Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Check. Silnik odpala za trzecim razem. 2.0 TS

  1. #1
    bielu1996
    Gość

    Domyślnie Check wariuje. Błąd "uboga mieszanka - dodaj"

    Witam wszystkich. Słuchajcie komputer w mojej Alfce zaczyna coś fiksować. Jakiś czas temu robiłem kapitalke silnika. Po złożeniu wszystko chodziło jak w zegarku, jedną noc auto postało na dworze i zepsuł się przepływomierz (dziwne). Oczywiście świecił się check auto wariowało na obrotach. Wymieniłem przepływomierz na nowy wykasowałem wszystkie błędy i spokój. Niestety nie na długo. Teraz auto odpala za trzecim razem jak jest zimne i na poczatku wariują obroty dopiero jak dodam gazu to własnie za trzecim razem załapie jak powinno. Znowu świeci się check. Podłączyłem pod komputer wyszła informacja: "uboga mieszanka - dodaj" wykasowałem wszystko i spokój, po przejechaniu 100 kilometrów znowu to samo. I już nie wiem co tam jest zwalone, leje zawsze na Orlenie verve 98, więc paliwo dobrej jakości. Miał ktoś podobne jaja z tym checkiem? Zaznaczam, że auto nic nie traci na mocy, po rozgrzaniu świetnie się wkręca na obroty, silniczek pracuje pięknie. Spalanie też normalnie średnio ok 10 litrów. Ma ktoś jakiś pomysł, bo już powoli zaczynam mieć dosyć swojej Belli?

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    wroclaw
    Auto
    166 2.4jtd spider 3,2v6
    Postów
    217

    Domyślnie

    Może czujnik temperatury silnika
    pawel164

  3. #3
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Myślę że na wstępie przydałoby się kilka podstawowych informacji. Jaki silnik, rocznik. I mam rozumieć że to się kontrolka wtrysku zapala (marchewka)?
    Moim zdaniem nie ulega wątpliwości że warsztat zbabrał robotę. Tylko problem to udowodnić.
    Po podłączeniu pod kompa nie pokazuje się żaden inny błąd? Jeżeli nie pokazuje innych błędów, konkretnego uszkodzenia to myślę że sam tu nic nie zwojujesz. Za przygotowanie mieszanki jest zbyt dużo elementów odpowiedzialnych. Jedź do warsztatu który to rzeźbił i ciśnij ich że spieprzyli robotę.

  4. #4
    rafi34
    Gość

    Domyślnie Check. Silnik odpala za trzecim razem. 2.0 TS

    mam alfe 166 2.0ts i duzy problem. miesiac temu byl robiony dol silnika. naprawa spoko, przy okazji wyszlo, ze wadliwy jest przeplywomierz. zalozylem nowy, wykasowane zostaly wszystkie bledy i check caly miesiac sie nie palil. wczoraj podczas normalnej jazdy znowu sie zapalil. ja juz nie mam pojecia od czego i czemu sie znowu pali. auto dziala normalnie, jedynie rano nie pali za pierwszym razem, a za trzecim lub czwartym i tez nie wiem czemu. pomocy
    Ostatnio edytowane przez Majkel ; 26-12-2010 o 20:15

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar krawat
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 155v6; AR Stelvio Q
    Postów
    1,003

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafi34 Zobacz post
    mam alfe 166 2.0ts i duzy problem miesiac temu byl robiony dol silnika naprawa spoko przy okazji wyszlo ze wadliwy jest przeplywomierz zalozylem nowy wykasowane zostaly wszystkie bledy check caly miesiac sie nie palil az tu wczoraj podczas normalnej jazdy ding i znowu sie pali ja juz nie mam pojecia od czego i czemu sie znowu pali auto dziala normalnie jedynie rano nie pali za pierwszym razema za trzecim lub czwartym tez nie wiem czemu pomocy

    Tylko komputer prawdę Ci powie sprawdź błędy, potem w tym wątku je wpisz... i kto co wie to Ci powie.
    Pozdrawiam

  6. #6
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Ale zbieg okoliczności...
    Bielu1996 w poście "obok" niemal to samo opisuje...

  7. #7
    bielu1996
    Gość

    Domyślnie

    Silnik 2.0 TS 16V. Rocznik 2002. Żaden warsztat nie spaprał roboty, bo sam robiłem tą kapitalke wraz z kumplem. Oczywiście nie licząc szlifów które wykonywał specjalistyczny zakład. Jestem w 100% pewien, że wszystko zostało zrobione dobrze. Z kontrolką check to mam jakiegoś pecha. W moim drugim samochodzie, a jest to Daewoo Leganza check raz się pali, raz nie, a auto też chodzi idealnie.

  8. #8
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    To jak sam robiłeś to faktycznie powinno być porządnie. Może jest problem z wydajnością wtryskiwaczy. O ile żadne inne błędy się nie pojawiają.

  9. #9
    rafi34
    Gość

    Domyślnie

    no widzialem ale i on nie dostal konkretnej odpowiedzi to co nikt nie wie i nikt sie z tym nie zetkna

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar aniol_jojo
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Ruszów
    Auto
    156 SW - 2.4 JTDm 2004r
    Postów
    1,987

    Domyślnie

    Na poczatek załóż nowy filtr powietrza, potem zobacz jak wygląda sytuacja z przepustnica i krokowcem. Ostatnia rzecz jaka mi przychodzi do głowy to świece i przewody WN.
    "Alfa chociaż mała prowokuje do zgwałcenia pierwszych stu stron kodeksu drogowego."
    jest: 156 2.4 JTD 04r...
    była: Gtv 2.0 Twin Spark Verde Tropico 96r...

Podobne wątki

  1. Odpala za drugim, trzecim razem ?
    Utworzone przez Tomasz Dobosz w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14-06-2015, 16:08
  2. [159] Na zimnym silniku odpala za trzecim razem
    Utworzone przez GruBaDuPa w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 23-07-2014, 09:21
  3. Check engine. Silnik nie odpala przez 15 minut JTD
    Utworzone przez ksawery166 w dziale 166
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 15-11-2013, 19:02
  4. [145] Zimna odpala tylko za drugim lub trzecim razem, pomóżcie - ciężki przypadek.
    Utworzone przez p.plotczyk w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-09-2011, 21:43
  5. [156] odpala z trzecim razem
    Utworzone przez SG0240 w dziale 156
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 14-02-2010, 21:20

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory