Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 43

Temat: Problem z automatyczną skrzynią biegów!

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2015
    Auto
    Alfa Romeo 166 3.0 24V LPG
    Postów
    7

    Domyślnie Problem z automatyczną skrzynią biegów!

    A więc zacznę od początku.
    3 tyg temu auto nie wykazywało żadnych usterek. Zajechałem na osiedle do sklepu bez problemu wysiadłem zamknąłem auto wszystko tak jak powinno być. Po przyjściu z zakupami odpalam auto lecz żadnego dźwięku nie wydała. Kontrolki wszystko się świeciło jak należy wiec podejrzewałem rozrusznik. Tak wiec bez zastanowienia się zadzwoniłem po znajomego żeby podholował mi auto pod dom - 4km od sklepu. Skrzynia ustawiona na N ręczny spuszczony wszystko było w porządku do pewnego momentu. Auto 1km przed domem stanęło podczas holowania. Koła stanęły dosłownie w miejscu tak jakby na biegu. Można tylko rozbujać auto w przód i tył. Na szczęście mam assistance więc laweta i do domu. Na lawetę zaciągnęło auto wyciągarką, ale gorzej było ze zdjęciem jego z lawety. Przechodząc do konkretów Po morderczej walce w wykręceniem rozrusznika gdzie trzeba przedni pas zdejmować tam gdzie są bezpieczniki itd i kolektora wydechowego auto pali bez problemu. Natomiast dalej pozostaje kwestia skrzyni biegów.

    Dodam że jak auto stoi na lewarku w powietrzu lewa i prawa strona, jak się kręci lewym kołem do przodu, to prawe się kręci w tył i tak samo na odwrót. Nie ważne w jakiej pozycji drążek od skrzyni jest ustawiona czy to N czy P czy D.

    Co doradzicie?

  2. #2
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    Jezdziłem kiedys wywrotka z automatem i powiem Ci ze procedura holowania auta z automatem to dosc skomplikowana sprawa. W ciezarowce byl specjalny przycisk do odlaczania wałów napedowych przed holem. Na zgaszonym silniku tylko laweta.
    W osobowce mysle ze to tez nei takie proste. ciaganie auta z automatem na sznurku nie moglo sie dobrze skonczyc dla skrzyni.
    A jak juz szarpaliscie auto z automatem na zgaszonym silniku- a na to wychodzi to rozjebaliscie skrzynie. Ale to tylko moej skromne zdanie. Niechaj wypowiedza sie szpece od automatów
    [C

  3. #3
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Generalnie instrukcja zaleca holowanie z podniesioną osią przednią. Ale nie formalnie holujemy na lince na niewielkie odległości i nie przekraczając prędkości (chyba 50km/h). Objaw który opisałeś mi wygląda na to że podczas holowania nieumyślnie ruszyłeś drążkiem bo inne wytłumaczenie nie przychodzi mi do głowy.

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2015
    Auto
    Alfa Romeo 166 3.0 24V LPG
    Postów
    7

    Domyślnie

    Nie wydaję mi się żebym przestawiał drążek na D ani nic, ale może i coś przez przypadek szturchnąłem. Czyli jedynie wymiana skrzyni biegów pozostaje do uratowania Alfy ?

  5. #5
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    Poszperaj troche na google. Poczytaj o holowaniu auta z automatem. Dopasuj okolicznosci wystapienia usterki u Ciebie z tym co mądrzy ludzie pisza i bedziesz wiedzial mniej wiecej co moglo sie zepsuc. Moze sie co tylko zablokowalo i bedzie dzialać.
    [C

  6. #6
    Użytkownik Embrion Avatar zen1971
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Przechlewo
    Auto
    Alfa 159 JTDm 2008 Była 166 2,4 20v 2005
    Postów
    12

    Domyślnie

    Mam automat.
    Jeśli idziesz do sklepu to zostawiasz na P bo nie wyjmiesz kluczyka.
    Wracasz ze sklepu i auto nie pali.
    W jaki sposób cofnołeś lewarek w pozycję N jeśli silnik nie chodził ?

    U mnie jest blokada i lewarka siłą nie przestawię na zgaszonym silniku. ( Tak chyba działa skrzynia automatyczna w 166)

    Na chłopski rozum to siłą pokonałeś skrzynię wbijajac N bez odpalenia silnika.

  7. #7
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Wystarczy przekręcić zapłon i wcisnąć stop.

  8. #8
    Użytkownik Embrion Avatar zen1971
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Przechlewo
    Auto
    Alfa 159 JTDm 2008 Była 166 2,4 20v 2005
    Postów
    12

    Domyślnie

    No to moja skrzynia jest zepsuta bo u mnie nie działa lewarek na zapłonie.
    Skrzynia 5 biegów może ma inaczej niż 4.Albo jestem w błędzie ,albo mam coś zepsute

  9. #9
    Użytkownik Pasjonat Avatar danus77
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 jtd 20V Sportronic '04r
    Postów
    3,283

    Domyślnie

    U mnie też bez problemu po przekręceniu kluczyka do kontrolek i wciśnięciu hamulca zrzucę auto na z P na inną pozycję. Potem to już nawet bez kluczyka do D dojadę. Chyba mi nie chcesz powiedzieć, że mając auto na kanale i będąc zmuszonym je troszkę cofnąć/przepchnąć itp musiałbym odpalać silnik ?!
    Ze względu na klauzulę sumienia mogę odmówić pomocy....
    były Fiat 126p; Honda Accord Mk4 FL 2.0 B+G; Opel Vectra 1.8 CD B+G ; Fiat Punto II 1.2 8V B+G
    jest Alfa 166 2.4 jtd '04...jak przystało na fana motoryzacji
    Opel Astra J B14NEL - pożeracz korków
    http://chomikuj.pl/danus77

  10. #10
    ViP Znawca Avatar dareme89
    Dołączył
    02 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    166 '04 2.4 20V
    Postów
    1,770

    Domyślnie

    Musisz moc przelozyc lewarek z p na n po przekreceniu zaplonu zeby go np przetoczyc kilka metrow w warsztacie, jezeli jest inaczej to masz cos zle. Co do holowania automatu to gratuluje. Automatu NIGDY nie mozna holowac poniewaz nie ma on wtedy smarowania. Kola sie zablokowaly bo cos juz w skrzyni uleglo uszkodzeniu. A to ze nie mogles odpalic to moglo sie cos w lewarku popsuc ze komp naprzyklad nie widzial pozycji p, tylko myslal ze jest inna pozycja i dlatego blokowal odpalenie

Podobne wątki

  1. 159 z automatyczną skrzynią..
    Utworzone przez Mariusz AutoDS w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 16-05-2018, 07:46
  2. Problem z automatyczną skrzynią biegów alfa 166
    Utworzone przez kroczi w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 12-06-2013, 20:12
  3. problem ze skrzynią biegów
    Utworzone przez Airborne44 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 03-02-2013, 12:51
  4. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-03-2012, 19:15
  5. [156] problem z automatyczną skrzynią
    Utworzone przez jadwinia w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 05-03-2008, 16:27

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory