: Czy warto kupić Alfa Romeo 166 2.0 TS 155KM

  1. #1
    B@nan
    Gość

    Domyślnie Czy warto kupić Alfa Romeo 166 2.0 TS 155KM

    Witam,

    Chciałbym się dowiedzieć od znawców marki czy warto kupić Alfa Romeo 166 2.0 TS 155KM dokładnie to autko: http://otomoto.pl/alfa-romeo-166-2-0...C30290429.html nie wiele wiem o modelu i marce jedynie to co wyczytałem na forach. Niedługo będę jechał na oględziny tego autka i chciałem wiedzieć na co zwrócić uwagę, co sprawdzić przed ewentualnym kupnem. Chciałbym aby ktoś napisał mi zalety i wady tego auta, ewentualne średnie koszta różnych napraw wynikających z eksploatacji.
    Pozdrawiam.

  2. #2
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    TS nie jest zbyt szczęśliwą jednostką jeżeli nie jest "pewny" (czyt. od znajomego, wiesz kto od początku jeździł). Te silniki są delikatne i jak ich od początku się nie dopieszcza to wiele obecnego wieku nie dożyje. A w 166 to ma się z czym zmagać ten silnik (najcięższa alfa). Co może oznaczać że nie nacieszysz się nim długo. Oczywiście może być wszystko ok, ale statystycznie rzecz biorąc (zwłaszcza od handlarzyny) to spore ryzyko. Kup lepiej V6 albo jtd a jak TS`a to miej świadomość podwyższonego ryzyka. Jeżeli chodzi o koszty i niuanse związane z zakupem 166 to masz pełno tematów na forum. Nie widzę sensu się tu powtarzać.

    - - - Updated - - -

    Parę przykładów ale generalnie jest dużo więcej lektury dla Ciebie.
    http://www.forum.alfaholicy.org/166/33249-zakup_alfy_166_a.html
    http://www.forum.alfaholicy.org/166/45538-koszty_eksploatacji_alfa_166_a.html
    http://www.forum.alfaholicy.org/166/44499-alfa_166_zakup.html

    T tak po łebkach bo poświęciłem tylko minutę. Jak poszukasz chwilę dłużej odkopiesz masę innych porad. Jest mnóstwo tematów w dziale "porady..."
    Generalnie nic tylko czytasz i wszystkiego się dowiesz/

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar konrad251
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Leżajsk / Dublin
    Auto
    166 - Była
    Postów
    873

    Domyślnie

    Ja ze swojego doświadczenia odradziłbym ten silnik...
    jeśli ktoś od początku nie dbał to teraz jest loteria...
    Lepiej kupić diesla albo właśnie bardzo dobre silniki V6 które alfa tutaj montowała

    Przejeździłem 2.0TS pół roku i było to kosztowne półroku a do tego silnik trochę za słaby jak na taką budę.
    Czuć to przy wyprzedzaniu
    A no i jak na 2.0 To spala za dużo

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar kubicze
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Wrocław, Poland
    Auto
    AR Spider 3.0 V6 98 rok Hardtop
    Postów
    1,304

    Domyślnie

    Wady - największa to silnik
    Była AR 166 3.0 V6 24V, 156 GTA, 164 3.0 V6 12V
    Jest Spider 3.0 V6


  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.0 TB byla Alfa romeo 166 FL 2.4 JTD jest
    Postów
    816

    Domyślnie

    170000 km w 12 letnim autku?? Rowerem więcej bym zrobił
    Jeśli pomogłem - kliknij na gwiazdkę.


  6. #6
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Garwolin
    Auto
    alfa romeo 166 2,0 TS + LPG
    Postów
    154

    Domyślnie

    widze ze kolega chce kupic to, czym ja jezdze aktualnie. Wiec tak jednostka 2.0 jest na "styk" jesli chcesz normalnie jezdzic alfa 166. jesli lubisz agresywna jazde to za malo... kolejna sprawa to jak koledzy pisali awaryjnosc tego silnika- podstawa to dobry olej i nie butowac na zimnym, moj akurat okazal sie okej i pierwsza powazna naprawa nie dotyczyla tzw wady tego silnika czyli panewek a przeskoczonego rozrzadu ale nie o tym tu mowa. 2.0 jest dobry do 145 , 147 ,156 a w 166 to jedzie aby jechac, Jesli juz tak bardzo chcesz kupic auto z tym silnikiem to pamietaj zeby przy zakupie sprawdzic stan oleju oraz jego barwe i zapach jesli jest go malo to zwyczajnie w swiecie znaczy ze silnik go bierze sprawdz tez czy nie ma w nim opilkow metalu. Wariator- zmora TS ow. Jak bedziesz ogladal auto zadbaj o to zeby odpalic je zimne, najlepiej po calej nocy postoju zeby wiedziec jak chodzi czy nie slychac wariatora na zimnym silniku i poczekaj tez do zagrzania zeby zobaczyc czy na cieplym nie klekocze. Jesli udasz sie na warsztat w celu dokladniejszego sprawdzenia polecam sprawdzic cisnienie oleju bo jak wiadomo pompa w TS ie jest taka sobie i glownie przez to leca panewki. to chyba tyle na temat tego silnika.

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar konrad251
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Leżajsk / Dublin
    Auto
    166 - Była
    Postów
    873

    Domyślnie

    I to jest konkretna wypowiedz!

  8. #8
    B@nan
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki wielkie, ale tak poza tym zastrzeżeń nie masz do tego modelu? Bo wiadomo zawieszenie itp to jak w każdym samochodzie kiedyś trzeba wymienić, w jednym jest lepsze w drugim gorsze do jednego części tańsze do drugiego droższe. A co do mocy to ja nie potrzebuję nie wiadomo ile koni żeby rwało asfalt, aktualnie jeżdżę oplem corsą 1.2 64KM :d to wiesz dla mnie będzie różnica ogromna hehe, szkoda że nie mam żadnego kumpla czy fachowca w pobliżu mnie, który by pojechał posłuchać tego silnika bo jak mam być szczery to ja nie będę wiedział czy ten wariator dobrze pracuje itp. olej to sprawdzi mój ojciec i takie rzeczy typu lakier itp a reszta ewentualnie wyjdzie w praniu

  9. #9
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Cytat Napisał B@nan Zobacz post
    szkoda że nie mam żadnego kumpla czy fachowca w pobliżu mnie,
    Skąd wiesz skoro nie wiadomo skąd jesteś uzupełnij profil. Poszukaj też w dziale 156/147. W tych autach głównie TS był montowany.

  10. #10
    B@nan
    Gość

    Domyślnie

    Mieszkam w Łodzi, ale pochodzę z okolic Kutna i z tego miasta jest również auto, które pokazałem.

Podobne wątki

  1. Czy warto kupić Alfa Romeo 166 2.0 TS 155KM
    Utworzone przez B@nan w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-12-2013, 21:41
  2. Alfa Romeo 156 2.0 czy warto kupić ??
    Utworzone przez Chillu w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-04-2011, 08:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory